Z tymi blokującymi wszystko co możliwe, chytrymi Niemcami naprawdę jest coś nie halo

Ale to jest zgodne ze strachami prezesa cierpiącego na syndrom oblezonej twierdzy i teskniacego do zmienienia Polski w takową. Kiedy ten kurdupel ruszyl sie z Polski? Chyba tylko w okresie kiedy byl premierem, bo musial i ostatnio jako doczepka do wycieczki do Kijowa.

2 polubienia

Pisząc, że polityka jest wszechobecna, nie chodzi mi o wielką politykę. Każdy szef prowadzi też politykę, taką na potrzeby swojej firmy. Nawet w domu, żeby przekonać kogoś do czegoś stosujesz malutką politykę :slight_smile:

2 polubienia

Mój przyjaciel zawsze wspominał o dyplomacji…
Natomiast dyrektor radia w którym spedziłem najwspanialsze chwile w karierze,głedził wśród oparów Extra Mocnych o tym że,“wszystko jest polityką”.Należał do ROP,tej buntowniczej partii byłego premiera Olszewskiego…
I nawet nie o to chodzi ze jego politykowanie w Anglii byłoby uznane za niedopuszczalne…
Lubiłem faceta,rozumieliśmy sie radiowo ale…Był to człowiek tak przeżarty przez politykę że rzadko zdarzało sie by mówił o czymś innym…
I chodzi mi o to ze takich ludzi poza Polską,nigdy nie spotkałem.

2 polubienia

Mi jest niedobrze jak sie dowiaduję, że Indie zwiększyły zakup ros. ropy na pocz. wojny z 33tys.baryłek do 600tys.i Chiny też zwiększyły ogromnie. I te pieniądze idą na mordowanie niewinnych ludzi.

3 polubienia

Karma wraca
Chiny moze i ropę kupują, ale im się marzy najpierw Tajwan a potem ruskich po kawaleczku skonsumować. Mozliwie bez strat własnych.

2 polubienia

Artykuł bardzo manipulujący. Interia ściga się z Onetem i WP, kto bardziej szoruje po dziennikarskim dnie.

2 polubienia

Zgadza sie.Ostatnio częściej niz kiedykolwiek,porównywałem.Czasem trudno o różnice.

1 polubienie

W tej propagandowej sieczce jaka serwują z jednej strony interia, wp czy onet a z drugiej portale do rzeczy, sieci, fronda, radimaryja i tym podobne to juz sie trudno polapac.
Wszyscy serwuja komentarze nie informację.
Ja juz się zastanawialam czy nie zaprenumerowac PAP. Na razie na mysleniu się skonczylo, bo ile można siedzieć przy komputerze?

3 polubienia

Tam też zaglądam (https://www.pap.pl/) , ale prenumeraty nie wymagają, chyba, że to inna strona PAP-u.
P.s. No i właśnie czytam: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1391246%2Cw-berlinie-nie-chca-wystawy-rosyjskiej-broni-zdobytej-przez-ukraincow - bez komentarza.

2 polubienia

To się trochę zmieniło. Przedtem wysylali maile z zamowionymi tematami.
Co do Niemców? Stoja między ścianą (UE) i ostrzem szpady (ruskie i gaz) . I gdzie nie spojrzą d…a z tyłu.

3 polubienia

Prawdę mówiąc, to nie tylko Niemcy są w takiej sytuacji. Tu, konkretnie nie o samą politykę chodzi, tylko o biznes i związane z tym potężne pieniądze. Nie chodzi też o kasę do prywatnych kieszeni, a o budżety państw.

Projekt KE powstawał szybko i jest w nim dużo “pułapek” finansowych, kiedy przyjdzie do wyrównywania rachunków. W Brukseli też to zauważono i po wpłaceniu Ukrainie sporej kwoty, resztę wstrzymano. Pracuje się teraz nad zmianami.

