Wynajęcie lokalu usługowego, lub magazynu

Cześć.
Pytanko. Czy może wiecie, czy w Polsce można wynająć lokal usługowy, bądź powierzchnię magazynową, przez osobę prywatną, w celach prywatnych?

Pytam dlatego, bo mam trochę różnych gratów i potrzebna mi jest jakaś powierzchnia magazynowa (bądź lokal usługowy, który będę mógł potraktować jako magazyn), które na czas jakiś będą w tym miejscu leżeć. Nie wiem ile, może 1 miesiąc, może pół roku…

1 polubienie

Z powodu ceny raczej nie będziesz chciał. Lokal usługowy??? Mieszkanie Ci wyjdzie kilka razy taniej.

3 polubienia

Jak to tylko na magazyn to jakas psia budę na peryferiach. Tylko porzadny alarm założyć.
Ale faktycznie, byle jakie mieszkanie tansze od lokalu.

3 polubienia

Też mi się tak wydaje. Szczególnie przy dzisiejszych wydarzeniach na świecie, podejrzewam, że ceny są kosmiczne.

Masz rację, tylko magazyny na peryferiach, to są na ogół bardzo duże. Mi nie wiele potrzeba, może z 10m2… w porywach 15.

Muszę w domu zwolnić w domu trochę miejsca. Przejrzeć, uporządkować, zdecydowaną większość gratów wywalić, najpotrzebniejsze rzeczy zostawić.

W domu nie koniecznie mam możliwość w jeden dzień, lub nawet kilka dni wszystko uporządkować. I dlatego szukam jakiegoś pomysłu.

1 polubienie

W cywilizowanych krajach sa takie “komorki do wynajecia” - moze ktos juz pomysl gdzies realizuje u Ciebie, tylko są mało rozreklamowani?

Garaż? Tańszy niż mieszkanie, czy lokal usługowo-handlowy. Jak na którtko, to wilgoć (brak ogrzewania) nie zaszkodzi.

2 polubienia

Albo tylko jakis pokoj wynajac.
Jak az tak duzo rzeczy nie ma to może wystarczyć.

1 polubienie

W Polsce są takie magazyny, w Warszawie jest ich kilkanaście. Wpisz sobie w Google “hotel dla twoich rzeczy”

5 polubień

Wlasnie o tym pisalam, tylko nie wiedzialam jak sie to w Polsce nazywa. Nawet ładnie :cat:

¿ Myślisz, że tu się wszystko zmieści ?

image

:stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Garaż można wynająć na taki cel.

1 polubienie

Są nawet przechowalnie kontenerowe - koło mnie taka stoi. Ktoś wydzierżawił kawałek działki, ustawił kilka kontenerów i tam ludzie magazynują swoje klamoty.

2 polubienia

Po ludzku, to SELF STORAGE się nazywa.
:package:

2 polubienia

Trastero…

1 polubienie

…a to bardziej po ludzku. :rofl:

1 polubienie

Z pokojami jest trudno, duża migracja ukrainy

1 polubienie

To są luzne rady, ale im wiecej opcji, tym wieksza szansa na to, że cos znajdziesz .

1 polubienie

Bardziej garaż np przydomowy blaszak, mieszkanie czy lokal usługowy musi na siebie zarabiać, i to bardziej jest oferta na długi termin, wątpliwe by ktoś zezwolił na krótki okres

1 polubienie

Miałem podobny problem równolegle z remontem mieszkania, część rozwiozłem po rodzinie, część z grubszej segregacji wyjechała na wysypisko, a reszta poupychane po kątach i w miarę wolnego czasu przydasie idą do śmietnika na bierząco