Zagadki nr 94

Ty no dobra.
To powiedz mi jak zakrzywia czasoprzestrzeń taki obiekt hipotetyczno-satyryczny

No wiesz:
“Czasoprzestrzeń”
Każdy wie co to jest czasoprzestrzeń.
Nie rżnij głupa

Zależy od jego masy.

Jeśli ma masę ujemną, taką jak wzmianka o sporej kuli wielkości Ziemi, to wektor zmiany kierunku zakrzywienia czasoprzestrzeni wskazuje na kierunek przeciwny.

A zwrot wektora działania siły grawitacji na zewnątrz takiej kuli jak jest skierowany?

Pomijając kierunek wektora bo ten jest “prostopadły” do powierzchni kuli

W którym punkcie zaczepienia?

.daj mi punkt zaczepienia, a przesunę Ziemię.

Dobra nie skupiaj sie na fizyce.
Skup się na tych wizualizacjach zakrzywiania czasoprzestrzeni przez masywne obiekty.
Dla jasności są to rzuty czterowymiarowej czasoprzestrzeni na dwuwymiarową płaszczyznę.
Nie wnikając w to.
Jest tam kula pod nią siatka z wgłębieniem (czasoprzestrzeń).
Znów pomijam w co się wgłębia.
Jak zatem odwzorować odkształcenie czasoprzestrzeni przez obiekt, o któym piszę w takim ujęciu?
Bo ni mom poincia
Bo

W sumie to jest to dwuwymiarowy rzut czterowymiarowej czasoprzestrzeni na dwuwymiarową płaszczyznę.
Nic ci tu nie śmierdzi?

Bo to tak trochę wygląda, że chyba nikt za bardzo nie jest w stanie tego zrozumieć oprócz samego einsteina.

Który zresztą jako organizm jest dosyć odległy od naszego punktu w czasoprzestrzeni.
Ja nie twierdze, że go juz całkiem nie ma ale tak jakby zmienił swoją formę wyrazu

Zizio!!!
Nie pękaj!!!
Przewlekaj!!!

1 polubienie

Nie sposób dywagować o czasoprzestrzeni, pomijając fizykę.

Widzę, że Twoje pojecie o rozwiązywaniu rebusów weszło kolejny raz na wyższy poziom. Iloczyn skalarny nie ma już wartości ujemnej, a kierunek obrałeś prawidlowy. Popracuj jeszcze nad zwrotem, a mając punkty zaczepienia, które serwuje @Bingola, szybko dojdziesz do punktu zwrotnego.

Mnie z fizyki to zasadniczo interesuje to jak trafić zgniłym pomidorem w z góry zadany, ruchomy punkt na terenie sosnowca

1 polubienie

Powiedz mi lepiej, jak dokonałeś metamorfozy flagi Polski, zmieniając ją na półjapońską.
Mi udało się jedynie ustanowić granicę amerykańsko-austriacką.

To flaga grenlandii.

Zgnilizna pomidora jest istotna.

.nie sam Sosnowiec

Widzisz, jaką siłę ma Pytamy.

.nie wiedziałem, zapytałem, wiem.

Swoją drogą, to z geografii interesuje mnie tylko to, gdzie leży Sosnowiec, by w razie ataku zgniłymi pomidorami, przypadkiem tam się znaleźć…:joy:

"Słuchaj mnie uważnie bo nie będę powtarzać "
Jeżeli umieścimy metalowy obiekt o kształcie kuli pusty w środku w miejcu oddalonym od wpływu grawitacji na tyle aby grawitacja samego obiektu mogła mieć jakiś wpływ na czasoprzestrzeń to, uważaj, dwuwymiarowy rzut czterowymiarowej czasoprzestrzeni odwzorowany na dwuwymiarowej powierzchni wewnątrz kuli przyjmie kształt sfery.
Taki bombelek rozumiesz całkowicie oderwany od naszego wszechświata.
Jeżeli zastanowisz się nad konsekwencjami graficznymi tego faktu to dojdziesz do wniosku, że własnie wzbogaciliśmy czsoprzestrzeń o jeden wymiar istniejący wyłącznie w obrębie czasoprzestrzennego bombelka .

Dobra mam to gdzieś w sumie.
Jak zacznę produkcje wymiarów to tak nieistotne rzeczy jak sosnowiec i jego mieszkańcy przestaną mieć dla mnie znaczenie

W języku polskim nie stosuje się bezokolicznikowej formy czasownika (tu: powtarzać), więc wybacz, ale dalej nie słuchałem.

.popracuj nad formą.

:rofl: