Wreszcie jakieś mądre wyniki badań

:smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Jakby kakao nie bylo od stuleci nazywane pozywieniem bogow?
Czekolada to sie ma do produktu wyjsciowego czyli kakao jak mleko z kartonika do smietanki prosto od krowy :grin:
Wystarczy poczytac skład…
Ale uwaga, bo jest silnym alergenem.

3 polubienia

A naukowcy rosyjscy doszli do wniosku, że czekoladę najlepiej należy zajebat komuś…

7 polubień

Trzeba tak aby rolnik nie widział,na łące złapać krowę,wydoić,napić się i zagryźć kakałem.Dla wymagających i nietolerancyjnych i podobnych to ciężej bo kozy muszą wytropić.

2 polubienia

Są jeszcze owce i klacze… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Czyli wybór jest dla każdego.Co kto lubi :rofl:

1 polubienie

Naukowcy irańscy niech się zajmą wpływem kozy na życie singla Irańczyka… :crazy_face:

3 polubienia

Nie można być sprytniejszym, niż się jest. Jak człowiek brnie w ściemę, to potem go Ukraińcy na filmiku obśmieją…jak tych, co dzień zwycięstwa obchodzili z ukr.lodówkai wiezionymi na czołgach.

4 polubienia

A poza tem te irańskie naukowce smaku piwa nie znają, bo Allach nie pozwala, to co oni mogą wiedzieć…?

5 polubień

Jak się chodzi na skróty jak ros. naukowcy to potem człowieka w trumnie nie rozpoznają i hurtem chowają…kurcze, im się nawet sztuki nie zgadzajo… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

O zgubnych skutkach przetwórstwa nasion kakaowca opowie nam Czarek P.

3 polubienia

Skutki przerobu chmielu, to co innego… :+1: :grinning:

1 polubienie

Od dawna o tym wiem. Uzupełnia też magnez w organiźmie , dzięki czemu działa na skurcze. I dodaje energii. Akurat ja, regularnie spożywam taką czekoladę, kupuję różne warianty, 72%, 80%, 85%. Mam jeszcze do spróbowania 90, 99 i 100. Ta 99 % wydaje mi się bez sensu :thinking:.

4 polubienia

Znałem pewną blondynkę, która gdy się dowiedziała, że gorzka czekolada jest zdrowsza od słodkiej, dodawała do tej ostatniej piołunu i żarła taką kompozycję jak opętana …

5 polubień

:face_with_hand_over_mouth:,typowa blondi.

2 polubienia

Pija pod dachem, bo wtedy Allah nie widzi.

3 polubienia

Najlepiej to kupic prawdziwe czyste kakao i zrobic sobie czekoladę wg przepisu meksykanskiego. Goryczkę swietnie likwiduje odrobina chili. A orzeszków mozna dorzucić sobie dowolnych, postepujac nieortodoksyjnie skórki pomaranczowej lub bakalii. Oni tego nie robią. Dodaja mąkę kukurydziana do zageszczenia.

1 polubienie

Buhahahahahah…Naukowcy z Iranu :joy: :joy: :joy: :joy:To pewnie ci sami co odkryli ze szmata na ustach kobiet,ratuje przed covidem

3 polubienia

Kakao to roślina. Czekolada to zdrowa żywność. I tego będę się trzymać.

3 polubienia

Powiedzialavym nawet ze czekolada to salatka…

Z tym że lubię gorzką tylko z hakims smakowym dodatkiem, np maliną, skórką pomaranczową lub chilli

3 polubienia