Wimbledon 2024

Nie wiem. Ja tu na pewno będę miał Igę, bo ją pokazują zawsze. Tak, jak i Alcaraza.
“Modlę” się by mecz Igi odbył się po południu, bo o 14 mam usg. Z tego, co wiem, Iga ma grać trzeci mecz na korcie 1. Jeżeli tak, do obejrzę.

1 polubienie

Ty też na usg? :innocent:
Też mnie połaskotali tydzień temu…
Fręch jest zdaje się,pierwsza.A potem to nigdy sie nie zgadza…

Teraz sprawdziłem…To wszystko zapowiada się na wieczór.Przynajmniej po godz. 18-tej

1 polubienie

Właśnie wróciłem z tego usg, a tu, panie pokazują w powtórce fragmenta pojedynku, w którem Hubi wyhurkaczował Albota. 3:1 5:7/6:4/6:3/6:4/

Obrończyni tytułu Vondrousova przegrywa w I rundzie 4:6 2:6 z niejaką Maneiro-top83.

1 polubienie

Pierwsze koty za płoty. Iga wygrała z Kenin 6:3 6:4.
Kenin nieźle się stawiała, ale wszystkie kluczowe sytuacje wygrywała Iga. Widać, że jest w dobrej formie. Trudno, jednakowoż na podstawie tego pojedynku dokładnie powiedzieć, co dalej, mimo, iż wygrana Igi pewna i raczej niezagrożona. Trochę światła rzuci na pewno następne jej spotkanie. Iga czeka teraz na Franceską Jones bądź Petrę Martić. Kto to jest ta pierwsza, to ja nie wiem. :man_shrugging:

2 polubienia

Prawie cały drugi set,zmiescil mi się w trakcie patrolu…Ale to dobrze ze na dzień dobry,obylo się bez emocji.
Owej Franceski ja także nie znam…

1 polubienie

Iga i jedną, i drugą powinna obstrugać po swojemu. Jeżeli jakiś demon nagłej słabości się nie pojawi, bo już mieliśmy takowe. Ale myśli bądźmy dobrej.

Teraz na spokojnie chciałbym wrócić do meczu Igi, bo sporo czasu po nim targały mną emocje. :joy:
Co zaobserwowałem? Otóż trawa jej specjalnie nie przeszkadzała, jedynie czasem traciła punkta, jakby nie wybierając miejsca gdzie chce trafić. Tak jakby nieco niecierpliwie. Kilka razy wybornie zagrała Kenin, to obiektywnie trzeba przyznać. Iga natomiast nie siliła się na jakieś super akcje, ze spokojem wygrywała wymiany, których kilka było, grała dokładnie. I kilka fantastycznych returnów. No i drugi serw - palce lizać. Pewny, mocny, z rotacją. W ogóle Iga dziś zagrała 6 asów, a ostatniego gema wygranego do 0 Iga zaczęła asem i asem skończyła. I jeden punkt serwisowy w międzyczasie. Wszystko w II serwisie.

Widziałem też egzekucję 6:1 6:2 6:2. jaką na jakimś Czechu wykonał Djoko. Nazwiska Czecha teraz nie pamiętam. I jak bonie dydy, ale mam wrażenie graniczące z pewnością, że Novak po prostu oddał 2 gemy rywalowi, żeby ten się nie załamywał.

Petra Martić następna do obróbki. :joy:

1 polubienie

Ostrożnie z ta obróbka.Petra jest bardzo dobra i niemal zawsze,niedoceniana.
Ja wprawdzie tylko zerkałem na Igę [wczoraj był u nas Boris Johnson-w czwartek wybory…]
ale faktycznie, wydaje się bardzo pewna.
Powinna wygrać ale nie ma co marzyć o setach do zera… :smile:

1 polubienie

Może być i 2:1 i na przewagi, aby Iga wygrywała.

1 polubienie

przyznam ze po zapowiedzi meczu Hubiego - “jest zdecydowanym faworytem”, pierwszy set nasłuchiwałem w stanie przed zawałowym, później przerwa no i dopiero uspokojenie.

1 polubienie

Dobiegł końca pojedynek Jabeur z Ujichimą, ktokolwiek to jest… 6:3 6:1
Mecz ziewający, jednostronny, Ons w zasadzie miała sparring, bo Japonka, po dwóch-trzech prostych odbiciach pakowała piłki w siatkę, czasem przerzucała kort, dwa razy poszło jej w trybuny. A Algierka, jak zwykle traciła swe punkta przez swoją niefrasobliwość, co nierzadko jej się zdarza w innych meczach. Było to zderzenie III ligi z ekstraklasą, jednakowoż.

1 polubienie

Kurna, ciemne chmury dziś nad Wimbledonem, pogada taka jak u mnie, 13C i przelotne mżawki. Już opóźniają mecze i pokryli korty folią.

1 polubienie

Ze zdumienim właśnie odkryłem że nie mam transmisji z Wimbledonu!!!Rozumiem że deszcz ale,żeby tak szybko korygowali program tv? :thinking:
Poza tym,sa jeszcze korty zadaszone…

1 polubienie

Oglądam Gauff - Todoni, ale to jest pod dachem.

Linnete- Świtolina 2:2 w I secie.

Gauff rozgromiła rywalkę 6:2 6:1.

Linnette- Switolina 5:6 5:7

To 5:6 to chyba z meczu Fręch…

W okienku ekranu tak podali. Samego meczu nie widzę. Mam Kartal-Burel. Plankton, znaczy się.
O Fręch nic tu nie zapodawali.

1 polubienie

Mam to samo ale tylko na BBC .Nie ma nic na sportowych kanałach.A to oznacza,tak na marginesie,że telewizja pełni swą misję!

1 polubienie

No właśnie. Tu też ciągną z BBC, ale w okienku czasem pojawia się wynik meczu równoległego. Sesja wieczorna jest już podawana przez holenderską tv.

1 polubienie

Obu Magdom nie zanosi się na zwyciestwa.Przegrane pierwsze sety,teraz przełamania w tył…

1 polubienie

Linnette - 4:3 w II secie.