Wiecie, że dzis 39 rocznica podpisania porozumień sierpniowych przez Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego?

3 polubienia

Pamiętam ten dzień 39 lat temu, następnego dnia pierwszy raz szedłem do liceum :wink:

3 polubienia

Doceniam, poczucie humoru. Złośliwość należna, bo żaden poprzedni rząd nie usiłował fałszować historii. Nikt przed PiS nie deprecjonował tych, którzy zasłużyli na naszą pamięć i szacunek.

2 polubienia

Tak fałszował historię rząd komunistyczny. Nie mieli żadnych bohaterów więc nadawali nazwy ulicom od jakich miernot typu Marian Buczek, Paweł Finder, Marceli Nowotko, czy dziesiątki innych. A Piłsudski, Haller, Kwiatkwoski, Grabski byli wymazywani z historii.

4 polubienia

Miałem na myśli rządy III RP.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że aktualny czerpie wzorce nomenklaturalne z PRL, aż “miło”…

2 polubienia

a dojechal tam prosto z tego spotkania

3 polubienia

deprecjonowal to moze i nie, ale duza grupa byla objeta zapisami cenzury…

A jak ten pis falszuje historie?

Wątpiłeś w naszego wodza:

3 polubienia

Wymyślając coś, czego nie było i przypisując sobie zasługi, których też nie było.

To domyśliłem się że o takie coś wam chodzi, jednak dużo czytam o wiadomości o pisie itp i nie przeczytałem jeszcze nigdzie czegoś że PiS falszuje historie i chodziło mi o jakiś przykład.

Przykładów nazbierało się sporo. Sęk w tym, że jeszcze dużo ludzi żyje, co pamięta tamte czasy, I jak do nich należę.

1 polubienie

Tez pamietam. Doskonale. Bylam jeszcze w podstawówce. Mialam akurat przyjecie urodzinowe dla kolezanek a moi rodzice przy radioodbiorniku zasluchani. I nagla radość. Co się stalo? Podpisali!

3 polubienia

Tutaj masz przykłądy:
KLIK!

2 polubienia

Zapomniał; “rodacy, pomóżcie”!

Ale przecież tam jest tylko napisane że powiedzial że negocjowal przystąpienie do Unii a reszta to wymysły ludzi tak jak i tutaj już takie teksty widziałem… Eeee słabe…

Miałem wtedy już 37 lat.
A jaki towar, ciacho bylem… :stuck_out_tongue_winking_eye::innocent:

2 polubienia

Jeżeli to jest słabe, to nie jesteś obiektywny. Albo nie rozumiesz, co znaczy; słabe…

1 polubienie

Chodzi mi o to ze słabe to jest w porównaniu do mówienia że ktoś falszuje historie a potem daje jeden przykład i to jesCze taki… Który można interpretować różnie…

On w ogóle nie rozumie co to znaczy ironia…

1 polubienie