Wimbledon z ruskami? Czy to już na 100%?

To we Francji są jeszcze Francuzi? :thinking:A to mnie zaskoczyłeś…
Jestem tego samego zdania ale…Nic od nas nie zależy.
Raz jeszcze…Iga ma przestać grać?
Pytam wprost bo tej kwestii dotąd nie podnosiliśmy.
Zimbabwe jak w banku,jest po stronie sowietow.
Czas na decyzje pozostal.I chyba latwiej bedzie sie wycofac z igrzysk niz z tenisa.Tak to mi na chwile obecną,wygląda.

2 polubienia

Iga ma grać. I nie tylko Iga. Nie mają grać przedstawiciele zbrodniczych państw.
A może by tak kibice wygwizdywali i wybuczali za każdym razem, gdy piłeczka po ruskiej, czy bialoruskiej stronie? Dałoby do myślenia? Deprymowalo wygwizdywanych? Gdyby do tego dołożyć niemiłą obsługę w hotelach?
Ale co tu gadać, skoro w Niemczech pozwolono im na manifestacje z flagami?
A może by tak zaorać całą rosję?

1 polubienie

Jak śpiewali The Everly Brothers,“Dreaaam,dream,dream,dream” :wink:
Szczerze?
Ja zawsze o tym myślałem.
NIENAWIDZE wszelkich rewolucji,tego komunistycznego scoorvienia rodzaju ludzkiego a dzisiaj widze w tym procesu dlugofalowego …
Niemiecki faszyzm,liczyl sobie ok.15 lat.Sowieckie scoorvienie trwa juz ponad 100 lat.Podobnie jak los podbitych przez to scierwo,narodów.
Trzeba być debilem na wzor zachodni,by tego nie widzieć.I wierz mi,procz wspanialych,antyislamskich dziewczyn w Londynie,zetknąłem sie też i z takimi.Jak lewackie małpy…Stają w szeregu ze szmatą by kamera widziala ze są antyamerykanscy.
Jednemu w Watford rzucilem w pysk że gdyby nie US,szczałby w swoje spodnie,jesli w ogóle by je miał.
Ok.
Złość jest złym doradcą a opamietanie przychodzi zawsze za pozno.
W kazdym razie,zaoranie rosji to robota na nie lada bronę.
Tak czy siak,Twoje zdrowie bo razniej sie poczułem.
Na zlo trzeba reagować a nasz swiat tego nie robi.I wszystko relatywizuje…
Raz jeszcze…Dziwki jakie znamy z filmów,to świete wobec scoorvienia news i wszelkiej polityki.

Oj kolego. Nazizm wyrosl na zyznej glebie przygotowanej jeszcze w XIX wieku przez osobniki typu Marx , Engels i inni
Hitler komunistow ponoc nienawidzil, ale chyba tylko dlatego, ze mu robili konkurencje.
Ze nazim padł to tylko z braku srodkow, Stalin w tamtym czasie dostawal ogromna pomoc od aliantow, ZSRR bylo wyniszczone szalonymi eksperymentami realnej gospodarki komunizmu, jedyne czym dtsponowali w duzych ikosciach to ludzkie zycie i cynizm dowódców.
Co zresztą jak widac dzis w Ukrainie sie nie za bardzo zmienilo.
@gra , owszem zachowanie kibicow, ostracyzm poza boiskiem, bieznia czy kortem to niezly pomysl, ale tych co rzadza nie ruszy
Tu lepsze bylo posuniecie Miedzynarodowego Trybunalu Karnego w stosunku do Putina.
Uznajace go za zbrodniarza.
Xi Jinping scigac nie beda, bo na razie innych wojen poza gospodarczymi nie prowadzi.
Paradoks?
A teraz ciekawy test czeka ONZ - Rosja objęła kierownictwo w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. I jest stalym czlonkiem Rady, wiec nie ma jak tego zablokowac. Bedzie to ciekawy miesiac…

W Polsce procentowo jest tyle samo zwolenników Rosji, co w Niemczech. Tylko, że bardziej się kryją, szczególnie politycy. Każdy kraj ma takich.

Pomysł dobry, ale niewykonalny. Zresztą nie myślmy tak, jak oni. Rosja będzie bezpieczna dla Europy, gdy nastąpią w niej strukturalne zmiany systemu. Ale to ze dwa pokolenia muszą minąć. Był taki czas, że Rosja była bezpieczna dla innych. Za Jelcyna po upadku ZSRR. Ale pojawił się Putin i bez trudu obudził demony. Ale zaniedbał jednego. Nie wzmocnił Rosji ekonomicznie i gospodarczo, nie zmienił ich systemowego sposobu istnienia państwowego. I dlatego tej wojny nie wygrywa. I przegra. Co więcej, ta wojna pokazała światu, że potęga Rosji to mit, jak i mitem okazała się II armia świata. Żeby nie “Wagner” już było by po tej wojnie. Chiny już to widzą i potraktowały fiutina bardzo nieprzyjemnie dla niego.

