Zagadka nr 1. ze szkoły podstawowej. Ile piętrowych wagonów pasażerskich

o długości 50 m, zmieści się jeden za drugim bez przerw na torze długości 600 km?

120…

120 to zmieściłoby się na długości 6 km, a tu jest mowa o 600 km.

1 polubienie

A tak… 12000

2 polubienia

tyle ile bedziesz mial pod reka, nie wiecej niz 1190, albo jeszcze mniej, bo wez poprawke, ze bezposrednio do siebie przylegac wg Twojego projektu DSHN nie moga - tor jazdy ma byc zakrzywiony.

Mogą przylegać bezpośrednio, Pani Czepialska. Poza tym, zakrzywienie toru pierścieniowego pociągu bazowego PPB będzie niewielkie. Wystarczy 360 st podzielić przez 6000, co pokaże zakrzywienie na odcinku 100 m.(0,06st/100m). Poza tym centymetry długości wagonów nie muszą być świętością.

A kiedy będą te tory remontować? Bo zadaje się ruch ma być ciągły po nich…

2 polubienia

Tor będzie betonowy, nie będzie wymagał remontu nawet przez kilka tys. lat. Tak samo pierścieniowy pociąg bazowy (PPB).

A jakieś lokomotywy przewidziałeś?

2 polubienia

Może być kilka z napędem energią elektryczną, uzyskaną w miejskich elektrowniach mięśniowo-wibracyjnych, lub większa ich ilość napędzana bezpośrednio energią mięśniowo-wibracyjną.

zadales konkretne pytanie podajac dlugosc…
to odpowiedzialam.
i jescze jak mam sie czepiac? to bedziesz je ustawial latem czy zima?

1 polubienie

Będą zaprojektowane elastycznie.

1200 wagonów i kilkaset stacji. Jak pamiętam wagoniki będą się odłączac po jednym na każdej stacji i dołączać na następnej. Siędze powiedzmy w wagoniku nr 739. Skąd mam wiedzieć czy to on odłączy się na stacji Warząchy Górne? A jeśli to będzie akurat wagon o 100 sztuk dalej?

2 polubienia

Oj tam to nuedopracowany detal a o istote chodzi!

1 polubienie

Odłączać i przyłączać się na każdym przystanku będzie tylko 1 wagon mobilny. Na każdym przystanku będziesz miał ekran - także w PPB i w swym smartfonie - który Ci podpowie, w którym miejscu przemieścisz się, aby wysiąść w Warząchach Górnych. Swoją drogą, Twoje uwagi mają swój sens.

1 polubienie

No więc pytam, co zrobię, jeśli wagon, który ma sie odłączyć na mojej stacji jest o 100 wagonów dalej? Jak dotrę do neigo z bagażami pomiędzy ludźmi grającymi w ping-ponga i jeżdzącymi na łyżworolkach?

2 polubienia

za ktoryms okrazeniem DSHN dotrzesz, o ile gdzies po drodze Cie nie odczepia z wagonikiem do Warzachwi Dolnych

1 polubienie

@Bingola, @okonek, żaden z wagonów pierścieniowego pociągu bazowego (PPB) nigdy nie będzie się odłączał. To od PPB co 1 km będzie się odłączał, a drugi przyłączał, wagon mobilny, a tych będzie 600 dla jednej linii, i 600 dla linii przeciwnej. Na większe bagaże będziesz miał wózki jak w supermarketach, a miejsca w 12-16 metrowej szerokości wagonach będziesz miał tyle, że nikt Ci nie będzie przeszkadzał, nawet w tańczeniu.

Dalej nie rozumiesz nielogicznści swojego wynalazku?? Na 1200 wagonów będzie się odłaczał na danej stacji tylko JEDEN (obojętnie czy obok, nad czy pod pociągiem). Pytam jeszcze raz - jeżeli odłącza się na mojej stacji wagon przylegający do wagonu 543, a ja siedzę w nrze 167 to co zrobię? Przez czterysta wagonów mam gonić, żeby móc przejść do tego, który sie odczepi?

Nawet na 12 000 wagonów. Przypuśćmy, że siedzisz w wagonie nr 4500, a chcesz wysiąść w Warzęchach Górnych za 3 godz. Wtedy spokojnie czekasz, aż do Twojego wagonu nr 4500, dobije wagon mobilny, do którego się przesiądziesz bezpośrednio przed Warzęchami. W razie trudności, pokieruje Tobą urządzenie elektroniczne.

1 polubienie