Wygramy? część 2.

No i zaczelo sie…To moze byc arcyciekawy dzien…Startują młociarze!
A na poczatek doprawdy dobry bieg naszego dziesiecioboisty.Nareszcie mamy zawodnika w tym maratonie twardzieli!
Paulina Guba w bólach ale jednak awansowala do finalu pchniecia kulą!
Od czasu Michala Skowronka czy Ryszarda Katusa,mineły wieki.Czy Paweł Wiesiołek jest w stanie powalczyc o miejsce choćby w “10”?
Na razie,jest 7…

1 polubienie

Niby wpadliśmy blado , ale były dłuższe wymiany piłki , ponad 30 sekund jedna akcja , bardzo miłe dla oka kibica , przyznać musisz , że teraz dominuje siatkówka " siłowa" , silne uderzenie , szybka kiwka , mega silny serw.

1 polubienie

Napisałem powyżej, że ten mecz był bardzo widowiskowy. Ale Japończycy tak graja, jak w latach 80 w ręczną grały Japonki, dominując nad światowym żeńskim handbalem przez lat kilka.

2 polubienia

Niby kurduple a jednak :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Jeszcze narozrabiają w tym turnieju.

1 polubienie

Sa takie dni gdy wygrywamy :smiley:
Pawel Fajdek mistrzem swiata w rzucie mlotem!
Konkurs przecietny a poza tym,najlepszy w tym sezonie,Wojciech Nowicki rzucal slabiej i bardzo nerwowo.W efekcie,4 miejsce…
Dominacja Amerykanow jest tak wyrazna ze kazde odstepstwo od tej reguly,powinno przyciagac uwage…
Ale…Jestem w Anglii.I nauczylem sie ze jesli Anglik zdobywa mistrzostwo to oznacza to w praktyce koniec transmisji…
Dina Asher-Smith,jak dotad jako jedyna zdobyla cokolwiek dla Anglikow.Zloto na 200 i srebro na 100.Gwiazda i fajna dziewczyna ktora sie po prostu lubi…Ale w studiu to nie wystarczy.Jej imie i nazwisko musi pojawic sie w kazdym wypowiadanym zdaniu!Konkurencje trwaja a oni wyswietlaja ok. 7-8 razy ten sam bieg.W normalnym tempie,zwolnione obroty,zblizenie na buty,zblizenie na twarz…I gadaja,gadaja,gadaja…A kazdorazowe "and Dina Asher-Smith…"powoduje ze boje sie isc do kuchni by na nia nie wpasc.Nie otwieram lodowki z tych samych powodow.I nie spogladam za okno bo akurat moze ona przebiega w poblizu :frowning_face:
A transmisje z 10-boju,szlag oczywiscie trafil.Na domiar zlego ich 7-boistka wygrala dwa biegi…I tak juz do 22 program byl zaczopowany…
Dosc ze wyniki sie pojawialy a potem nawet pokazali 3 rzuty mlotem…W tym raz Fajdka.I tak dobrze bo brazowy medalista z Wegier nie doczekal sie wyroznienia…
Odnotujmy wiec ze Joanna Linkiewicz nie weszla do finalu 400m.plotki…Niemniej to byl bardzo przyzwoity bieg.Daria Zabawska w rzucie dyskiem,beznadziejna i ta konkurencja to w naszym wydaniu epokowy niewypal…Poslalismy tam 4 zawodnikow z dobrymi rezultatami…I wszyscy odpadli w przedbiegach…
Trybuny puste coraz bardziej…Medale wrecza jakis nabzdyczony stary dziad w przescieradle a same medale podaje chyba kobieta,niewidoczna zza brazowo czarnego przescieradla…
W tym samym czasie reprezentantki Bahrajnu lub Egiptu prezentuja swe tatuaze i stroje mini.Tak jak Etiopki czy Algierki lub Tunezyjki…Komentowac? :face_with_raised_eyebrow:
Jutro nasze dziewczyny na 400 m…Nie spodziewam sie medalu ale juz jestem dumny!!!
cdn.
A ciag dalszy nastapil szybciej niz sie mozna bylo spodziewac!
Po zlozonym protescie,dotyczacym spalonej proby Wegra,okazuje sie ze Nowicki ma brazowy medal!
Dowiemy sie wiecej,mam nadzieje,wkrotce…

1 polubienie

birbant…Japonki w pilce recznej???W latach 80-tych???
Wowczas byly tylko ZSRR i NRD.Potem dlugo nic i zdaje sie,Jugoslawia.Z Azji to jedynie na poziomie grupowym,Korea PLD…
Skad Ty te Japonki wziales w pilce recznej???

