Wojna na Ukrainie

Co sądzicie o przyjmowaniu Ukraińców do Polski?

1 polubienie

Pisze się “w…”, bo to kraj a nie część innego. Sądzę, że nie mamy co sądzić, bo oni mają status uchodźcy, ponieważ jesteśmy krajem najbliższym kraju wojny. Sądzić można było wcześniej, tylko nie wiem, czy jakiś kraj lobbował za włączeniem ich do struktur międzynarodowych tak, żeby zapobiec temu co się dzieje teraz.

3 polubienia

Pomagać jak tylko można. To nie islam.

7 polubień

Poza tym, jak tamten kraj zostanie połknięty to nie wiadomo czy my nie będziemy następni…już się przyczaiło to to przy granicy :confused:

2 polubienia

Można powiedzieć że Ukraina to brama do Europy. Oni walczą o to by Putinowi nigdy nie zachciało się hegemonii

7 polubień

A musimy ? Sąsiada się nie wybiera
Troll

Moze byc troche ciasno… ale niech wchodzą. Zmieścimy się XD

Znalazłeś sposób na cos co mnie męczyło Ukrainę mam przez ścianę
Bizncjum
Też padło

1 polubienie

Trzeba pomóc. Tym bardziej że to prawie same kobiety i dzieci,nie tak jak w przypadku “innych” uchodźców…
W takiej sytuacji trzeba pomyśleć co każde z nas zrobiłoby na Ich miejscu. Odpowiedz jest chyba prosta prawda?

11 polubień

Kompletnie nie rozumiem pytania.Chyba ze to rodzaj prowokacji… :thinking:
Pomoc tym ludziom jest naszym obowiązkiem.To nie islamska inwazja-tranzyt do brytyjskich benefitów ale wojna pod naszym bokiem.
Ludzie zdają egzamin bo jeszcze sie nie spotkałem z kanaliami wypominającymi Wołyń.
Jest przy tym okazja by pokazać całemu światu swe ludzkie,wspaniale oblicze.Wcale nie tak powszechne w dzisiejszym świecie.
To powinno być jak mawiają w Anglii,out of the question!!!
Gdybys zobaczyl dzieci nastoletnie,wyslane do Polski po naukę,za cene wszystkiego co dalo sie sprzedać,bez opieki,zyjące w nędzy,płaczące podczas zdalnych lekcji na oczach całej klasy…Nie poddawałbyś w wątpliwość takiej pomocy.

9 polubień

Bardzo słuszna uwaga!
Mężczyzni,jacy by nie byli,nie mogą juz wyjechać bo są mobilizowani.Ale mimo wszystko,ta jedność w obronie kraju,pokazuje calemu światu prawdziwy patriotyzm.I to za miejscem w którym od przynajmniej 500 lat,wiecznie płynie krew.
Mam nadzieje ze żaden islamiec sie nie będzie wypowiadał :rage:

6 polubień

Mnie by nie bylo na tym świecie
Ukraina to swaje dogadac to się da

W Lędzinach na ul.Zawiszy Czarnego jest firma, która nie wypłaciła 4 Ukraińcom pieniedzy za pracę, bo musieli jechać bronić kraju. Powiedzieli im, że nie skończyli pracy to im nie wypłacą :frowning:

3 polubienia

Tu nie ma co sądzić. Tu trzeba pomagać najlepiej jak umiemy.
I w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.

7 polubień

Nie mogą,ale ilu z nich odprowadziło rodziny do naszej granicy i wróciło na Ukrainę…A przecież też mogli uciec…I tutaj naprawdę widać że jednak słowiańska krew to nie jest pusty slogan…

4 polubienia

I przy okazji widać jak putin klamie,odmawiając im prawa do samostanowienia.
Musze przyznać ze jestem pod WIELKIM wrażeniem.Coś w rodzaju szoku…
Moze dlatego ze nigdy nie poświęcalem im większej uwagi…Owszem,w Leeds byl taki zespół The Ukrainians ale ja tego post punka raczej nie lubie a jesli juz w odniesieniach do korzeni to wybieram Irlandie…
W tym strasznym czasie,cieszę sie i jestem dumny z postawy tych naszych"pograniczników".Ba! Jeszcze wczoraj bylem w Poznaniu i zauważyłem ze nawet Morawiecki mówi jak człowiek i do tego ze swadą jakiej od 2 lat u niego nie widziałem…

4 polubienia

Ot łajzy.Ja to bym podał dokładną nazwę tej firmy,adresy mailowe i nr telefonu.

7 polubień

No wiesz -poda, a potem będą ją po sądach ciągać za zniesławienie. I tak pocztą pantoflową dużo ludzi się o tym dowie.

Też jestem pod wrażeniem…Kobiety emerytki z kałachami bronią swoich domów,to jest niesamowite.
A prezydent Ukrainy z którego 2 lata temu wszyscy się smiali?Rozwalił mnie z rana do łez…" Potrzebuję amunicji a nie podwózki".
Ten tekst przejdzie do historii…

8 polubień

Zniesławienie jest wtedy,kiedy mówi się nieprawdę.

2 polubienia