WItaj szkoło! Jak tam wasze (lub waszych dzieci) plany lekcji? Reforma działa?

Cały system wymaga rozdupcenia i postawienia od nowa. Problemem nie są tylko godziny ale przede wszystkim program, jakość, mentalność nauczycieli, postawa rodziców. Obecny system wciąż ma komunistyczne fundamenty. Młodzież uczy się gówno wartych regułek. Tony teorii. Polska szkoła zabija kreatywność. Młodzież nie zna etyki, moralności, kultury, ekonomii. Niewiele mają wos-u, wiedzy o zawodach, pierwszej pomocy. Uczą się bzdur które nigdy im sie nie przydadzą. Zamyka im się furtki gdy jakiś jeden przedmiot zawalą. Presja na teorię a nie myślenie.

2 polubienia

Komentarz dyrektor do powyższego planu:

“Okazuje się, że szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym od 30 lat. Dyrektor placówki Jolanta Kruk zaznaczyła w rozmowie z “NaTemat”, że lekcje popołudniami nie są nowością w bocheńskim liceum. Przyznała jednak, że sytuacja nasiliła się z powodu liczby uczniów klas pierwszych”.

1 polubienie

Najgorsza to jest klasa 7. współczuje wszystkim którzy muszą przejść przez obecną klasę 7.

2 polubienia

A to nie zalezy od profilu?

Mimo wszystko,8 byla gorsza,z tymi nie kończącymi sie testami,zanizaniem ocen aby na koncu je podbijac,kompletnym belkotem na temat ocen z zachowania i ich wplywie na “pasek”.
A juz najgorszym skandalem jest pakowanie do klas dzieciakow ktore roznią czasem dwa lata…

Kto i gdzie,usprawiedliwia patologie???

Przecież z ocenami z zachowania i paskiem jest tak samo w klasie 7. W dodatku 7 ma więcej godzin i takie durnoty jak plastyka z muzyką.
8 klasa jest bardziej nastawiona na egzamin i myślę że dobry uczeń ma tutaj o niebo łatwiej, w dodatku ten rok szybciej zlatuje.

Potwierdzam!!!

1 polubienie

Gra a Twoje dziecko to który rocznik ?

Profil nie zwalnia z nauki fizyki, geografii czy historii. Może być więcej w-f (a le nie ma więcej godzin), ale nie może być mniej chemii!

@collins02
Dzieci ze szkół podstawowych (rok młodsze) nie mogę być w tej samej klasie, co dzieci po gimnazjum! To absurd, bo te po podstawówce będą chodziły do LO przez 4 lata, a te po gimnazjum tylko 3 lata.

2005 - Teraz poszła do ósmej klasy.

1 polubienie

No to mamy ich w tym samym wieku :slight_smile: A Ty masz córkę czy syna. Ja Kubę.
Collins ma rok starszego geniusza.

Zlatuje,to fakt…Ale tez byl to pierwszy moment zdenerwowania przed liceum.Bo szanse na minimum punktow potrzebnych,wydawaly sie iluzoryczne.
W 7 klasie doskwierala tylko ilosc godzin.

gra,moja corka jest w liceum w klasie ktora liczy sobie 29 osob.
W tym 27 starszych od mojej córy.W tym ok. 10 starszych o prawie 2 lata…
Ja juz przestalem sie nad tym zastanawiac bo to niczego nie zmieni.
Grunt ze poki co,dziecko jest przeszczesliwe.
W liceum mowi sie do nich jednak innym językiem…

1 polubienie

Marcinek, to bdb LO, sam wiesz. Córka szła do podstawówki jako sześciolatka? Bo innego wytłumaczenia nie widzę.

1 polubienie

Tak.Jest grudniowa,poza tym…
Niemniej u zony w szkole [ktora wychodzi na prostą…] sa klasy z tym samy problemem.
Tyle ze tam nikt na to nie zwraca uwagi w ogóle bo mają inne,klopoty…
Nie wiem jak zima ale niektore zajecia bedą chyba na dworze…

niektorzy nawet z rodzina …