4 polubienia

Dlatego napisalam, że jeśli to ma isc takim trybem, to mozna uznac te pieniadze za darowiznę. Chciano zastosowac metodę jaką finansuje się czesciowo pocovidowy fundusz odbudowy, ale niestety do kraju nie będącego czlonkiem UE, do tego w stanie wojny z przeciwnikiem co by nie mówić silniejszym. Więc sytuacja niepewna co najmniej.
Poza tym ja to tak sobie myślę, ze pomoc materialna jak najbardziej, ale z finansową to trzeba na zimne dmuchać…
Sankcje tez nie dzialaja tak jak zakladano. To nie tylko problem Niemiec czy Wegier. Zobacz jak Turcy z Erdoganem kombinują. A nic im nie zrobią, bo członkiem UE nie sa, a NATO zajmuje się polityka obronną a nie gospodarczą.

1 polubienie

Na szczęście katastrofalnych Scholza i Macrona, dobrze zastąpili wiecznie rozmemłany Johnson i dziadek Biden.

Tam nawet nie chcą wystawy ruskiego złomu, bo w czołgu mogli zginąć ludzie. Jacy ludzie ? "Będziemy pamiętać, że to są ludzie, dopiero wtedy, gdy zabierzemy im broń’’ - mówił Olgierd do Janka w 3 odcinku “Czterech pancernych”, gdy ten z przerażoną miną wspomniał, o leżących zwłokach zlikwidowanego chwilę wcześniej niemieckiego żołnierza, na fragmencie gąsienicy czołgu, którego przejęli by oddać kilka strzałów.

5 polubień

Ha!!! Brawo… Widzę że obu nam ten cytat do gustu przypadł

2 polubienia

Niemcy nie dostarczą Ukrainie broni. Melnyk: “Odpi…ol się” (wpolityce.pl)

Hiszpania też ma w nosi sankcje i zwiększa import z rosji.: https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/hiszpania-gaz-ziemny-z-rosji-kraj-podwoil-w-sierpniu-import-surowca-6111269
I co im UE zrobi?

Co oni tam tak gotują???

No cóż SPD bedzie bronic do krwi ostatniej Schroedera.
I wielu innych swoich umoczonych w układy z Putinem.
Na Łubiance pewnie niezłe archiwum na nich mają.

Ostatnie dane z 12.09
W szczególności Hiszpania kupiła 4505 gigawatogodzin (GWh) rosyjskiego gazu ziemnego w ósmym miesiącu roku, w porównaniu z 2228 GWh w sierpniu 2021 r., podczas gdy 9127 GWh przybyło z Algierii, gdy rok temu zaimportowano 13 397 GWh.

Głównym dostawcą gazu pozostają Stany Zjednoczone (USA) z 10 074 GWh, co oznacza wzrost o 92,22% rok do roku. Wyróżnia się również wzrost gazu ziemnego z Francji, z którego przybyło 4688 GWh, o 95,5% więcej niż 2398 GWh, które zostały zakupione od Francji w sierpniu 2021 roku.

Ponadto zakupy z Nigerii spadły o 3,8%, biorąc pod uwagę, że w sierpniu 2022 r. zakupiono 5835 GWh gazu w porównaniu do 6067 w tym samym miesiącu poprzedniego roku.

Łącznie w ósmym miesiącu roku Hiszpania kupiła 38 066 GWh gazu ziemnego, o 3,43% więcej w ujęciu rok do roku.

Jeśli chodzi o względną wagę każdego kraju w całkowitym hiszpańskim imporcie gazu ziemnego w sierpniu, głównym dostawcą pozostają Stany Zjednoczone, stanowiąc 26,5% zakupów, a następnie Algieria (24%), Nigeria (15,3%), Francja (12,3%). oraz Rosja (11,8%).
Tyle, ze rosyjski gaz nie dociera rurociągami a drogą morską.
I niestety czlkowite odcięcie się to bylby dopiero armageddon. Sankcje niestety nie działają,na zasadzie “zabieram swoje zabawki i ide do domu”

Ja nie pisałam że najwięcej gazu kupuje od rosji, tylko, że ZWIĘKSZYŁA import, zasilając kasę putina.