Wszyscy za jednego!

5 polubień

No mają rację…mogliby faktycznie pozabierać, bo to jakaś epidemia kolejna wybuchnie a poza tym te matki i rodziny powinny móc pochować swoje dzieci :confused:

2 polubienia

Ty lepiej Elonowi podziękuj za satelilty. Bo on nasze tyłki pośrednio ratuje pomagając sąsiadom naszym.

2 polubienia

Obecnie to 4300 martwych ruskich wg. oficjalnych doniesień

2 polubienia

I pewnie tyle samo ukraincow

Nie byłam w wojsku, ale zawsze straty atakujących są większe niż broniących się.

4 polubienia

Ale że Ukraińcy nawet teraz mają poczucie humoru? Demontują wszelkie drogowskazy i nazwy miast czy ulic wstawiając w miarę możności takie tablice.
Ruscy gubią orientację w terenie.

7 polubień

:slight_smile: …tam masa miejscowości ma takie same nazwy, po kilka-kilkanaście miejscowości :joy: i bez tej nowej nomenklatury.

1 polubienie

Pogonili kogo popadło na wojnę a teraz się okazuje, że duża część to bidaki, niegotowe na to wszystko.

2 polubienia

Właśnie po to to robią. Żeby ich zmylić.

4 polubienia

No, ale bylo info ze tylko kilkaset mniej zgonow po stronie ukrainy

Wczoraj się z tego śmiałam Idi na chuj,do Rosji na chuj,znów na chuj… genialne :grin:

1 polubienie

Oczywiście, że dla zmyłki, przecież pod zdjęciem z netu jest tekst z netu, który to wyjaśnia, ale poczucie humoru mają świetne. Znasz cyrylicę? Po co ja pytam… na pewno znasz. Przeczytaj napisy na tej niebieskiej tablicy. :grin:

3 polubienia

Ukraińcy sabotują też paliwo by ruskie nie mogli odpalać pojazdów.
Jedzie do nich dużo broni. Oby tylko wytrwali te naloty.

Radzą sobie też cywile. Wczoraj po sieci krążył filmik gdzie ludzie w jakiejś wiosce dosłownie zasypali kilka pojazdów pancernych koktajlami mołotowa. Pojazdy spalono doszczętnie wraz z załogą.

3 polubienia

Ja wczoraj tego nie widziałam. Trafiłam na te napisy przed kilkunastoma minutami. I właśnie się kulam ze śmiechu. :joy:

4 polubienia

Możesz przytoczyć jakieś źródła tego info?

No na **j…a kto wydał rozkaz do najazdu?

Pomysłowe, tak robili Czesi w czasie inwazji w 1968 roku. Tyle że dziś to niewiele daje, nawigacji satelitarnej się nie oszuka

5 polubień

Ukraińcy są u siebie. Są dobrze zorganizowani.
Putin nie liczy się z życiem swoich wojaków. To podobno w większości przerażeni 19 i 20 latkowie bez doświadczenia

4 polubienia

Kilka szybkich informacji. Nie mam pewności czy wszystkie 100% prawdziwe ale raczej tak. Mnie najbardziej podoba się " Romowie ukradli Rosjanom czołg" :joy::joy::joy:

Szybka i zwięzła dawka informacji.

Google zakazuje rosyjskim mediom państwowym sprzedaży reklam na platformach firmy Google. Rosyjscy żołnierze okradają bankomaty (Kherson, południe Ukrainy), strzelają do karetek w Charkowie. Od samego rana w Moskwie i innych rosyjskich miastach ustawiają się gigantyczne kolejki do bankomatów - zaczyna się panika przed jutrem. Rosyjscy żołnierze okradają ukraińskie sklepy spożywcze (https://t.me/insiderUKR/22316). Rosjanom zaczyna brakować paliwa, ponieważ Ukraińcy rozbijaj im logistykę - brak jedzenia, wiele filmów pokazuje porzucone pojazdy, porzuconą broń, mnożą się plotki o niskim morale (w których trzeba Rosjan utwierdzać hehe), Putin apeluje o negocjacje w Mińsku , Ukraina odrzuca propozycje.

Rosjanie w internecie zbierają głosy poparcia dla impeachmentu Putina, oligarchowie rosyjscy potracili część majątków, eksperci nie wykluczają zamachu stanu w Rosji, bo Putin, tak słaby jak dziś, nie był od lat. Zachód ostrzega. Ministerstwo Spraw Zagranicznych UK: „Jeżeli Rosja nie zostanie zatrzymana, może to prowadzić do konfliktu z #NATO”. Tutaj doszczętnie zniszczony rosyjski konwój przy użyciu tureckiego drona Bayraktar TB2. https://twitter.com/armedforcesukr/status/1497856959868977154?s=21.

Rosjanie weszli do Charkowa, ale idą jak mięso armatnie, Ukraińcy się cofają ale zadają przy tym bardzo ciężkie straty. Rosjanie nie zdobyli dotąd żadnego większego ukraińskiego miasta. Spore szanse, że szefowie dyplomacji UE zgodzą się dziś, by wspólna unijna kasa (Peace Facility) wspomagała dostawy broni dla Ukrainy (defensive,including lethal). Albo zwrot części wydatków dla krajów, które dostarczają, lub co najmniej opłacanie logistyki dostaw. Znaczy to mniej więcej tyle co Unia uruchamia budżet wojenny. Szefowa MSZ UK Liz Truss mówi, że będzie wspierać obywateli brytyjskich zgłaszających się na ochotnika do wyjazdu na Ukrainę, aby pomóc w walce z siłami rosyjskimi.

W pobliżu Chersoniu Cyganie (Romowie) ukradli Rosjanom czołg :grinning:

Rosjanie poprosili o przywrócenie połączeń z centralnym sztabem Kolei Ukraińskich jakoby w celach humanitarnych. Otrzymali od ukraińskich łącznościowców odpowiedź: „Rosyjski pociągu, p…l się” – podała Ukraińska Prawda.:rocket:

Armia ukraińska wysadziła w powietrze wszystkie węzły kolejowe, łączące koleje ukraińskie z rosyjskimi :hugs::bangbang:

#ukraina

:large_blue_circle: Rosjanie zbombardowali magazyn ropy naftowej w Wasilkowie pod Kijowem, a także gazociąg w Charkowie.

:large_blue_circle: W obliczu zagrożenia ze strony rosyjskich sił powietrznych i artylerii, nie ma możliwości ugaszenia pożarów. Podobne pożary miały miejsce w 2015 roku przy jednym z gazociągów pod Kijowem. Wtedy, w warunkach pokoju, gaszenie zajęło 8 dni.

:large_blue_circle: Mieszkańcy Kijowa dostali zalecenia, aby nie otwierać okien.

:large_blue_circle: Mimo, że w internecie mogą pojawić się zdjęcia “grzybów”, nie są to wyniki ataków jądrowych. Pali się po prostu paliwo. Nie wiadomo jak zawieje wiatr, ale najpewniej w Polsce nie jesteśmy zagrożeni bezpośrednimi ekologicznymi konsekwencjami rosyjskich działań.

2 polubienia