Zapraszam na quiz środowy

Łatwizna dziś, ale wyłożyłem sie na pytaniu o półwysep i “cameo”.
10/12
Kto da więcej? :slight_smile:

4 polubienia

Quiz z rana, jak śmietana. Niestety trochę ją skwasiłem. 9|12
I nie udało się przeskoczyć tego notorycznego kujonity Bingoli. :stuck_out_tongue:

Źle; półwysep. flaga i cameo.

A teraz popatrzę, kto będzie miał więcej, niż 9. :shushing_face: :grin:

3 polubienia

10/12 Flaga i cameo. Z półwyspem akurat trafiłam, ale za to cameo chciałam kliknąć dobrze (mimo, że nie znałam prawidłowej odpowiedzi, ale w ostatniej chwili coś mnie podkusiło i kliknęłam źle) :stuck_out_tongue: :grin:

3 polubienia

Poranne kujoństwo się wylęga… :crazy_face:

2 polubienia

Nie… Nie kujoństwo.Kujoństwo, to rozwiąże wszystko z palcem w…oku. Dopiero będą i będziemy ich podziwiać :joy:

2 polubienia

Niech koleżanka się tak nie pociesza. Uzyskała więcej niż 9? Uzyskała. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Taaaak? To taki z kolegi kumpeł? Dokucza??? Jak tak tooo… Owszem! Uzyskała! I dzisiaj rano jest o cały punkt mądrzejsza od kolegi! :stuck_out_tongue: :upside_down_face:

2 polubienia

I tak samo mądra jak autor quizu! :slight_smile:

2 polubienia

12/12
Albus czy jak mu tam trafiony fuksem. Ze slowem cameo zetknelam sie ostatnio, bo tez bym nie wiedziala. A co do półwyspu to mapy/odwzorowania bywaja zdradzieckie.

3 polubienia

Jak to kto?:joy::joy::joy:
Flaga jak na Ameryke Poludniowa jest kolorystcznie nietypowa, bardziej by pasowala do Afryki.

11/12…Faktycznie,mozna powiedziec ze wyjatkowo mi leżał,z wyjatkiem jednego.Najpierw przeczytalem Kolumb i nie wiedzialem o co chodzi…A potem wybierając z 2 zrobilem zle.Nie nalezalo mi sie bo nic z tego nie pamietam :upside_down_face:

3 polubienia

No co wy z tym cameo???
Najslynniejsze cameo w swiecie filmu to pojawienia sie A.Hitchcocka w sekundowych sekwencjach przynajmniej kilkunastu z jego pelnometrażowych filmów.

2 polubienia

To jest bardzo znany fakt z Hitchcockiem, ale niestety nie kojarzyłem nazwy .

1 polubienie

No przeciez pisze, ze niedawno sie z tym terminem spotkalam. O ile sie nie myle to w dyskusji z Toba.

2 polubienia

Tak ale odebralem całość jako podstawowy dzisiaj problem :slightly_smiling_face:

2 polubienia

9/12, potknąłem się dokładnie tak jak @birbant, na trzech ostatnich. A tak dobrze żarło. .
I zgadzam się z nim, każdy kto ma więcej ten kujon.
Nawiasem mówiąc osobiście półwyspów nie mierzyłem ale wyczytałem gdzieś że jest inaczej.

4 polubienia

Najlepszy komentarz do tej pory. :grinning:

3 polubienia

Jakby sie ktos uparl to z definicj Europe mozna nazwac najwiekszym polwyspem przyczepionym do Azji, a Australie najwieksza wyspa swiata
To tak jak z tym biednym Plutonem zdegradowanym do roli planety karlowatej? I co mu z tego przyszlo, ze na pocieszenie ma towarzestwo czterech innych? W tym Ceres, ktora awansowala z planeroidy na planete (karlowata, ale zawsze)
Wiem, szukam dziury w calym. :sunglasses::stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 polubienia

Ceres, to za Gomułki taka margaryna była. Jeszcze się nie zjadło, a już niedobrze się robiło. :crazy_face:

2 polubienia

Biały ceres w kuchni mojej mamy pamiętam @birbant’cie . Wiem że dlatego był w użyciu bo był tani. A wówczas to była największa zaleta.
Ja jednak wolę pamiętać że Ceres to była bogini urodzaju u Rzymian. image

3 polubienia