Wyobrażacie sobie, jak frustrująco na mnie działa beznadziejna infrastruktura kolejowa

Szerokość 12 m, jest 4x większa od obecnych wagonów, a 16 m lub ewentualnie 20, to bajka, @SMOK.Maciej. Niczego podobnego świat nie widział

Temat przeniesiony, tu możecie sobie o rozwoju kolejnictwa w DSHN dyskutować bez cenzury (no prawie bez)

Nie możecie wpłynąć na tego @Leone_Marco, aby się nie wtranżalał do moich tematów, bo w taki sposób, to zawsze będziesz razem z nim sabotowała wszystko, co przekracza twoje rozumienie treści wartościowych?

To po co podejmujesz dyskusje i dlaczego nie używasz oflagowania?

Nie podejmuję dyskusji, lecz wchodzę mu na ambicje, aby się w końcu odflancował od moich tematów, ale to nic nie daje przy takiej nieobiektywnej moderacji.

A ile razy Tobie wielu ludzi wchodzi na ambicje i jak grochem o sciane.
Wstawiaja tutaj post,wystawiasz go do publicznej oceny,wiec o co ci chodzi?
Nie mysl,ze wszyscy beda ci przyklaskiwac,bo ty napiszesz,ze jestes najmadrzejszy rowny Chrystusowi i Ozyrysowi,pewnie tez Manitou.

1 polubienie

Nie jestem takim bezmyślnym pyszałkiem, @Bingola, aczkolwiek zapewne mam najwięcej racji światopoglądowych, więc warto wysłuchiwać też moich opinii.

Toteż wysłuchuje i zwracam ci uwagę na braki w twoich pomysłach.

1 polubienie

Albo wydające Ci się brakami w moich pomysłach.

Ja twoje braki udowodniłem prostą matematyką, Ty piszesz że według Ciebie koncepcja jest dobra ale nie przedstawisz żadnych dowodów i obliczeń. To tak jakby ktoś ktoś twierdził że można w ciągu tygodnia polecieć na Marsa.

1 polubienie

Niczym nie udowodniłeś. Wykazałeś się brakami wyobraźni i logicznego myślenia. Każdy wysiada na swojej stacji. Na minutę przed nią przesiada się do wagonu mobilnego.

Biegnąc przez 400 wagonów?

Nie będziesz biegł nawet przez 1 wagon, bo każdy Twój i innych wagony PPB (pierścieniowego pociągu bazowego) zbliżą się do Twojego i innych miejsca wysiadania. Na minutę przed Twoją i innych stacją wysiadania, przesiądziecie się do wagonu mobilnego.

@Bingola, nie uważam, że kierujesz się złą wolą. Może masz trudności z wyobrażeniem sobie racjonalnego funkcjonowania takiego PPB (pierścieniowego pociągu bazowego).

@Bingola, prawdopodobnie możesz mieć rację, że będzie konieczność dojścia maks.do 600 metrów (w jedną lub drugą stronę) do wagonu PPB, który złączy się z wagonem mobilnym na minutę przed jego złączeniem z PPB.

@Bingola, jeszcze raz to przeliczę, czy zmieszczą się wszyscy pasażerowie do wagonu mobilnego. Na razie brałem pod uwagę możliwość poszerzania wagonów PPB nawet do 16 m, oraz dokładania kondygnacji PPB, łącznie nawet do 3-ech. Przy moich dotychczasowych wyliczeniach wszystko pasowało na luzie.

600 metrów w minutę? Rekord świata w biegu na 400 metrów (bez bagaży) wynosi ponad 40 sekund. Powodzenia!

2 polubienia

Nie w minutę, lecz w dowolnie długim czasie. Prawdopodobnie naprowadziłeś mnie, że jednak trzeba być gotowym do podejścia maks. 600 m do do wagonu PPB, który się złączy z wagonem mobilnym przed Twoją stacją wysiadania. Na to będziesz miał dowolną ilość czasu, a urządzenia cyfrowe pomogą Ci w tym zorientowaniu się, kiedy i gdzie masz się przemieścić.

