Zamek Hohenzollern. gdyby oddano wam go na własność, ale pod jednym warunkiem

Nie moglibyście opuścić jego murów do końca życia, zgodzilibyście się przyjąć ten dar?

3 polubienia

W takim kiczu mieszkac???

1 polubienie

Dali by ci kasę na cuda na kiju:D

Wlasciwie to lepiej w tym mieszkać niz na to patrzec.

3 polubienia

Lepszynawolnościkąsekbylejakiniźliwniewoliprzysmaki

5 polubień

A w życiu! To juz wolę harmnonikowskie HMP!

5 polubień

Nie.

1 polubienie

Byc moze ale pod warunkiem ze moglbym sciagnac rodzine.Zycia pewnie za wiele nie zostalo wiec,czemu nie?

1 polubienie

Nie. Mam klaustrofobię!

1 polubienie

Nie.

3 polubienia

Zwiedzałem ten zamek, który położony jest na górze Zollerberg 850 m. npm w Badenii - Wirtembergii między miejscowościami Hechingen a Bisingen.

Prawdopodobnie zbudowano go już w XI w ale jego historię zna się od wieku XII. Przechodził różne koleje losu, był dwa razy oblężony, za drugim razem, gdy zdobyli go Francuzi w czasie wojny z Austrią, popadł w ruinę. Najpierw należał do króla Szwabii, jak się nazywał, nie pamiętam, potem do Habsburgów, a po wspomnianej wojnie jakiś czas do nikogo i popadł w ruinę,

W ok 20 lat później odbudować go kazał król Wilhelm IV i odbudowano go w takiej postaci, jak na zdjęciu. Niestety, nie pamiętam jak zwał się główny architekt.

Ja trochę nie na temat, proszę wiec o wyrozumiałość.

7 polubień

Moze tez nie na temat, ale takie odbudowywane zamki maja cos z disneyowskiej dekoracji :grinning:
Jest duzo mniejszy i praktycznie obecnie w srodku miasteczka w Olite w hiszpanskiej Nawarze. Odbudowany za Franco, więc juz w czasach kiedy pojawiały sie betonowe prefabrykaty.
https://cdn1.guias-viajar.com/wp-content/uploads/2016/04/navarra-castillo-olite-007.jpg

3 polubienia

Jak to nie na temat? To w ogóle jest ciekawe co piszesz. A powiedz: co zrobić jak głowa boli???

1 polubienie

Jakaś tabletka?

1 polubienie

Wzięłam voltaren (mam “na kręgosłup”). Może trochę pomógł…

1 polubienie

Co tam jest napisane w drugiej części? Xd

Leniu Ty! xD

Nie. Sprzedałbym.

2 polubienia

Oczywiście, że tak.

Wsadziłbym w torbę kawałki jego murów i chodziłbym z nimi wszędzie. Nie opuściłbym ich za żadne skarby … :stuck_out_tongue:

6 polubień

Voltaren wymyślił radziecki uczony Neratlov, wiedziałaś elsie? :smile:

4 polubienia