Wreszcie materiał na temat Dwarki ... Już od dawna na niego czekam od typa Kosmiczne Opowieści

A co do Atlantydy ?

Nawet nie wiadomo czy Atlantyda istniala…

1 polubienie

Wiem, ale … Gdybyś miała się skupić na założeniu, że poziom morza był taki wysoki jak w od 17:00 do 18:00 ? To jak myślisz ?

Czy tzw. Słupy Heraklesa (chociaż w nieco innym stanie co obecnie - nieco zalane w najniższych poziomach nad poziomem morza) w ogóle mogłyby istnieć ?

Tam w samej ciesnie plywy nie sa wysokie.
Wyzsze jest blizej Kadyksu i Puerto Real. Tam sa cale bagniste zalewane slona woda tereny. Czesc wykorzystuje sie produkujac sol i do hodowli krewetek.

1 polubienie

Ok - to obecnie, a gdyby poziom był tak wysoki DAWNO TEMU jak autor filmu sugeruje o Atlantydzie w tzw. Oku Sahary od 17:00 do 18:00 ? To jak myślisz (sądząc po wysokości terenu) ? Jak by to wyglądało ?

A pytam Ciebie bo mieszkasz stosunkowo blisko tego miejsca i co za tym idzie możesz wiedzieć o tym najwięcej … :slight_smile:

Ewentualnie też @benasek mógłby się wypowiedzieć …

A w jakim dziele Platona dokładnie powinienem szukać informacji na temat Atlantydy ? @birbant ?

Mi się osobiście wydaje, że Słupy Heraklesa są bardziej górzyste niż tzw. region Oka Sahary … :confused:

Dialogach Platona Kritiaszu i Timaiosie.

2 polubienia

Sam wylot ciesniny jest stosunkowo plaski, ale gorek to tam nie brakuje.

2 polubienia

Czyli cieśnina giblartarska mogłaby być wtedy po prostu szersza … :confused: hmm :thinking: :upside_down_face:

Oczywiście o ile tak naprawdę było … :thinking: :crazy_face: :rofl:

A jak się nazywa ten obiekt ze zdjęcia, które wcześniej zamieściłaś ?

La Caleta

1 polubienie

Widać nawet “ruiny” pod wodą obok tego :slight_smile:

Z początku wysłało Mnie do jakiejś miejscowości La Caleta, ale potem wpisałem “La Caleta w Kadyksie” w google maps i jest :slight_smile:

EDIT: Chociaż podpisany obiekt jest jako Castillo de San Sebastiàn

Ciekawe od kiedy te rzymskie ruiny są pod wodą ?

Bo na tym miejscu budowano jedno na drugim. Miejsca tam za duzo nie ma

1 polubienie

Czasami oglądam ten cykl, ale raczej z przymrużeniem oka :wink:

3 polubienia

O Atlantydzie wiemy do tej chwil, kiedy piszę ten post, to, że mówił o niej Platon. I więcej nic.
Wszelkie info na jej temat, to tylko domysły albo brednie.

4 polubienia

a Indiana Jones?

3 polubienia