Z tymi blokującymi wszystko co możliwe, chytrymi Niemcami naprawdę jest coś nie halo

To nie pierwsza ich blokada i nie pierwsza chytrość i skąpstwo.

2 polubienia

Tak jakby analogicznie coś jak przed 2 wojną.Zawsze współpracowali z ruskimi cichaczem lecz tym razem to historia może inne koło zatoczyć i to nie oni tylko ich zaatakują kumple od pseudobiznesu.

5 polubień

Ale oni ciągle coś blokują, albo obiecują i nie dotrzymują. Jak jacyś krętacze.

4 polubienia

Bo krętacze :wink: jakich mało.

3 polubienia

tu w gre wchodza dwie sprawy - Niemcy sa na krotkiej smyczy u Putina, wywalili kupe kasy na gazociagi a i przestawienie gospodarki na inne zrodla emergii ( na skale kraju, bo wiele gmin niemieckich jest samowystarczalnych energetyczne - wiatr, sloneczko, metan z hodowli) jest kosztowne - wiec chca zawracac Wisle kijem
druga sprawa to faktycznie ryzyko tej pozyczki - w tej postaci jak opisuja to od razu przygotowac sie na darowizne, po co w to jeszcze pchac banki i dawac im zarobic? Niemiaszki chytre sa…
a niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze wojna sie dopiero rozkreca - kazdy bedzie chcial swoja pieczen upiec - od Chin z Tajwanem po Kima, ktory jak ostatnio czytalam przymierza sie do wyslania swoich obywateli na wojne w zamian za nakarmienie tych co pozostana.
a to bylby poczatek wojny swiatowej - na razie to jakies legiony cudzoziemskie - ale gdyby Korea dolaczyla do ruskicj to juz otwarty konflikt miedzynarodowy.
a Putin ma dodatkowo swoja V kolumne i stajnie trolli w Afryce, na Bliskim Wschodzie. i pewnie w obu Amerykach, choc w Poludniowej to juz taki balagan, ze chyba sami nie wiedza z kim trzymac? (nawet Wenezuela)

3 polubienia

Coraz bardziej ich nie lubię :frowning:

3 polubienia

Dali sie zrobic w bambuko a teraz płaczą.
A cwaniaczkujacych przegrywow nikt nie lubi

3 polubienia

Bo tez trzeba być skończonym idiota by uzależniać swój kraj od państwa imperialistycznego,gardzacego życiem ludzkim,skazonego totalitaryzmem i mającego na sumieniu 100 lat zbrodni.
I jakby tego było mało,polozonego o rzut kuflem od twoich granic…
Z drugiej strony,madrzejsi od polityków dali się omamić…Który to już raz? :thinking:

4 polubienia

Nie zauważali wcześniej, że ru bombardują Syrię, Gruzję, Czeczenię to teraz musieli zauważyć, ale też nie wiedzą co robić.

5 polubień

Proponowałbym nie wrzucać wszystkich Niemców do jednego wora. Spora część niemieckiego społeczeństwa zdaje sobie sprawę z ułomności rządów obecnej władzy i notowania Scholza lecą w dół. Ja bym na przykład nie chciał i nie chcę być Niemczech postrzegany jako Polak kojarzący się z obecną władzą w Polsce i moi koledzy z którymi pracuję w Niemczech to wiedzą.
Jak ktoś myśli, że wszyscy Niemcy tak chcą jak rząd sobie wymyślił, to popełnia błąd. Według tych źródeł ponad połowa Niemców jest z Scholza niezadowolona. Pisanie, że się Niemców za jakieś blokady nie lubi jest więc błędem, bo wielu z nich może być również przeciwna blokadom.

11 polubień

W pełni się zgadzam bo kto jak kto ale my wiemy doskonale co znaczy wstydzić się za swój rząd.

5 polubień

Dlaczego uważasz ze wysłanie 1000 robotników z Korei,ma stać się początkiem otwartego konfliktu?
Chiny od kilkudziesięciu lat,zalewaja swoimi przynajmniej kilka państw w Afryce…Chiny a Tajwan to także nie jest nic czego by świat nie widział…
A afrykańscy sojusznicy?To tak jakby chcieć wygrać mundial w oparciu o piłkarzy Mauretanii :innocent:

1 polubienie

Tu nie chodzi o robotników a zasilenie ruskiej armii. A wątpię, zeby Kim zgodzil się na to, zeby swiat się nie dowiedzial jak walczy z zachodnią zgnilizną. To się w jego PR wielkiego wodza nie wpisuje. Tym bardziej, ze Koreanczycy po rosyjsku nie mówią, więc przekręt z “ochotnikami” z dawnych republik tez nie przejdzie.

3 polubienia

Tanio bylo, towar z pierwszej ręki i jeszcze zyski z redystrybucji?

3 polubienia

Niemcy dają dupy od samego początku wojny na Ukrainie. Szkoda słów

2 polubienia

To tera mata rynki taniej siły roboczej i wiadomo już po co się ją utrzymuje. Wschodnie takie z tanią produkcją.

3 polubienia

Oczywiście, że nie, to było o politykach, nie o szarych obywatelach. Ale w stosunku do naszej władzy wciąż są jakieś protesty, manifestacje - pokazywane w tv, czy mediach. Niemieckiego nie znam, jak reaguje społeczeństwo? Nie wiem. Jak jest w Niemczech? W mediach cisza na ten temat.
A prywatnie z kilkoma Niemcami mam na pieńku :slight_smile: Za wielu ich nie znam, więc o społeczeństwie niemieckim niewiele wiem.

5 polubień

W Niemczech tych demonstracji jest tyle, i to najróżniejszych, że przestały na mnie już robić wrażenie. Na początku, gdy byłem za każdym razem w Berlinie fotografowalem je, ale ile można. Co do protestów przeciwko rządowi, to z 20 lipca tego roku znalazłem artykuł mówiący o tym, że co drugi Niemiec (!) jest gotowy wyjść na ulicę i protestować przeciwko polityce rządu odnośnie cen energii. W polskich mediach za dużo obiektywnych informacji nie zobaczysz. Zwróć uwagę jak obecnie są nasze media wolne na tle innych krajów. Polska jest obecnie na 66 miejscu w świecie! Zawdzięczamy ten wynik komu? Chyba to oczywiste.
WSTYD!

6 polubień

Na ten temat niewiele mogę powiedzieć. Widzę, że TVP1 i TVN podają nieraz sprzeczne informacje. Staram się nie słuchać, ale… coś należy wiedzieć. Co do wolności mediów ( i sądów) w moim (do niedawna ) mieście b. dużo mogłabym powiedzieć, niestety na niekorzyść PO. Więc nie zdziwię się, jeśli to samo jest w kraju, tyle że, przeciwko opozycji. Zawsze pisałam, że polityka jest brudna, ale jest też, niestety, wszechobecna.
Zajrzałam do linka, zaskoczyła mnie pozycja Japonii.
W wolnej chwili zajrzę na tę stroną, bo jej nie znam, poczytam :slight_smile:

3 polubienia

W Anglii nie jest wszechobecna.Mimo specjalnego kanału transmitującego obrady parlamentu.

1 polubienie