Wyobrażacie sobie, jak frustrująco na mnie działa beznadziejna infrastruktura kolejowa

Już wcześniej też o nim wspominałeś, sam też o czymś takim myślałem, ale nie jestem pewny, który system byłby lepszy.

1 polubienie

@Bingola podpowiem Ci,ze w kopalniach,juz od wielu lat stosuje sie przenosniki tasmowe,przystosowane,do przewozu ludzi.

1 polubienie

Nie tylko. Takie ruchome chodniki sa tez na lotniskach w celu ułatwienia dotarcia do odległego terminala.
@harmonik myslę, że nie ma co sie zastanawiać - zaletą jest brak stacji i odgałęzień torów i to że możesz wysiąść w każdym miejscu, jakie ci sie spodoba.

2 polubienia

Wg mnie, gdyby uwzględnić obliczenia ilości osób do przewiezienia, mogłaby się okazać niewydolność Twojego systemu, no ale trzeba by to przeliczyć.

To ja podejme sie wulkanizacji,takich przenosnikow,robilem to setki razy.
A co do wytrzymalosci,takie premosnik tasmowy szerokosci dwa metry,wzmocjiony piefioma warstwaki plotna,wytrzymuje to kilku ton/metr
Osobisvie robilem proby przy obciazeniu 3500kg/metr.bierzacy

1 polubienie

Nie mówię, @Bingola, Twój system miałby swoje zalety,

@harmonik - wydolność była by większa, bo ludzie nie kumulowaliby się w miejscach stacji, tylko proces wsiadania/wysiadania byłby rozłożony równo na cały Pierścień Infrastrukturalny. Poza tym - 10 równoległych PRCh pomieści więcej osób niż jeden wagon mobilny.

1 polubienie

Mógłbym się z Tobą zgodzić, @Bingola

1 polubienie

Robisz postępy!

1 polubienie

Nawet popełniłem pomyłkę, dzieląc liczbę 24 000 000 podróżnych przez 24 000 poziomów do obsłużenia za pomocą wagonów mobilnych, bo powinienem podzielić przez 2400, co dawałoby 10 000 do obsłużenia przez 1 poziom wagonu mobilnego, co już na oko widać, że wymagałoby połączenia przynajmniej 2 (dwóch) wagonów mobilnych, choć w praktyce pewnie tak dużo osób nie podróżowałoby systemem PPB.

Przy moim systemie ludzie nie czekaliby na wagonik, który ma podjechać na stacje, tylko wsiadaliby na PRCh tak jak na ruchome schody - płynnie i bez tłoku.

2 polubienia

Ewentualnie Twój system wymagałby zwiększonej sprawności fizycznej.

1 polubienie

Nie wiem, @Bingola, czy gdybym to ja przedstawił taki system, jak Twój, czy nie byłbyś przeciw…

1 polubienie

Nie, dlaczego? Jeżeli coś ma ręce i nogi to sie nie sprzeciwiam. Kiedyś miałem podobny pomysl co do metra w mieście, żeby jechało w sposób ciągły na zasadzie takiego ruchomego chodnika a nie pociągów podjeżdżających co dwie minuty

1 polubienie

Ewentualnie Twój system wymagałby zwiększonej sprawności fizycznej.

Zakładam, że w PMH ludzie mieliby doskonałą sprawność fizyczną, dzięki odżywianiu się wyłącznie dojrzałymi, słodkimi owocami z niekonicznym dopijaniem surową wodą.

2 polubienia

Że wspomniany user ma urojenia to wiem, ale Ciebie o to do tej pory @Bingola nie posądzałem … :flushed:

2 polubienia

To jest zarazliwe! :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli jazda PPB będzie atrakcyjna, to nawet będzie ona mogła trwać dłużej, czyli odbywać się z mniejszą prędkością, np 30-40 km/h, i nikomu to nie byłoby niewygodą. Czyli mielibyśmy do wyboru 2 metody wsiadania i opuszczania PPB - Twoją i moją. Nie upierałbym się przy mojej.