Za wszystkie moje błędy biorę pełną odpowiedzialność!

Nie raz słyszymy, szczególnie ostatnio takie deklaracje z ust naszych polityków. Zastanawiam się na czym polega to branie odpowiedzialności.
Aby popełnione grzechy zostały nam odpuszczone musimy je wyznać przed księdzem, postanowić poprawę i odbyć pokutę zadaną po konfesji. A politycy co?
Przyznają się do błędów, oczywiście obiecują że teraz już będzie lepiej i … biorą odpowiedzialność. Gdzie jest ta odpowiedzialność?
Jakiś polityk gdzieś tam w Europie, skorzystał ze służbowej karty płatniczej na drobny zakup prywatny. Po ujawnieniu tego faktu podaje się do dymisji, bo tak mu nakazuje honor. A u nas?
Zapytany czy nie uważa za właściwe opuścić piastowanego – niewątpliwe intratnego, nie tylko odpowiedzialnego - stanowiska odpowiada że nie widzi takiej potrzeby.

No to czym się wyraża ta odpowiedzialność?

6 polubień

Polskiego polityka prawie żadna siła od koryta nie może.

6 polubień

Szczery zal za grzechy?
Nie obrazajac admina?

2 polubienia

Polska to nie Zachód :wink: Tutaj od koryta za cholerę nie odciągniesz :wink:

1 polubienie

Oj czy Polska to nie zachod? Patrzac z Kremla?

2 polubienia

Chociaż PiS jest inny, bo jeśli Kaczyński tak zdecyduje, to tą osobę odciągnie od koryta, także trzeba być posłusznym …

1 polubienie

Ja tam patrzę z Polski :wink: Ewentualnie z Zachodu :smiley:

@Antykwa I już mam rebus… ! :grinning:

1 polubienie

Miej litosc, koryto to strawa powazna

1 polubienie

Nasi politycy winni mówić:
Za wszystkie moje błędy biorę … nogi za pas!! :wink:

3 polubienia

Nie, oni chcą, zeby spoleczenstwo bralo nogi za pas
I migrowalo na ukradziny księżyc

U nas się mówi " Moje błędy to wina Tuska" .

5 polubień

Wino to mi sie skonczylo i Jarosław Polske zbaw nie pomoze, nasz forumowy Jaroslaw ma troche za daleko, :rofl::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

To pod publiczkę.
Jak wyłączą kamery to mówią - gówno mi zrobicie frajerzy! Rządzimy, mamy większość i mnie wybronią wy debile.

5 polubień

Pycha dąży przed upadkiem…

4 polubienia

Namaszczeni sie poczuli?

4 polubienia

A myślisz że nie?

2 polubienia

Pis właśnie słynie z braku honoru. Nie podają się do dymisji a są na chwilę chowani. I to nie wszyscy. Np Banaś?

2 polubienia

Za ich pomyslami na bycie bezkarnym nie nadążam

3 polubienia

“poprzednicy też tak robili”

2 polubienia