@Bingola, sprawdziłem matematycznie realność funkcjonowania PPB (pierścieniowego pociągu bazowego) dla najbardziej obciążonych godzin szczytowych, a godzin szczytowych będzie zaledwie kilka, maks. 4. Wszystko będzie funkcjonowało na wielkim luzie, a jedynie w godzinach szczytów pasażerowie będą mieli ciaśniej przy wysiadaniu i wsiadaniu do wagonu mobilnego. Ale przez tą 1 minutę nikt z podróżnych nie będzie potrzebował się rozkładać, no i możemy powiększyć wagon mobilny np dwukrotnie.

Przyjąłem z ogromnym naddatkiem, że w godzinach szczytów jednocześnie będzie podróżowało 24 mln pasażerów w 12 tys. 3-kondygnacyjnych wagonach o wymiarach 50 m x 12 m x 12 m (długość, szerokość, wysokość). Trzecia, najwyższa kondygnacja będzie miała charakter sportowy, a dwie pozostałe, wygodne poziomy podróżne.

Jeśli te 24 mln osób podzielić na 12 000 wagonów PPB, oraz na 2 linie dla obu kierunków i na 2 poziomy (nie licząc trzeciego sportowego każdego wagonu), to otrzymamy 600 podróżnych na każdy z dwóch poziomów wagonu PPB. Jeśli autobus o wymiarach 10 x 3m, czyli o pow. 30m2, zabiera 50 osób, to wagon PPB na jednym poziomie o wym. 50 x 12m, czyli o powierzchni 600 m2, wg tych proporcji zabierze 600 : 30 x 50 = 1000 osób, czyli dwukrotnie luźnej, pamiętając, że to dotyczy godzin szczytów.

Przejdźmy do wsiadania i wysiadania za pomocą wagonu mobilnego, ciągle pamiętając, iż dotyczyć będzie godzin szczytów. Przystanków/dworców będzie 600, co 1 km. Jeśli podzielimy 24 000 000 osób przez podwójną ilość 600 dworców (dla każdego kierunku) i przez podwójną ilość poziomów w wagonach mobilnych, to otrzymamy 24 000 000 : 24 000 = 1000 osób do przemieszczenia w ciągu minuty za pomocą 1 poziomu wagonu mobilnego, a będą 2 poziomy. To jest wszystko realne i wykonalne, a zawsze możemy zmniejszyć prędkość PPB z 60 km/h na 50 lub 40 km/h, co wydłużyłoby czas na wsiadanie i wysiadanie za pomocą wagonu mobilnego, ale na razie nie ma takiej potrzeby, bo te wyliczenia są z wielkim nadmiarem podróżujących, jako że duża część mieszkańców nie będzie potrzebowała korzystać z PPB, oraz godziny szczytu będą mniejszą częścią doby, a w pozostałym czasie PPB będą jeździły prawie puste.

@Harmonik, to ja mam jeszcze lepszy pomysł! Po co odczepiane wagoniki? Po co bieganie po pociągu? Po co jakieś górki i stacje? Należy równolegle do PPB (pierścieniowego pociągu bazowego) wybudować serię PRCh (Pierścieniowych Ruchomych Chodników), z których każdy następny będzie poruszał się z prędkością o 5 km/h mniejszą niż pociąg i sąsiedni chodnik. Pasażerowie wysiadaliby z pociągu w biegu na najbliższy PRCh, a następnie płynnie przechodziliby na kolejne chodniki poruszające się coraz wolniej i w końcu na stały grunt. Takich chodników, jak łatwo policzyć musiałoby być 10 (każdy o szerokości 2 m, czyli zajmowałyby pas o szerokości 20m). Cały ten zespół PRCh byłby zadaszony, żeby uniknąć opadów a taśmociągi pokryte byłyby szorstka gumą aby zminimalizować ryzyko upadków.

Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest to, że można by całkowicie zrezygnować ze stacji ! Ludzie mogliby wysiadać i wsiadać do PPB w dowolnym miejscu, tam gdzie chcą, a seria PRCh zawsze doprowadziłaby ich do pociągu i z pociągu.

To co – modyfikujemy Twój projekt?

2 polubienia