Na starym Pytamy jeszcze, pisałem, że Rosja nie jest wcale taka mocna, jak to się wydawało.
Zresztą i Ukraina była w podobnym stanie 24 lutego rok temu. Ale tam wybrano Żeleńskiego, co pokazuje się teraz pechem fiutina. Wybranie Żełeńskiego na prezydenta świadczyło, że naród Ukraiński zaczął się budzić. A naród moskalski nadal “śni” swój sen o potędze.

2 polubienia

Jestem bezradny. Nienawidzę wojny, a pokochałem tenisa dzięki Idze.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem udziału reprezentacji Rosji i Białorusi we wszelkich dyscyplinach.

2 polubienia

Pewnie tak, niestety. Mimo to nie obnoszą się z tym tak jawnie. Co do polityków, to wiesz, że to dla mnie żadne autorytety, ale nikt nie dorówna Scholzowi, czy Schroderowi. Merkel już niewiele znaczy, ale też nie kryje swoich poglądów.

Scholtz już inaczej śpiewa. W tej chwili jest zdecydowanie antyputinowski.
A schroeder też już nic nie znaczy.
Niemcy materialnie udzieliły największej pomocy Ukrainie ze wszystkich państw Europy. I to jest zasadniczy miernik.

2 polubienia

Chiny mimo wszystko tez popelniaja błędy. Ich sposob myslenia predzej sie sprawdzil w przypadku islamu gdzie z dobrym skutkiem posredniczyli w negocjacjach miedzy Iranem a Arabia Saudyjska w kwestii wznowienia kontaktow dyplomatycznych ( atom i ropa w tle? Co zreszta przeszlo prawie niezauwazone przez propagande zachodnia lub swiadomie zignorowane jako swego rodzaju prztyczek w amerukanski nos, ktory tkwi w konflikcie Iran - Irak i sobie z tym nie radzi? No ale USA w Azji bywa wtogoem nr 1 dla wielu. Ale to juz inny temat) wracajac do sprawy - juz nie raz Chiny pokazaly , ze z rodrobniona demokracja typu zachodnie go tak latwo im nie jest. Zreszta tez o tym przekonal sie majacy zapedy typu Dzyngis Chan Putin.
Tyle, ze o ile przecietny Chinczyk jest pragmatyczny i w kapitalizmie sie na ogol odnajdzie to ruski? Hmmm, z ich mania wielkosci?
A to rowniez przeklada sie na sport. W koncu tam to sprawa ideologii niczym wojna - zycie albo śmierć. Jeszcze nie tak dawno ten model obowiazywal we wszystkich demoludach, wiec nam znana - sportowiec mial wygrywac i byc misjonarzem systemu (zarazy nie systemu)
I tu się zgadzam - dopuszczanie krajów gdzie ewidentnie lamane jest prawo miedzynarodowe nie powinno miec miejsca. Tylko jakby sie tej formuly trzymac to co zrobic np. z Izraelem? Bo jest to nastepne pytanie? Troche na zasadzie advocatus diaboli?

Kolejny ukrainskisportowiec, mistrz kickboxingu zginął na froncie :(By było sprawiedliwie, jakby tamci tez ginęli.

Gra, wpisz w Google 'Pomoc Niemiec dla Ukrainy". Dostaniesz tyle info na ten temat, że może zmienisz w końcu zdanie. Wiele źródeł, ale zdecydowana większość z nich pokazuje, że to Niemcy są mocnym europejskim filarem pomocy Ukrainie i to należy tu podkreślić. Niemcy mają inna politykę, nie piernicza o tym na prawo i lewo a dodatkowo w Polsce działa antyniemiecka propaganda, ochoczo oklaskiwana przez rządzące koryto. Są zapewne dumni, że wielu się na nią nabiera. Mieszkam w Niemczech prawie 20 lat i widzę jak Polacy w kraju mają tą propagandą krojone mózgi…

3 polubienia

Coz choroba dlugoletnich emigrantow, tych ktorym sie chce korzystac z innych zrodel niz TVPiS i rozne szmatławce rozdawane za darmo pod kosciolami, glownie przez sekte torunska i konfederatow.
Polska oficjalna propaganda nie chce przyjąć do wiadomości prostej prawdy, ze w rozmaitosci mozna tez dojsc do konsensusu, co podkreslal Jan XXIII w swojej encyklice Pacem in terris z 1963. Woli podpierac się niekoniecznie uniwersalnymi przemysleniami Papieza Polaka i to jeszcze interpretacjami na poziomie niedouczonego wikarego.
A tak mi się zebralo, bo w powietrzu zaczyna sie unosic duch Wielkiego Tygodnia. :wink:
Czyli czas na pogodzenie wody z ogniem, postu ze zmartchywstaniem i nadzieja.
Co prawda wiecej w tym fiesty niz umartwiania się, ale tak tu jest. Ostatnio maja problemy ze znalezieniem osilkow do noszenia platform ze swietymi wizerunkami w procesjach.
Mlodzi milisnicy smartfonów i cwiczen w silowni nie bardzo sie garna do tego wysilku, ktore moze znieksztalcic ich dopracowana sylwetkę :joy:
A wracajac do sprawy Niemiec, jest takie przyslowie * krowa, ktora duzo ryczy malo mleka daje* w sam raz dla polskiego rzadu, bo gdyby nie spoleczenstwo, ktore nie czekalo na wytyczne z Żoliborza, a wzielo sorawy we wlasne rece, exodus Ukraińców na poczatku wojny skonczylby się tragedią.

