Wyjaśnijcie mi obostrzenia w sylwka

1)czy po swoim obejściu wolno będzie chodzić?
2)Jeśli mieszkańcy bloku mają swoja wspólną działkę i to dzieloną na ileś bloków to obowiązuje nas obostrzenie?
3)Czy po 22 mamy obowiązek wpuścić na swój teren psów?
4)Czy wyjście na swoim terenie na zewnątrz może być karane? W mieszkaniu w którym mieszkam wc było jeszcze w 2012 roku na zewnątrz…
5)Czy osoby czasowo zameldowane mogą również przebywać?

W Polsce nie wiem?
W Hiszpanii wolnoc Tomku w swoim domku.
Psa nawet w godzine policyjna wyprowadzic mozesz. Pies mundurowy w zasadzie na prywatny teren wejsc nie moze, chyba, ze bezposrednie zagrozenie zycia.
W niedziele (a obecne obostrzenia się nie roznia od swiatecznych) impreze zrobili na terenie urbanizacji, na powietrzu i z zachowaniem dystansu.
Nikt się nie czepial.
Wydaje mi sie, ze nawet w Polsce do wlasnego ogrodu czy na podworko nikt nie ma prawa zabronic wyjsc.
Prywatne tereny wspolne przy blokach? Jak zamknieta urbanizacja i zachowane srodki ostroznosci?
Nie wiem, po ostatniej interwencji policji z flaga zrywana z prywatnego balkonu i urodzinach radyja to juz niczego nie mozna byc pewnym.

1 polubienie

Pytałem o wpuszczenie policji na działkę.

Tyle że tam spółdzielnia a my mamy za blokami działkę dużą do podziału. Wiec teoretycznie koło 300 osób może siebie zrobić sylwka.

Wszędzie można chodzić. Ten zakaz jest nielegalny:
a) niezgodny z obowiązującą i niezawieszoną konstytucją
b) nie ma charakteru porządkowego, zatem nie może nakazywać
c) nie ma do niego aktów wykonawczych

Już zmienili więc mogą zakazywać. Są już akty wykonawcze. tej władzy nie ogarniesz.

nadal pozostaje, stara, dobra konstytucja
tylko stan wyjątkowy może ją zawiesić

Reksiu wiem ale… jak spędzisz 48 na dołku za przepisy których nie ma zrozumiesz. A nasza psiarnia chętna do zamykania i mandatów.

Tradycyjnie burdel na kolkach

1 polubienie

6 polubień

Za taką rzecz warto, zwłaszcza że po pozytywnym wyroku można pozwać państwo za niesłuszny areszt. Jeżeli warto za cokolwiek siedzieć, to właśnie za takie rzeczy. Popieram maseczki, dystans… ale nie zamierzam się stosować do takiej niegodziwości.

1 polubienie

Miałem siedzieć przed tv. Ale, po tym… biorę głośniki i idę na Sylwestra z paczką znajomych.

wiesz u nas dość dziwnie jest
mamy takie warstwy jak cebula
1 to firma
2 droga gminy
3 to bloki i domy mające swoje działki
4 to działka należąca do większości z mieszkańców
5 to tereny gminy…

melduję cię u siebie
zapraszam

1 polubienie

O ile bimbru się nie boisz. A przenocujesz u mnie w kampingu.

1 polubienie

U siebie możesz wszystko. Sam.

Moja działka ma wielu włascicieli więc każdy może.

Tak ale w odstępach :wink:

Ja uważam że na domkach imprezy będą. Zresztą lokale próbują obejść zakaz organizując “kurs tańca” zamiast zabawy.
Psy wbiją tylko po donosie sąsiada. Blokersi się nie pobawią.

Można też przecież pójść na impreze godzinę przed godziną policyjną i wrócić godzinę po jej zakończeniu. Reszta to znów kwestia donosu.

2 polubienia