Wieczorny seans filmowy?

8 polubień

A juz myślałem ze doczekałem sie czegoś ciekawego…Ok.Spadam.Film czeka.

1 polubienie

cos ciekawego tez moge polecic - dzis po obiedzie upolowalam na niszowym kanale W samo poludnie. co prawda w hiszpanskim wydaniu nosi tytul malo romantyczny - sam przed niebezpieczenstwem czy jakos tak to sie da przetlumaczyc.
ale, to jest kategoria na wesolo i ironicznie :smiley: :wink:

3 polubienia

Wolę ojca chrzestnego

5 polubień

I czekam na dwójkę

4 polubienia

Ogladałem tydzien temu,po raz chyba 20-ty.To sie nie starzeje.

4 polubienia

Wolę inne du du du … :grin:

Przy okazji wiadomo, co znaczy słowo Farang. Ciekawe, czy nasz forumowy kolega @Farang to wie … :thinking:

3 polubienia

Mi się farang wyświetla jako biały cudzoziemiec. masz inne ?

2 polubienia

@kaziu na tym klipie masz wyjaśnione … Wprawdzie po angielsku, ale dasz radę :grin:
Właściwie prawie odgadłeś …

1 polubienie

Mały problem ! nauka języka angielskiego nie zaliczona choć cały semestr indywidualny opłacony. Po 5 lekcjach nauczyciel sobie zmarł, zamiennika nie było i kasa przepadła, a pozostali mieli poziom przedszkolny. I teraz to nie wiem czy zmarł przeze mnie czy był jakoś chorowity. Tego szkoła nie podała, facet ok 40 lat wesoły, na koloniach był opiekunem dzieci, dla mnie taki trochę dziwny był

1 polubienie

pewnie wie…

Kolega @Farang tłumaczył to na starym Pytamy.

Ale jest jeszcze inne znaczenie. To historyczna nazwa Francuza. Tak nazywali Francuzów dawni Persowie. :stuck_out_tongue:

Zmykam, nie mam czasu na neta… :crazy_face: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

4 polubienia

Często Persowie tak mówili o europejczykach.

Bo, akurat w tym czasie, to Frankonia, to była cała Europa. Średniowiecze i nasza dzisiejsza kultura europejska zaczęła się od Franków.

4 polubienia

bialy, chrzescijanin, europejczyk.
powstalo w farsi (czyli jezyku jakim sie posluguja w Iranie) a rozeszlo sie po sporej czesci Azji.
musze moja Chinke zapytac czy oni tez podobnie, czy wymyslili jakis swoj krzaczek na tego typu osoby?

2 polubienia

Japońcy mówią o nas gandzi czy coś takiego.

Masz własną Chinkę :crazy_face:?

Gaijin gaikokujin cudzoziemiec i obcokrajowiec
to drugie grzeczniejsze
a mam wlasna Chinke, nawet zaprzyjazniona… po hiszpansku gadamy dla odmiany. druga mniej zaprzyjazniona, ale tez moge zapytac, w razie czego jej syn bedzie za tlumacza robic, zeby przeklaman mie bylo.

2 polubienia

To pogardliwe nie uprzejme.

to jest nieuprzejme. to drugie w zasadzie obojetne emocjonanie.

1 polubienie