Wiecie jakie dziś święto? :)

Przyznam że spodziewałem się po Tobie, znawcy albo przynajmniej miłośniku lotnictwa, że tę kwestię nazewniczą właśnie nam wyjaśnisz. image

2 polubienia

Paliłaś kiedyś ? Serio nie lubisz :open_mouth:

Ja tam wiem, że np po haszyszu niektórych boli głowa (pytanie czy to od nadmiaru kannabionoidów (właściwie to głównie THC) przede wszystkim dla początkujących, ale i tak to dla Mnie dziwne :confused:

Po trawie też tak w sumie można mieć jeśli slina odmiana,a człowiek początkujący XD

1 polubienie

Sa ludzie, na ktorych marycha zle dziala. To sprawa indywidualna.

2 polubienia

Właśnie w tym zakresie istnieje dowolność. Zadałem nawet pytanie na forum miłośników lotnictwa, ale okazało sie , że kazdy mówi jak chce. Np stary poczciwy Antek (często pojawiający się w naszych rebusach) nazywany jest na tyle sposobów:
an dwa
a-en dwa
an drugi
a-en drugi
Przyznam się, że liczebnik porządkowy mi się w tym nie podoba, bo nie spotkałem sie w innych oznaczeniach różnych urządzeń, które maja w sobie numer takiej formy/
Forma “a - en” tez jest nie poprawna, bo to nie jest skrót dwuliterowy A.N. tylko początek nazwiska Antonow (konsekwentnie nikt nie mówi przecież na inne samoloty “te - u” albo “em i gie”)
Dlatego ja używam, poprawnych moim zdaniem form: “ef szesnaście”, “an dwa”, “mig dwadzieścia trzy”.

2 polubienia

Podzielam Twoje zdanie na temat szesnastego, ta forma jest niezrozumiała.
‘An dwa’ też jest OK, chyba że znajdzie się coś jak ‘AB dwa’, wtedy trzeba będzie to jednak wymówić ‘a be dwa’ czyli jak skrót.

1 polubienie