Zaniedbane społeczeństwo

Wiele osob wlasnie tyje z powodu choroby.
Od14 roku zycia do 48,moja waga wynosila 76kg,+/_2kg
Teraz waze 85.
Lezaco/siedzacy tryb zycia swoje zrobil

Takie tycie tycie groźnie nie jest.Gorzej gdy to tycie nie jest tycie.

3 polubienia

Życie powoduje choroby. Jest mnóstwo przykładów na to, że głównym winnym jest genetyka a nie tryb życia. Tryb życia to może 10 procent wpływu. Np. Winston Churchill. Kurdupel jarający cygara i chlający skocza żył ponad 90 lat. A mój szczupły kolega, dbający o siebie, całe życie sport i zdrowe odżywianie, a tu pewnego dnia zasłabł na korcie tenisowym i za 3 dni miał potrójne bajpasy. Podobnie do swojego szczuplego ojca. A zadbanie to jednak nie jest waga. Moja żona np. Do obydwu porodów pojechała umalowana, że zrobionymi paznokciami, tak, jak wygląda praktycznie zawsze. Zadbany to nie wystrojony na jakąś okazję albo niepijacy piwa, ani nie gruby lub chudy. Zadbanym się albo jest albo nie jest.

7 polubień

Wszystko zrozumiem,ale gotowe frytki,do opekarnika z dwuletnim tetminem przydatnosci do spozycia,juz nie zrozumiem.
Pokaz mi ziemniaki nawet najlepiej przechowywane,co wytrzymaja dwa lata i beda zjadliwe.

1 polubienie

Islusznie,na piekna kobiete,jak ina piekne auto,lubie popatrzec,nie musi byc mojemby oko nacieszyc.
Czasem nawet zonami wskazuje fajne babki,co w tym zlego.

Osoba zaniedbana?: brudna, z tłustymi włosami, w podartych spodniach, brudnej koszuli, niechlujna, w przepoconym swetrze.
Czy wystarczy ładnie się ubrać? Nie, trzeba też być czystym, może być pachnącym, w tym ładnym ubraniu trzeba też się ładnie poruszać.
Osoba zadbana dba o swoją higienę; o czystość ubrania; o to, aby ubranie nie było podarte, sfilcowane, czy pogniecione; by razem komponowało się. Dba o swoje zdrowie, odwiedza dentystę, zdrowo się odżywia.
Pytasz o otyłość. Ma ona różne przyczyny i wcale nie świadczy o niedbaniu o siebie.
Może tak być, owszem, ale wcale nie tak często. Otyłości sprzyja nie tylko niewłaściwa dieta, ale i zła przemiana materii, stres, siedząca praca, wożenie się samochodem do kiosku, brak czasu (wygodnictwo), brak pieniędzy, brak motywacji.

1 polubienie

A coraz czesciej takie rzeczy sie je…

Frytki jem,gdy z9na je zrobi z ziemniakow,nie te gotowe.
Ogolnie nie kupujemy produktow przetworzonych.
Warzyw calymi torbami dostarczaja nam do domu.
Czasami,jakis fast food zjemy dla kaprysu.

1 polubienie

I o pięty nie dbają :wink:

I majtki mają obsiurane :grin:

4 polubienia

To co innego!

1 polubienie

“Podarte spodnie” i wywleczony sweter lub koszulka to szczyt mody. Cz3kam kiedy modne staną się plamy ( a moze juz są)

3 polubienia

:wink:
pobrane

1 polubienie

Już dawniej się zastanawiałam od kiedy spadnie sprzedaż (i produkcja) pralek, bo nie będzie popytu :slight_smile:

1 polubienie

Ale bieda. Potargane gacie.

1 polubienie