Zagadki nr 94

Rebus 1 łańcuchowy

Dawno nie było tego typu rebusów. Przypomnę – rebus nie tworzy zdania, lecz ciąg wyrazów połączonych wspólnym tematem (mała zemsta Bingoli)


W rozwiązaniu trzeba odczytać całość i podać nazwę wspólnego tematu, który łączy ogniwa tego łańcucha.

Rozwiązania poniższych zagadek poproszę przesyłać na PW do niedzieli 20 września.

Kolejne zagadki w pierwszej odpowiedzi.

1 polubienie

Rebus 2 turystyczno-nostalgiczny


Początkowe litery wyrazów: P. R. N. B. Ż. N. M.

Zagadki językowe:

3. Anagram

Wszedł do sklepu Januszek,

Z szacunkiem uchylił _ _ _ _ _ _ _ _,

I wyciągnąwszy _ _ _ _ _ _ _ _,

Wskazał słoiczek żelu.

4. Homonim

Wszedł do lokalu wyborca,

Ubrany, ale _ _ / _ _ _ _ _ _.

A że radykał z niego,

Głosował _ _ / _ _ _ _ _ _.

5. Kalambur

Zaserwuje przeczenie

Na boisku kluczowe znaczenie.

Przypominam zapominalskim, że do jutra czekam na rozwiązania zagadek nr 93.

@gra @kocieoczko @benasek @Antykwa @elsie @birbant @ihtiel @Aszka_J @Joko @humoreska

1 polubienie

Rebus 2 z marszu, bo bardzo łatwy. Jeden obrazek pominąłem, ten z Szycem, bo nie wiem, kto te dwa są, po jego bokach ale i tak wyszło, mniemam, prawidłowo.

Tekstówki banalne, ale ten łańcuchowy mnie zaczopował, póki co. Niby zrozumiałem o co chodzi w tej zemście, ale na razie podchodzę do rzeczonej zemsty jak do jeża. Póki co, lejka brak.

Już rozgryzłem Szyca. Każdy chciałby takie…, … ach!

Rebus łańcuchowy rozwiązujesz jak normalny rebus. Tyle, że rozwiązaniem nie jest pełne zdanie, lecz kilka oddzielnych wyrazów powiązanych wspólną kategorią (coś jak zagadki o rzekach z poprzednich tygodni).

1 polubienie

Ty mściciel jesteś… :stuck_out_tongue_winking_eye:

NIc nie łapie z tych rebusów

Bo to trzeba prawą półkulę mózgowia na lewą stronę wywlec, pozostawiając lewą na prawej tak, aby obie ze sobą nie komunikowały.

1 polubienie

W takiej konfiguracji lewa półkula nie steruje już prawą stroną cielska i patrząc na prawo, widzisz tylko prawo.
Jednym słowem: wyłączamy stereotypowe stereo, a włączamy mono z napędem quadro.

Jak ta Sztuka Ci się Uda, to w Mig dostrzeżesz Jaki sweterek dziewczyna Arka przymierza.

.mam nadzieję, że pomogłem.

Dobre z tym wywlekaniem.
Heh.
A to piertolca czasem nie idzie od tego dostać?

Jak to dostać ?
To Ty jeszcze nie masz ? ¿ ?

.nie wierzę…każdy jakiegoś ma.

Tak kontrolnie pytam.
A ty jaką metodą w praktyce zrealizowałeś rzeczone wywlekanie?

W końcu to musi być niebanalne doświadczenie.
Takie świadome przewlekanie świadomości z jednej strony na drugą i z powrotem.

Bo nie wiem czy słusznie ale to taki zabieg przypominający nieco własnoręczną amputację rąk i poprzeszywanie ich samodzielnie po przeciwnych stronach.
Pomijając jakieś pomijalne problemy medyczno biologiczne to jak byś to zrobił?

To proste.
Jeśli jesteś zero-jedynkowy, to postaw przed każdym zerem znak minus. Mniej niż zero.

-0

Aha.
Wiesz nie to żebym Cię pouczał jak sobie cokolwiek przewlekać ale tak zabrzmiało trochę protekcjonalnie.
A mógłbyś coś bliżej powiedzieć o swoich doświadczeniach podczas przewlekania?
Może też spróbuję i będę taki inteligentny rebusowo jak ty

Czy podczas przygotowywania kanapek, zastanawiasz się, którą stronę kromki chleba posmarować?

.kromka chleba posmarowana … nożem.

Taaak.
Cóż.
Jaki ten mózg plastyczny haha.
Gratuluję ci zatem przewleczonego mózgu jednakowoż mam do Ciebie prośbę:
Nie Opowiadaj mi o tego typu rzeczach bo to mniej więcej tak jakby kadet z westpoint tłumaczył weteranowi inwalidzie z vietnamu jak wygląda wojna

Już tego typu opowieści słyszałem całą masę.
Opowiadane z przekonaniem dyrdymały o niesamowitych zdolnościach mózgów opowiadaczy. O kontrolowaniu każdego szczegółu swojego otoczenia, o szóstych, siódmych a nawet wyrażających się liczbą niewymierną , zmysłach o treningach panowania nad emocjami i percepcją.
Powiem tak: :rofl:

Jak se przewleczesz hipokamp do ciała migdałowatego to daj znać.
Będziemy mogli porozmawiać o przewlekaniu