Zapraszam na quiz ekstremalny

No włąśnie, “potocznie” :slight_smile: Koszalin i Słupsk leza ponad 20 km od morza, Szczecin, 60 km w linii prostej. Jest to chyba jednoznaczne.

O ile mi wiadomo,Szczecin ma wiecej mieszkancow.Wiecej niz 400 tysiecy

1 polubienie

Znów się pomyliłem, miała dwójka, zamiast jedynki z przodu.

Coś niedobrego ze mną dziś się dzieje, To już trzecia moja pomyłka klawiszowa. Seriami takie coś idzie, czy co? :shushing_face:

2 polubienia

To sie zdarza.Szczególnie z okazji pytań w ktorych do końca nie wiadomo o co chodzi.Bo jesli miasta z portami morskimi nie są nad morzem to i miasta nie polozone na szczytach gór,nie leżą w górach.
Sorry ale dla mnie to jest paplanina o niczym,rodem z ostatniej strony dawnego"Przekroju"

1 polubienie

zatoka tez akwen, narazie uwazany za morski - i otwarty na morze nie ocean
problem czy w koncu jak sie klimat ociepli to Baltyk po raz ktorys nie zostanie slodkowodnym jeziorem? z wszelkimi konsekwencjami?

Hamburg do linii marskiej, to jakieś 120 km.
Popaplać czasem nie zaszkodzi. :grinning:

2 polubienia

Ale kazdy ma"dobrą" odpowiedz tylko nie ja.Fuck it,co uznaje za jedyny komentarz jaki mi z powszechnie znanych,jakos do tego przylega. :roll_eyes:

2 polubienia

11/12 :slightly_smiling_face:

2 polubienia

oj kolego Sewilia tez jest portem morskim :wink:

2 polubienia

Łódź, jak sugeruje jej nazwa, jest miastem portowym. :rofl:

1 polubienie

i ma miec dostep do Morza Srodziemnego :wink:

1 polubienie

No. Jak Alpy i Karpaty w depresję popadną i Sobieski pod Wiedniem ponownie Turków pokona. :rofl:

najdrozsze piwo jakie biorac pod uwage zarobki/wydatki to wypilam na Kahlenberg :wink: dzis rekord dawno pobity…

@collins02 pytanie nie było “które miasto portowe jest drugie po Gdańsku”, lecz które leżące nad morzem. Nie każde miasto portowe leży nad morzem (Manaus w Brazylii nad Amazonka prawie 1000 km od oceanu) i nie każde miasto nad morzem jest portem (np. Sopot) Logika!

2 polubienia

oj - prawidlowe pytanie
jakie miasto jest portem morskim?

1 polubienie

To przepisy definiują który akwen Jest morzem. Istnieje np. coś takiego jak “morskie wody wewnętrzne” u nas są to np. Zalew wislany i Szczeciński czy cieśniny do nich prowadzące (Świna)

Jak Świna to i Dziwna.

2 polubienia

Bardzo interesującej dyskusji świadkiem się stałem czytając powyższe. A ja po prostu odpowiedziałem na to kontrowersyjne pytanie bo na tyle znam geografię Polski i mam tolerancję do niuansów.
9/12 to wynik nie rewelacyjny ale topografii mózgu nie znam, historii piłki nożnej też nie, a jakie miasto leży na północ ode mnie wiem, jednak nie o to chodziło.

3 polubienia

Ja to rozumiem ale to nie jest tak do końca jak piszesz.Pytanie bylo o liczbe ludności.A okazalo sie ze stanowi interpretacyjną pułapke.Sam w koncu odwołales sie do potoczności :slightly_smiling_face: