Wilder vs Fury 2. Na kogo stawiacie i dlaczego na Wildera ? :)

Uważam że w kategoriach średnich i lżejszych są i byli w 21 wieku świetni zawodnicy i mistrzowie którzy i 30 lat temu byli by na szczycie xd

Tak, to prawda, jeszcze są tacy w lżejszych wagach. Niektóre walki przyjemnie się ogląda. Ale to nie oznacza, że zmierzchu nie ma. Zresztą ci najlepsi są u końca kariery.

1 polubienie

Fury faworytem według bukmacherów.

https://m.sportowefakty.wp.pl/boks-zawodowy/861612/boks-tyson-fury-faworytem-bukmacherow-w-rewanzu-z-deontayem-wilderem

Super, chyba zrobię sobie prezent na urodziny i postawię na Wildera :slight_smile:

1 polubienie

Stawiać na Wildera to jak grać w rosyjska ruletkę :roll_eyes::rofl: i jakimś cudem jesCze żyć.

Na początku lat 70 w Warszawie zorganizowano mistrzostwa młodzieżowe krajów socjalistycznych i ja tam doszedłem po trzech wygranych walkach do finału. A tam ruski, a prawdę mówiąc, Ukrainiec. Niższy ode mnie, krępy z mięśniami, jak buły. Z wyglądu sztangista. W drodze do finału miał dwóch i zdmuchnął ich w pierwszych rundach, bo z obu rąk walił, jak kowalskim młotem. A ja wtedy byłem w bardzo dobrej formie. W pierwszej rundzie twarz mu spuchła, bo punktowałem go, jak chciałem. W drugiej po mojej kontrze usiadł na dechach. Nie miał nic do powiedzenia, ale walczył ambitnie. W trzeciej tylko kontrolowałem i to był błąd, bo mogłem go dobic. Akurat, trzech sędziów; z NRD, Bułgarii i Czechosłwacji, to były takie typy, którym w pałach się nie mieściło, żeby zawodnik ze Związku Radzieckiego mógł przegrać i zrobili wałek. Dwóch pozostałych dało mi wygraną i w sumie przegrałem 2:3. O gwizdach kibiców nie wspomnę.

Ale po kilku godzinach trener i ten zawodnik zaprosili mnie na piwo i przyznali, że wynik nie był sprawiedliwy, a ten Andriej nigdy przedtem takich baniek nie dostał.
Moja twarz była nienaruszona, a on był nieźle opuchnięty. Mnie tylko przegub prawej ręki wtedy bolał, bo ten człowiek łeb miał twardy. Gdybym w trzeciej rundzie bardziej się wytężył, przegrał by przed czasem, bo już ledwo na nogach stał. Jak widać, siła ciosu, pomaga, ale nie decyduje o jakości boksera. Prawdziwy boks, to coś o wiele więcej, niż petarda w pięściach.
Niestety, dziś zapomina się o tym.

3 polubienia

Przy okazji ladnie przypomniales o bokserskim przeklenstwie jakim bylo sedziowanie.Ono niemal zawsze,w rozmaitych dziedzinach czy konkurencjach,pozostawia wiele do zyczenia ale sedziowanie upolitycznione,to juz byla tragedia!
Zawsze przypominaja mi sie mistrzostwa z Katowic… :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Żartujesz ? To obecnie najpewniejsza inwestycja. Facet ma w rękawicach odbezpieczony granat, poza tym z każdą walką jest lepszy, czego ostatnio niestety nie można powiedzieć o Furym, którego osobiście bardzo lubię.

2 polubienia

Ruskie musieli wygrywać i koniec. Na szczęście byli też sędziowie z krajów zachodnich i ci trzymali fason.

Też obstawię Wildera.

1 polubienie

Będę tutaj 23 lutego xd

Jak dożyję, też będę.

2 polubienia

@birbant, co się stało, że nie kontynuowałeś kariery ? Brzmi ciekawie.
A co do boksu i ogólnie sportu, wszystko się zmienia. Dzisiejsi sportowcy to atleci, wszystko idzie w stronę gigantyzmu, siły i warunków fizycznych. Psikusa zrobił jedynie grubasek Ruiz, kiedy posadził Adonisa - Joshuę, bo ten mimo idealnych warunków fizycznych, widać w wymianie ciosów obnażył swoje braki

1 polubienie

A Kownacki nie zawalczyć jednak na tej samej gali co Fury!

A tego, to jeszcze nie wiem. Dzięki za info.

1 polubienie

Fury póki co w formie, ale tylko słownej, ale w tym zawsze czuł się jak ryba w wodzie :slight_smile:

1 polubienie

Prawie, jak Najman albo Szpilka. :laughing:

To ile przegrałeś? Pewna inwestycja? Wiedziałem że NIE.
No i wszystkiego najlepszego XD
Fury ma kapitalny boks. No w każdym razie Wilder mizerny :rofl:

1 polubienie

Wilder przegrał własną wagą. Nie on pierwszy. Nadmiar kilogramów zabrał mu ważne atuty, szybkość i kondycję. To było już widać od 3 rundy. I z tego wyszły za wolne uniki, czyli przyjmowanie ciosów. A Fury, to jest wariat. Akurat na dzisiejszy boks. Ze 20 lat temu takiej kariery by nie zrobił. Żeby wygrać z Furym trzeba mieć nieprzeciętną szybkość. Zabrakło jej u Wildera.

1 polubienie

A Wilder mówił że pomogą mu te 120 kg Furego gdy mówiono że on(Wilder) za MAŁO waży :rofl:… Do tej pory Wilder nie walczył chyba z takim dużym przeciwnikiem na tym poziomie i kompletnie sobie nie radzil… Praktycznie nie istniał od 3 rundy włącznie xd

1 polubienie