Zabezpieczenie aut? 😹

Coraz częściej wypadki powodują ludzie po alkoholu i z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia aut.
Wyobrażacie sobie taki swiat, gdzie każde auto jest wyposażone w cos w rodzaju alkomatu i czytnika prawa jazdy wyposazonego w mikrochip (oczywiscie masznka ciezkousuwalna) i bez weyfikacji nie tylko nie ruszy, ale jeszcze natobi rabanu na pol gakaktyki? Dlaczego galaktyki? Bo obawiam się, ze w takiej sytuacji prędzej doleci patrol z Betelgeuzy czy innej Proxima Centauri niż dojedzie rodzima policja :wink:

3 polubienia

Dowcipnie.
Ale temat raczej wcoorviający…
Gdyby do tego doszło,byloby jak ze szczepieniami.O ograniczaniu wolnosci itp.
Bo dla polskiej [i nie tylko] przekory jest dokladnie jak w jednym z odcinkow “Rancza”.Protestujemy!!! Przeciw czemu?Nie wiem ale my protestujemy!!!

3 polubienia

Winni są ludzie a nie alkohol :grin:

Toteż ludzie a nie alkohol nie mogliby prowadzić. :slightly_smiling_face:

5 polubień

Nie lepiej od razu wprowadzić prohibicje…wiem Devil,birbant,piochus i polowa tego forum mnie zabije jak to przeczyta

1 polubienie

Prawo jazdy nie tylko za jazde po pijanemu mozna stracic.

2 polubienia

Nie zabije, jak stary sprzet nie da sie odkurzyc to wiedza w narodzie nie ginie, zrobi sie nowy :wink:

1 polubienie

Własnie nie!
Dlaczego przez bandytów ma cierpieć ktoś normalny?
To co proponujesz to dokladnie to samo co zamykanie stadionów bo jacys debile w sile 100 osob sie pobiją.I placic ma pozostałych kilka tysiecy?
Powinno byc dokladnie na odwrót.Ekstremalnie surowe i nieuchronne kary bez jakichkolwiek praw publicznych oraz apelacji.

3 polubienia

To był żart…

1 polubienie

No ok. ale to uzywaj ikonek bo tu nigdy nic nie wiadomo…

1 polubienie

Betelgeuza w każdej chwili może się zamienić w supernową …

Lepiej jak odbędzie się to zimą, to przynajmniej jest szansa, że się to zobaczy …

Co do kierowców to mi wystarczy zdziczenie baranów na trasie Świecko - Pniewy. Ten naród musi mieć bata nad sobą, takie jest moje zdanie w tej kwestii.

6 polubień

Looz powietrze z dętrk wyposszczają.

Zjedz wafelka z koglem moglem.
Kola mozna ukrasc z auta obok. A gdzies Ty ostatnio widzial opony z detkami? W rowerze?

1 polubienie

Całkiem możliwe, że orionowska Betelgeuza już jest supernovą, tylko ten obraz (światło) nie dotarł jeszcze do naszych oczu. Gwiazda oddalona jest od Ziemii 640 lat świetlnych z tolerancją 180 lat. Obserwując obecnie Betelgeuzę, widzimy jej obraz sprzed 500-800 lat.
Aby obserwować Oriona, niepotrzebna jest zima. Na letnim niebie też doskonale widać gwiazdy w tym gwiazdozbiorze.
Rozbłysk supernovej jest tak jasny, że jest widoczny nawet w słoneczny dzień.

2 polubienia

To by jakas dziunie poprosil o dmuchniecie i sam by pojechal. Trzeba by bylo to polaczyc z czytnikiem odciskow palcow na kierownicy albo czyms…Jak ja robilam prawo jazdy to balam sie tylko tego, ze to ja w kogos wjade, kto mi wybiegnie przed maske a takie COS z wczoraj zrobilo co zrobilo i jeszcze go w komentarzach jacys bronili sugerujac kolizje i grozac pozwami o znieslawienie juz po tym jak potwierdzono, ze alkomat wykazal alkohol we krwi.
W kwietniu stracił prawko, w czerwcu podobno odzyskał i …

2 polubienia

jako drugie zabezpieczenie podalam czytnik prawa jazdy z chipem - tu juz dziunia nie pomoze, bo musialoby byc umieszczone przez caly czas jazdy.

1 polubienie

Alkoblokady są modne w miejskich autobusach, i mniejszych autkach - jeśli rodzina ma problem z kierowcą, i autko służy rodzinie do świadczenia pracy. Większość alkolocków mają osoby / rodziny / z niebieską kartą. Wystarczy że rodzina - żona zapłacze - męża wyśle do AA na spowiedż, i jeszcze opieka społeczna pokryje koszty montażu. Na polskie realia to pic na wodę, nikt tego w praktyce nie kontroluje - tak jak kolega poratuje skacowanego drinem, to i tak samo trzeżwy dmuchanie w ustnik alkoblokady by uruchomić auto pijanemu po sąsiedzku, bo może się załapie. Kilku takich poważnych inteligentów mam dookoła

Jedyne zabezpieczenie, które ograniczyłoby wypadki do 0, to zamknięcie drug publicznych i delegalizacja używania samochodów. Każde inne zabezpieczenie tylko zmniejszy ilość wypadków.

ale opisywany prze ze mnie swiat to taka zabawa w miniutopie.
ja wiem, mozna zabezpieczenia mnozyc, ale w praktyce przyjdzie taki jeden i zacznie nadwac o ograniczeniach wolnosci osobistej i bujaja sie Fela,
a pofantazjowac warto, bo moze nie wszystko sie da od razu, ale to wlasnie wyobraznia ciagnie cywilizacje do przodu.

1 polubienie

Acha😜, nie mam czasu nawet uruchomić fantazji. Zjem Snikiersa