Wimbledon 2024

Dziś rozpoczyna się najszacowniejszy turniej tenisowy, zaliczany, oczywiście do wielkiego szlema. Polskę reprezentować będą Iga Świątek, Magda Linnette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz.
I jak sobie Iga poradzi w tym roku, czy zajdzie dalej niż do ćwierćfinału?
Hubi też pohukuje, że kelnerem nie będzie.

Iga gra jutro z Sofię Kenin.

3 polubienia

Ciekawe, kiedy kolega @ciekawie się tu pojawi, bo, że kolegi @collins02 tu nie zabraknie, tego jestem absolutnie pewien. :sunglasses:

Wszyscy niech czują się zaproszeni do tematu. :yum:

2 polubienia

Kolega @ciekawie “zgubil” avatara. Mam nadzieje, że sie nie obraził?
Wimbledon ? Mam nadzieję, ze Iga pokaże gdzie raki zimują. Wiadomo, w trawie

@Ciekawie się nie odzywa ale też tenisa było ostatnio mniej i to bez udziału czy większego sukcesu,Polaków;Jedynie Friesel wygrała turniej niższej kategorii,chyba w Hiszpanii…
A i avatar mu wsiąkł,co dobrze nie wróży…

Gabarenka wycofała się z turnieju ze względu na kontuzję barku. Z opisu jej dolegliwości myślę, że i ja miałem coś w tym rodzaju. Podnieść rękę do góry można, ale boli przy opuszczaniu.
Teraz oglądam grę Alcaraza ESP z Lajalem EST. Hiszpania Estonia. :grinning:
Lajal stawia się obrońcy tytułu jest 3:3 w I secie.

Ze zgrozą zauważyłem błąd w tytule. - Winbledon. Ale poprawiłem. Zauważył ktoś? :joy:

1 polubienie

Hmm jak to zwał tak zwał, ale ubranka maja być białe…

Nie oglądam ale kibicuję zwycięzcom.
:beer:

Nie.Wiadomo jednak ze to literówka.
Córka właśnie zdała najważniejszy egzamin na roku i nie zauważyłbym nawet gdybyś napisał"ktury" lub"męszczyzna" :crazy_face:

A jesli to nie tajemnica? Jaki?

Z genetyki.

Miauuu.

Wrrr…! :roll_eyes:

:crazy_face:

Do tego sędziowie na galowo i brak reklam, co najbardziej mi się tu podoba. Uroczyście i majestatycznie.

Alcaraz wygrał z Lajalem ale w dwóch setach męczył się niemożebnie, najbardziej walcząc ze swą słabością niż z rywalem. W III odnalazł się i Estończyk nie bardzo wiedział o co chodzi.
3:0 7:6/7:5/6:2.

Tak jest!!!Tak ma być.
Plus truskawki z bitą śmietaną. :wink:

Raducanu wygrała z niejaką Zaraoza czyli z planktonem i na podstawie tego meczu odnoszę wrażenie, że Emma w tym turnieju nie poszaleje, raczej szybko przepadnie. 2:0 7:6/6:3
Ta Zaraoza zastąpiła Aleksandrową, która wycofała się z gry, kontuzja.
Zrezygnowała też Azarenka mając tę samą dolegliwość co uryna. Bark.

Teraz oglądam Gauff z Dolehide.

Zaskoczyła mnie Osaka, wygrywając, co prawda z Parry 2:1
Zaskoczenie polegało na tym, że w I secie Japonka rozszarpała rywalkę 6:1, by w II, grając fatalnie przegrać 1:6. W III, wręcz wymęczyła wygraną 6:4, cierpiąc okrutnie.

Co po raz kolejny potwierdza tezę że dzisiaj pełna mobilizacja ma miejsce tylko przeciwko Świątek.Co jest w sumie,zrozumiałe.

Po jednostronnym pojedynku Coco zrobiła Dolehide na 6:1 6:3.
Widać że trawa służy Gauff.

A teraz Porugalia - Słowenia i przechodzę na miejsce do tego przeznaczone. Ordnung muss sein. :sunglasses:

Kilkam troche na ślepo bo nie ma chwili na to by to przeczytać.Ale tytuł mówi prawdę.