Wreszcie materiał na temat Dwarki ... Już od dawna na niego czekam od typa Kosmiczne Opowieści

A temat ciekawi Mnie bo zastanawiam się nad tym na ile Potop za Noego był globalny, a na ile lokalny, a także … Na ile jest poprawnie opisana …

a nie lepiej zajac sie teoria Atlantydy?

2 polubienia

Atlantyda to też ciekawy temat, ale samo stwierdzenie “teoria Atlantydy” jest dla Mnie delikatnie tajemnicze …

Natomiast do tematu Dwarkii można jeszcze przypiąć Monumenty z Yonaguni (w sensie, że też zatonęły XD)

1 polubienie
1 polubienie
1 polubienie

teorii na temat Atlantydy jest mnostwo.
a pomyslec, ze tworca tej legendy jest strzepek infomacji zapisany przez Platona
pochodzacy sprzed ponad 2500 lat a sam opis dotyczy czegos co zdarzylo sie w IX wieku przed Chrystusem i zachowalo sie w tradycji ustnej? i zajmuje moze strone maszynopisu? cos moze w tym byc - bo to akurat koniec epoki lodowcowej?
w kazdym razie tym co wymyslono na temat tego miejsca to bys wylozyl droge na ksiezyc i pewnie reszte oddal na makulature.

1 polubienie

podwodnych ruin na swiecie jest sporo.
daleko nie szukac to Kadyks - niewiele ocalalo, potem tam te murki postawiono, ale to co bylo rzymskim miastem juz jest pod woda, a teren dalej sie zapada.

2 polubienia

Czyli sądząc po obrazku jednak faktycznie poziom morza się podnosi …

Raczej teren sie zapada.
To juz ocean

2 polubienia

To też ciekawa sprawa w kwestii podwyższania się poziomu morza/Potopu Noego itp …

1 polubienie

Ciekawe co ludzi pchało zawsze do tego, żeby mieszkać blisko morza … Oprócz tego, że wiaodmo - transport statkami był i nadal jest najdogodniejszą formą transportu … A dodatkowo można było łowić ryby …

Ale z drugiej strony … Np mamy tsunami itp …

1 polubienie

A Ty @okonek co sądzisz o tym materiale od 17:00 do powiedzmy 18:00 ?

Czy gdyby Poziom Morza był taki jaki w teorii miał być … To czy Słupy Heraklesa miałyby prawo w ogóle istnieć (Wysoki to teren czy raczej nie ?)

A nawet jeśli nie istniałyby słupy Heraklesa to być może w teorii wiedzieliby, że to było gdzieś za dzisiejszymi Słupami Heraklesa … (?)

Jestem też ciekaw opinnii @birbant oprócz tego, że Platon opisywał ustrój polityczny Atlantydy jako podobny, czy też niemal identycznie taki sam co mu znane … ?

Polecam też, abyś birbant obejrzał materiał o Dwarce … Tam w opisach też najprawdopodobniej były fantazje, a jednak miasto Dwarka pod wodą faktycznie odkryto …

1 polubienie

Wolałbym temat nie o jakiejś Dwarce, a o Warce …

5 polubień

Jak kto woli … Ja tam za Warką nie przepadam … Może bardziej o Arce Noego, albo Arce Przymierza :wink: ?

2 polubienia

Na początku filmu autor filmu mówi, że Platon wiedzę opierał od innych na temat Atlantydy @birbant

1 polubienie

A co mam wpisać w Google Maps, żeby mi wyskoczył ten budynek co się teren podtapia ?

Bo wpisałem Kadyks i nie mogłem znaleźć… A ja bardzo niecierpliwy jestem … :confused:

Ale faktycznie, że ten cały Kadyks jest w połowie podtopiony już …

Kadyks lezy na polwyspie, odziela zatoke od oceanu.
A ten ma plywy, wiec czasem poziom oceanu sie podnosi. I zalewa nizej polozona czesc.

1 polubienie

Poziom oceanu jest zmienny bo plywy

1 polubienie

A Pływy to inaczej prądy morskie ?

A o tym filmie o Atlantydzie to co sądzisz od 17:00 do 18:00 ?

W sensie gdybyś nie miała brać niczego innego pod uwagę, a jedynie wyższy poziom morza ?

Nie prady, a efekt dzialania Ksiezyca. Siegaja do kilkunastu metrow

2 polubienia