Wyroby mleczne

Kefir czy jogurt? I dlaczego?

  • Kefir
  • Jogurt
  • G…wien nie piję
  • Mam inne zdanie

0 głosujących

1 polubienie

Ponieważ jesteś “zawsze szczery”, to i ja szczerze odpiszę: maślanka. I to tylko i wyłącznie maślanka mrągowska. Inne mi nie smakują, a tą potrafię wypić nawet ok. litra w ciągu dnia i potem mam wrażenie, że tak się opiłam, że mi żaby w brzuchu kumkają. Jeżeli jogurt, to tylko słodki i w ilości jeden na miesiąc lub jeszcze rzadziej. A kefir? Jakoś nie. Nie jestem wielbicielką nabiału. Maślanka jest wyjątkiem.

3 polubienia

najpierw musialabym miec dostep do kefiru
zastepczo jogurt typu grecki

1 polubienie

Na upał kefir.
Na codzień,jogurt choc oczywiscie nie jadam tego kazdego dnia.Ot,czasem…
Najlepsze bylo kwaśne mleko w moim dzieciństwie.Praktycznie pilem codziennie.

1 polubienie

Wszystko jak leci.
Uwielbiam mleko, śmietanę, twarogi, kefir, maślankę, jogurty, także te owocowe, serki deserki i czym tam jeszcze mnie ugościsz.

2 polubienia

bakterie z typu umownie nazwijmy to powodujace kiszenie laktobakterie jako forme konserwacji zywnosci lubia zimno i duzo soli
fermentacja typu kiszone ogorki czy kapusta jako doswiadczenie chemiczne nie zawsze wychodzi w srodziemiomorzu
a juz zsiadle mleko? to mi powiedz skad wziac surowiec, ktory nie bedzie w kartonikach UHT?

mleko? jest to cos co pozwala potomkom ssakow (torbaczom tez) przetrwac pierwsza faze rozwoju poza organizmem matki

1 polubienie

Kefir, bo taki bardziej „charakterny" niż jogurt. Poza tym też trochę z sentymentu. To były czasy, jak się w barze mlecznym brało półtorej ruskich i duży kefir w charakterystycznym kubku…

3 polubienia

Z sentymentu?
A placki ziemniaczane z jogurtem naturalnym, greckim, lub zakwaszaną smietaną kolega @whitecollarworker zna?
Ślinotoku zaraz dostanę.

4 polubienia

7f8797835248d361432e6d621c4dbda31887506a

1 polubienie

Nie wiem.Nie pilem kwaśnego mleka od kilkudziesieciu lat.Z tej prostej przyczyny ze mleka juz nie ma.Chyba ze masz swoją krowe.

2 polubienia

Wyroby mleczne łykam jak pelikan i jeńców nie biorę. :wink:

2 polubienia

Tylko margaryna mleczna przeciw ciąży jest skuteczna… :crazy_face:

3 polubienia

Szczególnie ze śmietaną mi się dobrze komponują :slight_smile:

2 polubienia

Bardzo lubię. Mleko słodkie, kwaśne, jogurty, maślanki, twarogi i sery. Także “mleko” roślinne: kokosowe, owsiane, orzechowe. Bardzo smakują mi także “jogurty” na bazie soi, które odkryłam ostatnio w Tesco. “Sery” na bazie mleka kokosowego też bardzo dobre - polecam!

1 polubienie

@efka Jogurt naturalny z przyprawą tzatziki do placków ziemniaczanych - uwielbiam!

2 polubienia

Gdybym nie była wychowana na napojach mlecznych,być może nie pijałabym tychże.
Naukowcy się ciągle nie mogą zdecydować,co naprawdę powinien jeść i pić /poza wodą rzecz jasna/ człowiek.
Za to sztuka niszczenia zdrowia została opanowana w stopniu niemal doskonałym.
Bo co mieliby lekarze i pielęgniarki robić,gdyby wszyscy byli silni i zdrowi?
Przecież to jasne jak Słońce
/zresztą też szkodliwe w nadmiarze-jak wszystko/

1 polubienie

Jeden ch#j

1 polubienie

Tzatziki to prawie do wszystkiego pasują :wink:

Ta przyprawa ma w sobie składniki, które lubię. Do placków nie stosuję. Raczej do majonezu, jako sosik do piersi kurczaka w panierce.

2 polubienia

@Szczery_do_BULU Ta przyprawa mi do wszystkiego pasuje.

1 polubienie