2 polubienia

Przez 10 miesięcy miałem u siebie osobę z Ukrainy. Była z powodu wojny. Nie wiem, czy jest tu ktoś, kto wie lepiej ode mnie jak Niemcy traktowali i jak pomagali Ukraińcom w ich tragedii. Wiem z pierwszej ręki jak pomaga im rząd polski, bo córka tej osoby mieszka w Warszawie. Napisze tylko krótko. Pomoc rządu polskiego do niemieckiego ma się tak samo jak g… do cukierka.
Ta osoba mieszkająca u mnie mogla, gdyby tylko chciała mogła mieć tu w Niemczech stały pobyt, pracę i mieszkanie na okres nieokreślony. Nie pracując dostawała co miesiąc pieniądze na stałe a nie tylko przez jakiś czas. Czy to samo oferuje im państwo polskie?
Nie będę na to odpowiadał, bo ile tu można pisać? W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest tylko trzeba usiąść i poszukać.

5 polubień

W Hiszpanii az tak dobrze nie mają, pomoc jest na dobry poczatek, pozniej to juz wchodza w system ogolny, a to juz zalezy od regionu - ale i tak porownania z PiSnierzadem nie ma. A, ze daje sie przede wszystkim wędkę? To wszyscy tak mają - opieka medyczna, szkola kursy jezykowe i ewentualnie zawodowe bezplatnie, zasilek i socjale na poziomie takim jak Hiszpanie i witamy na pokladzie.
Co prawda struktura budzetu nie przewiduje zbyt duzych wydatkow centralnych, ale tez samorzady dysponyja duza autonomia finansową, więc tylko wyjatkowo aspoleczna i roszczeniowa jednostka moze czuc się skrzywdzona.
Oczywiscie pomijam problemy wojennej traumy - psycholodzy maja pelne rece roboty.
To tez w ramach opieki zdrowotnej.
Ogolnie jak widac na wielu przykladach w takim przypadku sprawdza się panstwo obywatelskie, demokratyczne. Gdzie mniej sloganow a wiecej dzialania.

2 polubienia

O kursach językowych oczywiście darmowych, wstępach za darmo do różnych muzeów czy kursach zawodowych nie wspominam. To tak było w tamtym roku. Jak jest obecnie to już nie wiem, bo ta osoba wyjechała. Nie mam absolutnie nic do Ukraińców, szczerze im współczuję i nie będę się pomocą chwalił, ale akurat ta osoba która u mnie byla nie chciała się uczyć języka ani tu pracować. Tu ją za to nie ganię bo dobrobyt ma różne barwy. Ja na przykład podziękowałem Danii za to, że mi umozliiwiono żyć w jednym z najszczęśliwszym kraju świata i wyniosłem się do Niemiec. I wiem, że to była dobra decyzja.

3 polubienia

Kazdy ma wlasna definicje szczescia.
Najszczesliwsza jest ponoc Finlandia, ale to ich zdanie na ten temat …

1 polubienie

Ja już dziękuję za te skandynawskie szczęścia … Też parę lat pomieszkałem, nikt mi nic nie musi tłumaczyć. Dodam, że miałem dobrą pracę i znałem język.

2 polubienia

Kolezanka tuz po maturze wyjechala do Szwecji. Mieszka tam do dzis, ale niedawno odnowilysmy kontakty, emerytura i przenosi die do Hiszpanii na stałe :joy::joy::joy:
Nawet niedaleko bedzie mieszkac, jakieś 60 km…

2 polubienia

A ich metropolita Pawło tzw.Pasza mercedes w wypowiedziach mówi, że “się już kiedyś mówiło o wojnie między Ameryką a rosją do ostatniego Ukraińca.A ich już niewielu zostało…” Siedział w tej Ławrze, wygląda jakby brody nie mył, siał propagandę, ale chociaż teraz mu bransoletkę na nóżke teraz założyli i ma areszt domowy…

1 polubienie

Ukraina ma dosc skomplikowaną sytacje jesli chodzi o sprawy religijne.

Dodaj do tego efekty eksperymentu pogodzenia katolicyzmu z prawoslawiem

To sam diabel sie nie polapie kogo i czym kusic. Sami sie do piekła na ziemi wpedzaja.
A prawoslawie w Polsce zawsze bylo pod wplywem Moskwy, wynikalo to właśnie z ekspansji patriarchatu moskiewskiego w XVII wieku i poznieszych rozbiorow.
A ze prawoslawie swojej rewolucj francuskiej nie mialo tylko sowiecka pazdziernikowa to wspolpraca z aktualną wladza jest dla nich rzecza oczywista. Taka mrozonka feudalizmu w wydaniu religijnym.
Putin doskonale o tym wie, a Cyryl ma tyle za uszami, ze woli za szybko piekla, nie ogladac.
Widac woli je innym organizowac na ziemi.

2 polubienia