Wreszcie materiał na temat Dwarki ... Już od dawna na niego czekam od typa Kosmiczne Opowieści

Hahaha… ! :grinning:

2 polubienia

Rozumiem, że masz na myśli Kosmiczne Opowieści :slight_smile: Spoko - Ja też z przymrożeniem oka, ale gościu nie uważa, że jest wszystkowiedzący, a to już duży plus :slight_smile:

1 polubienie

Dużo, dużo spekulacji i gdybania… niewiele faktów :slight_smile:

2 polubienia

Jeżeli ktoś uważa, że jest wszystkowidzący, to jest minus, taki do nieskończoności.

1 polubienie

Taka specyfika jego zainteresowań/tematów przez niego poruszanych :wink:

Żadnych faktów.

2 polubienia

To właśnie miałem na myśli :wink:

1 polubienie

O nieprawda! Faktem są pytania, które pokrywają się z zainteresowaniami naukowców. On również coś tam czyta i cytuje… ale… przeważnie żeby podeprzeć tezę, której nie da się podeprzeć :wink:

2 polubienia

Jakieś najciekawsze przykłady ? Jak dla mnie to On jedynie popularyzuje najciekawsze dawne kwestie, ale nigdy nie uważa, że wie jak było naprawdę … :wink:

Zadane pytania zawsze się stają faktem, jako że się dokonały.

Faktem jest również to, że tej tezy nie da się podeprzeć, ale można się nią podetrzeć… :crazy_face:

2 polubienia

Rozumiem, że masz na myśli Atlantydę w Oku Sahary … Ja tam nie mam pewności, że tam była tak samo jak i, że jej tam nie było …

Ale trzeba przyznać (co sam autor podkreślił na końcu), że oczywiście Atlantyda może być tylko fikcją literacką, ale Oko Sahary ma najwięcej podobieństw, do tego opisu …

EDIT: A skoro tak już jesteśmy w tych tematach to co wiemy na temat tej wojny o Troję z Achillesem ? Czy to tylko mit ?

Której nie da się podeprzeć PÓKI CO NA RAZIE … :wink:

Ale nie wykluczone, że zmieni się to w przyszłości (przynajmniej w niektórych przypadkach) :wink:

O Atlantydzie, to wiemy tyle, że nawet pod Wąchockiem mogła być.

1 polubienie

@anon52897632 Wojna trojańska z udziałem Achillesa to mit. Helena, Parys, Odys i cała reszta, to postacie mityczne.

Ale taka wojna się odbyła, trwała o wiele krócej niż 10 lat, bo kilka tygodni i była to typowa wojna o kasę. Troja oblegana była kilkukrotnie, a za ostatnim zniszczona na dobre.

Mieszkańcy Troi zostali wygnani, zawędrowali nad Tyber i tam dali początek imperium rzymskiemu.

Lubisz skróty, to masz w skrócie. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

A na jakiej podstawie tak uważamy ?

To kim byli Trojanie bo najwyraźniej nie mówili w grece tylko jakąś starą łaciną czy czymś w tym stylu ?

1 polubienie

Mówili w jednym z greckich dialektów, których było dużo.
W ciągu ostatnich lat odkrycia archeologiczne sporo wyjaśniły.

1 polubienie

Serio ktoś tak uważa, czy po prostu wyolbrzymiasz XD :rofl: ?

To prawda - tym nie mniej poszukiwania Atlantydy mniej lub bardziej mają sens … Może odkryjemy dzięki tym poszukiwaniom coś zupełnie innego bardzo ciekawego … ?

A jak dla Mnie to Atlantyda w Oku Sahary póki co to najbliższa możliwa możliwość (a na pewno kwestia do sprawdzenia w kwestii poszukiwań Atlantydy) :wink:

Wszelkie poszukiwania historyczne mają sens. W sprawie Atlantydy jeszcze nic nie znaleziono. Nie oznacza to, że tak będzie zawsze.

2 polubienia

I zapewne greka nie ma za wiele wspólnego ze współczesnym językiem greckim :wink:

Ten dialekt trojański greki to pewnie sporo ewoluował zanim powstała łacina co ?

Podobnie jak chociażby francuski z łaciny … :confused:

EDIT: A istnieją w ogóle zauważalne podobieństwa między łaciną z czasów rzymskich, a greką ?

Ciekawi Mnie też jaką drogę podążali Trojanie na Półwysep Apeniński i na jakiej podstawie w ogóle uważamy, że tak było ?

Ladna legenda

1 polubienie