Zaczynam po raz kolejny naukę angielskiego :) Uda się?

Zamówiłam książkę Blondynka na językach i spróbuję po raz kolejny :smiley:

3 polubienia

Mam ją też, ale nie wiem, czy mam dostateczną motywację lub zdolności, aby się go nauczyć.

To będzie moje kolejne podejście, ale jak sobie przerzucę na mp3, to chcę dać sobie kolejną szansę :slight_smile:

1 polubienie

Mnie by palców brakło, gdybym chciał zliczyć moje nieskuteczne podejścia do nauki języków.

Mój problem polega na tym, że nie jestem słuchowcem, lecz typowym wzrokowcem. Kawałów nie potrafię zapamiętać :smiley:

1 polubienie

Są tylko dwa uda. :wink:

2 polubienia

Może jakby mi się trafiła partnerka do wspólnej nauki, to może miałbym większe szanse, ale przy tych kretyńskich maseczkach, to mógłbym jej nie poznać. Te pisowskie kanalie maksymalnie uprzykrzają mi życie.

Zawsze warto miec cel w zyciu :cat:
Trzymam kciuki, zeby sie udalo.

Jak jestes wzrokowcem to filmy w oryginale. I to najlepiej dokumentalne.

nie szukaj usprawiedliwień :slight_smile:

3 polubienia

Z napisami :slight_smile:

1 polubienie

Tu bywa roznie.
Te napisy, pdobnie jak lektor nie zawsze sa dokladnymi/dobrymi tlumaczeniami.

1 polubienie

Po prostu ustal sobie to, by z tym językiem nigdy się nie rozstawać. Korzystaj nie tylko z tej książki jaką kupiłaś, ale z wszystkich innych źródeł, jakie są dostępne. Teraz jest tyle, możliwości, że barierą właściwie pozostaje czas. W necie znajdziesz filmy pasujące do każdego poziomu.

4 polubienia

Dokładnie. Najlepiej się uczyć oglądając filmy. Ja się uczyłem na początku z napisami PL ale… tłumaczenie przez polskich lektorów nooo sorry.

2 polubienia

Może jak byś nie był leniem i zapatrzonym w siebie egoistycznym egocentrykiem przekonanym o swojej nieomylności i wielkości może byś się dał radę czegokolwiek nauczyć. Niestety tobie wykupili cały nakład wiedzy bo wszyscy są w spisku.

3 polubienia

Nie jesteś wzrokowcem. Wzrokowcy to ogólnikowa nazwa. Pamiętamy wszystko łącznie z dźwiękami.

Wiem, ale intuicyjnie można coś zrozumieć.

Dziękuję :slight_smile:

Właśnie chodzi o to, że nie wystarczy mi motywacji :), ale może jak mi ktoś będzie gadał do ucha, to może coś zostanie :slight_smile:

2 polubienia

Tylko nie daj się namówić na jakieś eskk itp. To słabe kursy

1 polubienie