Wolność słowa

Upraszczasz.
Swiat jest głodny
Potrzebuje tez wody pitnej i wiedzy jak ja miec.
Zartujemy sobie? Nie

2 polubienia

To co opisalas jest wielokulturowością
Mieszkam w strefie gdzie nikt nie pyta skąd jestes
Akcent? Jakos sie dogadamy :innocent:

1 polubienie

Nie w głowie mi usprawiedliwianie wołyńskich rzeźników, ale by mieć ogląd sytuacji pełny, warto cofnąć się o te kilka lat wstecz i ocenić zachowanie polskich magnatów, właścicieli latyfundiów na Kresach. Chłopi uprawiający najżyźniejsze gleby na Ziemi przymierali głodem. Kiedyś to musiało pęknąć. I pękło.

3 polubienia

Tak i nie
Ukraina z wołyńska rzezią, kiedy tracilo sie wszystko z wyjątkiem zycia?to zobacz lub zainteresuj się co sie dzieje na Haiti. Meksk to mało

Edit
Jestem potomkiem a raczej potomkinią tych co przeżyli

Ma! Nie będzie propagować rosyjskiej kultury. Każdy coś może zrobić w ramach protestu przeciwko wojnie. Jedni nie handlując w ruskami, drudzy nie propagując ich kultury, jeszcze inni pomagając ukraińcom. najgorzej nic nie robić i tylko się przyglądać!

2 polubienia

Gadał dziad do obrazu…

2 polubienia

A jak myślisz: dlaczego?

1 polubienie

Dodaj do tego obietnice Niemiec, że na kawałku Polski utworzy państwo Ukraińskie i… konflikt gotowy (to tak w dużym uproszczeniu)

@gra Rachmaninow ? Nawrócenie? To byl fachowiec staroruski

Ja bym jeszcze o Szwedach nie zapominał. To Szwedzi wyrządzili nam najwięcej szkód w historii. Zajmijmy się Szwecją i w ogóle u każdej nacji coś znajdźmy i ich nienawidźmy …

szwecja

Mnie się już czasem nie chce uświadamiać, jak ten nasz naród gupi jest i właściwych priorytetów znaleźć nie potrafi. Czy to wymaga wybitnego IQ?

Obecnym priorytetem jest zatrzymanie rosyjskiego bandziora, a nie jakieś “wołynie” i inne sprzed około stu laty sprawy …
Wyciąganie takich historii tylko osłabia działania przeciwko agresorowi, z czego ten się oczywiście cieszy, a w niczym nie rozwiązuje wołyńskiego problemu. Nie twierdzę, że należy go zbagatelizować. Na rozwiązanie tej kwestii powinien przyjść czas po wojnie.

7 polubień

Ty to wiesz,ja to wiem a chętnych nie ma.Zróbmy zbiórkę dla mnie na bilet do rosji i oczywiście na lewe papiery,bo tam ciężko się dostać.Złapię go i przywiozę.
Tak-śmiejcie się.Bajdeny i inne Szolce nie umiejom ,więc tera ja :wink:

Po kolei
Dopaść zbira jest obywateskim obowiązkiem

Rozszerzenie plikow typu https://www.ibm.com/es-es/topics/managed-file-transfer

1 polubienie

Jakie nawrócenie? To był Rosjanin, zauważ, że napisałam z dużej litery. Nic do niego nie mam, ale ego muzyka kojarzy się z ruskami, więc teraz jej nie słucham. Rachmaninowa, to może nie, ale muzykę Czajkowskiego lubię.` Na jego baletach bywałam. Od rozpętania wojny przez kacapów, przestałam słuchać.

2 polubienia

Zglaszm protest. w kwestii sluchania.
Rachmaninow w USA zdaje sie jest objety prawami autorskimi? Jeszcze.

Być może, ale co z tego? To nie wolno mi NIE słuchać go?

Ojej o czym my mówimy? Muzycznie nie toleruje rapu i Chopina.
Tylko nie dorabiajmy do tego ideologii

1 polubienie

Mnie (i nie tylko) kojarzy się z pięknem.

Wychodzę z założenia, że nie ma najmniejszego sensu popadać w jakąś paranoję zakrawającą o głupotę i o sprawach mam ważnych powinniśmy mówić zawsze głośno i wyraźnie. Ważne by mówić o tym rzetelnie i w prawdzie historycznej, nie używając owych faktów do siania nienawiści czy dawania upustu niepotrzebnym emocjom. Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził, z tego też względu nie widzę najmniejszych powodów, by o czymkolwiek nie mówić. Jak pokazała nam historia, ta dawna i ta całkiem nam bliska, nadmierna ustępliwość jeszcze nigdy nie wyszła nam na dobre. O sprawach mam ważnych powinniśmy mówić zawsze głośno i wyraźnie, bo jeżeli sami nie zadbamy o swoje interesy, nikt tego nie zrobi za nas z dobroci serca, bo taka dobroć w polityce międzynarodowej poza naszym krajem zdaje się, że nigdzie nie występuje. Tym bardziej, że druga strona nie ma jakichkolwiek skrupułów w tejże kwestii. To, że na historię Wołynia nałożymy teraz cenzurę jak za komuny, nie będzie miało absolutnie najmniejszego wpływu na przebieg i finalny wynik wojny, natomiast może mieć zasadniczy wpływ na poziom świadomości z jakim będziemy przystępować do budowy stosunków po wojny zakończeniu.

1 polubienie

To tak samo jak ja.
Jak prosisz aby nie dorabiać,to się wstrzymam bo to do końca nie wiadomo z kim rapowcy się zadają i ci co siedzą nad klawiaturą w dużym pudle zakłócając spokój porządnym ludziom :wink:

1 polubienie