Zapraszam na quiz ekstremalny

KLIK

Mój wynik 11/12, źle oczywiście klub piłkarski.
UWAGA - w quizie sa dwa pytania mojego autorstwa (8 i 9), dawno temu wysyłałem je do redakcji - zatwierdzili! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 polubienia

komplecik 12/12
@bingola Twoje pytanie o samolot powtorzono. co do stolicy? waluty Slowenii to pewna nie jestem, ale czy tez nie? a klub sportowy brzmial smacznie :wink:

2 polubienia

Komplet Bez trudu. Tylko wodospad trafiłem z dwóch, ale to pytanie się już kilka razy powtórzyło.

Mam małe zastrzeżenie do miast nad morzem, bo żadne z nich nad nim nie leży, tylko obok.
Słupsk - 15 km, Koszalin ponad 20, a Gdynia i Szczecin leżą nad zatokami.

1 polubienie

Fizyczną niemożliwością jest uzyskanie kompleciku, bo z czterech sugerowanych odpowiedzi na pytanie 11. żadna nie jest prawidłowa. Żadne z tych miast nie leży nad morzem. Gdańsk i Gdynia leżą nad Zatoką Gdańską.

2 polubienia

Napisałem to przed Tobą… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

W nagrodę możesz osobiście i własnoręcznie poklepać się po prawem ramieniu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie

Podrapałem się po dupie. To prawie taka sama nagroda. :crazy_face:

2 polubienia

Zatoka Gdańska jest częścią morza Bałtyckiego, natomiast Szczecin leży nad rzeką Odrą.

1 polubienie

Nad morzem, to leży Kołobrzeg i Międzyzdroje.

A takie porty jak Houston, Nowy Orlean czy Tampa wg Ciebie tez nie leżą nad morzem? Bo nad Zatoką Meksykańską!

Słuszna uwaga, niedopatrzenie moje. Szczecin leży nad Odrą i jeziorem Dąbie…

1 polubienie

A wiesz ile w Europie wielkich portów nie leży nad morzem? :grinning: :shushing_face:

8/12 …Albo 7. Zle dinozaur,estuarium [jak zwykle],lotnisko i klub z ostatniego pytania.Wybieralem z dwoch i zle…
Prosze mi cos wytlumaczyć bo albo nie rozumiem albo nie doczytalem.Ale jesli Gdynie ma wiecej mieszkancow od Szczecina to Poznan ma wiecej od Londynu!

1 polubienie

Poczytaj wyżej o tym, które miasto leży nad morzem :slight_smile:

Porty te leżą nad Zatoką Meksykańską. Ciężko powiedzieć, czy ta zatoka jest bardziej częścią Oceanu Atlantyckiego, czy Morza Karaibskiego.

Gdynia ma do 144 tys, a Szczecin ponad 340 tys i dwukrotnie większy obszar id Gdyni.

1 polubienie

Termin “Zatoka” ma znaczenie wyłącznie nazewnicze. Dopóki zatoka nie jest odcięta całkowicie od morza (jak np. Zalew Wiślany czy Szczeciński) to jest częścią akwenu morskiego. To tak jakby powiedzieć, ze Wilanów nie jest Warszawą.

2 polubienia

Gdynia ma ponad 200 tys. jest ta największe miasto niewojewódzkie w PL.

2 polubienia

Wg.@birbanta,żadne.A wg. mnie,pytanie dotyczylo ludnosci wiec moze to i jest “humorystyczna” pułapka ale dla mnie to jest dzielenie wlosa na czworo…Nie mowiac o tym ze potocznie kazde z tych miast jest w jakims stopnu,nadmorskie.
No ale w pytaniach nikt nie tlumaczy,co poeta chcial powiedzieć :innocent:

1 polubienie

Czyli co teraz :thinking: Porty Houston, New Orlean i Tampa leżą nad Morzem Karaibskim, czy Oceanem Atlantyckim :thinking: