Wojna na Ukrainie

@Vilemo , wiem, ale jeśli firma wynajmie dobrego prawnika, to znajdzie powód do oskarżenia/odszkodowania. Utracone wpływy, wyrównają ta niewypłacone poszkodowanym, dołożą trochę i tamci ich poprą … możliwości zawsze trochę jest.

Dokladnie!!!
Wczoraj wróciłem…Patrze a tu światlo w kuchni…Coorva!!!Ani chwili spokoju…A oni czekali na mnie.Murzyn,Holenderka i Turek…Jeszcze jeden szok…Ale choć raz pozytywne wzruszenie!
Ich geograficzna nędza sprawia ze Charków czy Poznań to prawie jeden pies.Ale tym razem,liczy sie coś innego.Bardzo mnie zaskoczyli.

4 polubienia

Owszem,tyle że milcząc daje się przyzwolenie na to ,na co godzić nikt się nie powinien.

4 polubienia

Takiego prezydenta powinien mieć każdy kraj… Komik,aktor czy kucharz…jakie to ma znaczenie? Gość w najgorszej możliwej sytuacji dla jakiegokolwiek kraju, stanął na wysokości zadania a nawet wzbił się ponad to…
Mój podziw jest naprawdę ogromny…wrażenie od rana nie zelżało ani trochę…

7 polubień

Właśnie znajomy do mnie napisał…Jego syn w tym momencie pakuje busa i jedzie na Ukrainę z pomocą…

3 polubienia

I jak to wygląda na granicy?

Nie wiem bo dopiero busa pakuje :grin:

Z tego co czytam to pomoc Polaków jest ogromna. Na granicy stoi mnóstwo prywatnych samochodów, zabierają ludzi. W Jastrzębiu w tej chwili póki co są 3 Ukrainskie rodziny. Dużo więcej w drodze. Budynek przygotowany na przyjęcie uchodźców,prywatne osoby też biorą do domów całe ukraińskie rodziny .

5 polubień

Taki dzisiaj dostałem przekaz-uzupelnienie.
Ludzie zbierają ich jak…łodzie z pod Dunkierki.
Kiedyś,mam nadzieję,dlugo bedziemy za to pili!
Razem!

4 polubienia

Ja jestem mile zaskoczona moją gminą. Co chwilę informacje o organizowanej pomocy, zbiórce, ludzie zgłaszają, że przyjmą rodzinę, ktoś da pracę, ktoś oferuje podwózkę z granicy.

5 polubień

W całej Polsce :slight_smile:

3 polubienia

Nawet jeśli Rosji uda się zająć Ukrainę, to będą mieli potem znacznie gorzej niż 40 lat temu w Afganistanie.

2 polubienia

Tak, ale moja gmina jest taka… wyalienowana. Tak myślałam :slight_smile:

2 polubienia

Też o tym pomyślałem choć…Staram sie to wyrzucić z myśli…
Ale jesli tego chcą…Niech giną!
Są zródlem wszelkiego zła od 100 lat z okładem

3 polubienia

Najbardziej to mi żal narodu - cu ludzie zawsze byli bezlitośnie wykorzystywani przez włądze, i ta od kilkuset lat. Tak tym przesiąknęli, ze nie znają innego życia. Demokracja jest dla nich czymś dziwnym i obcym.

5 polubień

Tak.To nigdy nie powinno miec miejsca w Europie,po 1945
Ale niestety,nie jesteśmy wolni od dziczy.Demagogii i nienawiści…

6 polubień
1 polubienie

wlacz wsteczny bieg
ludzie jak ludzie kak zawiej
sa tacy ktorzy kupili mieszkanie przez sciane
sa tez ze niech lepiiej wezma sie za widly

Nieźle. Stan zaopatrzenia rosyjskiej armii nawet pod kątem żywnościowym poraża. Pochorują się chłopaki jak nic.
(Screen za interia.pl)

3 polubienia

Nie ma zabronione być naiwnym i wierzyć w złych, okrutnych mężczyzn rosyjskich , i w dobrych, niewinnych mężczyzn ukraińskich.

Na wojnie pierwsza ginie PRAWDA. To nie jest trudno walnąć rakietą w swoje okno ukraińskie i zgonić to na Rosjan, gdy taka kłamliwa propaganda mainstreamowa bardzo się opłaca.