1 polubienie

Boże, co się dzieje z moją pamięcią?
O Koreanki mi chodziło. Nazdobywały trochę tych medali. Ze dwa złota olimpijskie, 2 srebra i coś tam z brązu od 1988 roku poczynając. Były też, bodajże w 95 mistrzyniami świata. Przerwały sowiecką hegemonię, dawały sobie radę babochłopami enerdowskimi.
Ich dominacja skończyła się w połowie lat 90. Nie mając typowych warunków fizycznych grały bardzo szybko, perfekcyjnie technicznie, pomysłowo.

1 polubienie

W 90-tych to juz moze inaczej bo do glosu zaczely dochodzic skandynawki.Ale sorry,musze sprawdzic te lata80-te bo nawet to wydaje mi sie nieprawdopodobne…

1 polubienie

Zgadza się. Po Koreankach nastał czas Dunek i Norweżek. już moja córka grała przeciwko tym zespołom w reprezentacji i w klubach.
O,ile pamiętam, to Koreanki zaczęły rządzić od końca lat 80. Chyba od 88?

No i masz racje.Ale to bylo chwilowe migniecie w roku 1995.Faktycznie mistrzostwo swiata.A w 1986 roku byly 11…

1 polubienie

Na IO lepiej im szlo.

Bo igrzyska byly w Seulu w 88.To efekt znany takze w przypadku Hiszpanii z 92.O Chinach juz nie wspomne bo to powinno byc prześwietlone przez wszelkie mozliwe prokuratury.
Szczegolnie w przypadku lekkoatletyki.

1 polubienie

Jeszcze raz się zgadzam. Ale Koreanki wygrały też 4 lata póżniej. One, naprawdę grały świetnie. Widziałem ich mecze.

Tymczasem cieszmy się z dwóch medali w młocie. Szkoda, że Nowicki się zatracił. Ale medal zdobył.

1 polubienie

Musialbym siegnac po jakis podrecznik ale wydaje mi sie ze Anglicy powinni takze zaprotestowac.Miller rzucil prawie 80 m ale mial noge W POWIETRZU,poza kolem i uznali to za spalony…Zarowno w trakcie jak i po rzucie,nogi STAWIAL w kole…
Bylby wiec srebrny medal a braz dla Francuza.Wegier i Polak byliby wówczas bez medalu.

1 polubienie

A tymczasem przed siatkarzami od jutra niezła trzydniowa rzędówka; - USA, Argentyna, Włochy, dzień przerwy i Rosja. Skład naszej drużyny będzie inny, Ci co grali do tej pory, w większości wyjechali z Japonii, przyjechały stare asy.

1 polubienie

Nie da sie inaczej.To jest za dlugi sezon.
Powoli wszystkie dyscypliny o komercyjnej mocy,zacznie to dosiegac…
Zastanawiam sie,kiedys wysiądą nogi skoczkom narciarskim…Kompletny idiotyzm z tym letnim skakaniem ktory sie kiedys zle skonczy.

2 polubienia

Też tak uważam, Za dużo to i świnia nie zeżre.

1 polubienie

Włochy, Rosja, Argentyna grają praktycznie drugimi składami. Tylko USA w maksymalnym ustawieniu, Nie wiem, jak Brazylia, ale i Iran bez kilku podstawowych.

Juz teraz nie ma terminow na mistrzowskie imprezy i robi sie je na jesieni,praktycznie poza sezonem.W przeciwnym razie,kolidowalyby z wszelkimi grand prix i puchrami swiata,rozciaganymi do granic mozliwosci…
A na same mistrzostwa zamiast elity,przyjezdzają prawie wszyscy i dany mundial trwa tygodniami…

1 polubienie