"Wymieniamy nasze marzenia na tzw. mądrość...Czy to dobra zamiana?

Cytat pochodzi z Davida Copperfielda,Charlesa Dickensa i dlatego w tej kategorii.
Myśl ponadczasowa…Kiedy dorzuce myśl Williama Wordswortha [nikt nie bedzie w pelni szcześliwy jesli nie zachowa w sobie umiejetnosci dziecinnego postrzegania świata] zrobi sie bardzo filozoficznie :wink:
Ale przeciez czasami człowiek zwyczajnie teskni za tym luzem,ulotnością i brakiem odpowiedzialnosci z mlodosci czy dziecinstwa…
Za duzo kamieni dzwigamy?
Za duzo tych obowiazkow i tego wiecznego"muszenia"?
Tęsknie za Sycylią… :innocent:

4 polubienia

Wiem jedno. Dziećmi jesteśmy zbyt krótko. Kiedy zaczynamy się rozkręcać nagle okazuje się że za chwilę jest matura i trzeba wybrać ścieżkę którą będziemy kroczyć do śmierci a która do lajtowych szlaków nie należy.

5 polubień

Roznie to sie uklada…
Ja wspominam czas gdy robilem to co kochalem [i jeszcze mi za to placili!] jako raczej nietrudny.Entuzjazm jest w stanie pokonac kazde zmeczenie…
Ale faktycznie,dziecmi jestesmy zbyt krotko.Wyszla Ci ta myśl.
W ramke i nad łóżko!

5 polubień

Śpieszmy się kochać dzieciństwo. Tak szybko przemija. Pozostawia tylko pełne wspomnień klasowe zdjęcia.

6 polubień

Nic niemuszenie - dziś miał być ten dzień, ale wszystko runęło. Żadnej książeczki i krzyżóweczki przy kawce, padam na nos, a jedyna przyjemna rzecz jaką dziś zrobiłam, to kartka urodzinowa dla 80-letniej jubilatki - miłej sąsiadki.

4 polubienia

Nie kazdy z nas mial wtedy aparat to i zdjec jest niewiele…Ale wspomnień,MNÓSTWO!
To byla swietna klasa!
Jeszcze w 90-tych latach,spotykalismy sie w miare regularnie.Potem nasza wychowawczyni zmarla i nie wiem czy ciag dalszy nastapi.
Jest jeszcze fejs…Mam tam kilkanascie kontaktow z podstawówki.W tym jeden szokujacy bo okazuje sie ze najwiekszy debil,wyszedl na GOŚCIA oraz zwyczajnie,interesujacego czlowieka.

1 polubienie

No wlasnie…Zlość czy rozczarowanie…Albo jedno i drugie,kiedy jest nie tak jakby sie chcialo…
Ale ta pani pewnie sie uśmiechnie.A to jest warte wiele!

1 polubienie

Bo ci ludzie byli po prostu leniwi. Chcieli się wyszaleć. Życiowo są ogarnięci. Moi koledzy których w szkole wszyscy nauczyciele skreślili mają dziś firmy za granicą.

3 polubienia

Myślę, że tak, uśmiechnie się :slight_smile:
Niedawno została prababcią, jak zobaczyła kartkę z życzeniami dla prababci, to publicznie się popłakała, (z radości) :slight_smile:

3 polubienia

Wiele dzieciaków, które miało problemy w szkole radzi sobie w dorosłym życiu lepiej niż ci, którzy mieli same piątki. Ci ostatni często nie poznają swoich nauczycieli na ulicy.

5 polubień

No widzisz!
A ten lzejszy dzien przyjdzie pewnie wtedy gdy sie nie bedziesz spodziewać.

2 polubienia

Tym razem nie bardzo wiem a propos kogo to piszesz.Ale faktycznie,szkola nie daje ostatecznej odpowiedzi na reszte zycia.

Oj tak!
I to czasem szybko widac…Moja przewodnicząca z podstawówki,"padła"juz w pierwszej klasie liceum.
A przeciez wczesniej miala same piątki,od góry do dołu…

Moj syn czasami przytacza takie powiedzenie (musze go spytac kto jest autorem):
Mozesz budowac sobie zamki z marzen, ale nie pobuj w nich zamieszkac

2 polubienia

@collins02
Moze nie nad lozko ale jako najlepsza odpowiedz

1 polubienie

Twardy realista?
A ja bym chcial.Moze nie zamek ale…“pokój z widokiem” :wink:

1 polubienie

Hmmmm…
Moja córka właśnie dobija do matury…
Kiedy to wszystko przeminęło? :thinking:

1 polubienie

Ja przeżywam wszystko na nowo. Przyjeżdżam z pracy, włażę do kojca razem z moim synkiem i jest zabawa na całego … I tak aż do kąpieli …
Obserwuję go i czasem żal tego, że on nie zapamięta tych chwil, bo jeszcze nie może. Dlatego nagrywam sporo filmów, by kiedyś sobie popatrzył …

5 polubień

Pamiec to najlepsze co człowiek ma…Za 3 tygodnie wracam do Poznania na 11 dni i znowu będziemy sobie wieczorami wspominać :innocent:

4 polubienia

Ucałuj go od obciachowej cioci :slight_smile:

1 polubienie