Zaraz znajdą pretekst do strzelania do wilków

Zaraz media podadzą, że wilki są zagrożeniem dla człowieka, a tymczasem na drogach rocznie gią tysiące ludzi

1 polubienie

Wilki chyba mają prawo być w lasach. Człowiek musi być na tyle mądry by trzymac się od nich z dala i nie dokarmiać bo wtedy będą podchodzić do domów.

6 polubień

Piekna wiadomość! Po latach barbarzynskiego mordowania wilkow te piękne harmonijne zwierzęta znow sa częścią ekosystemu.

4 polubienia

Wilki w zoo to najsmutniejszy widok…

4 polubienia

Wilki robią bardzo dużo szkód w małych miejscowościach gdy ma ktoś jakieś zwierzęta w gospodarstwie czy przydomowe… . Wystarczy poczytać jakieś serwisy regionalne… Tam nie traktuje się wilka jako biedne zwierzątko a jako niebezpieczna bestie… Najłatwiej pisać żyjąc w mieście… No ale rozumiem to, ja nie mam nic do wilków… Nic mi nie robią XD i było chyba coś ze strzelali Ju w tamtym roku? Bo za duzo ich na południowy polski czy coś i za dużo szkód robią… Ale nie wiem czy dobrze pamiętam… Nie mam nic przeciwko… Jakoś trzeba się bronić xd

zamiast sie cieszyc, ze tam cos chce zyc?

1 polubienie

A wiesz ile ludzie robia szkod i to ie dla zaspokojenia glodu.
Chocby i mysliwi.

1 polubienie

Ale to nie ma nic do tego… Jeżeli wilk robi szkody to trzeba coś z tym zrobić a nie mówić że człowiek robi więcej( a robi więcej… jak to już harmonik pisal- ludzkość to największa patologia na ziemi–tym razem się chyba zgadzamy jednak? :rofl:)

komu taki piesek ma zrobic krzywde? przeciez to harmonijne zwierzatko?

2 polubienia

To co bedziemy strzelac do rozraniajacych,niszczacych mienie prywatne spoleczne?

1 polubienie

Jeżeli jesteś za takim traktowaniem człowieka… Mamy 21 wiek… Zdazono wymyślić już mniej bestialskie metody…

Mozna i mniej bestialskie metody zadtosowac wobec wilkow,ktore sa lekarzami ekosystemu.
To nie wilki weszly na teren czlowieka,a odwrotnie.

3 polubienia

To powiedz to ludziom którym wilki zabijają zwierzęta gospodarskie a nawet psy na łańcuchu przy domu… Jak masz jakiś sposób to napisz… Może się czegoś dowiem na ten temat… I wilk to jest też zagrożenie dla człowieka… Rozumiem że nie można traktować go jak coś niebezpiecznego typu tygrys ale pisanie że na pewno jest to łagodne jak baranek w przypadku spotkania w lesie też nie jest prawda

Jakich szkód?
Wilki się boją ludzi, nie podchodzą z własnej woli, w bezpośrednim spotkaniu, jak się nie zrobi czegoś wybitnie głupiego, wilk ucieknie bardziej przestraszony niż człowiek. W lasach blisko mojego domu czasem widuje się wilki. Chodzę tam prawie codziennie z psem, poza tym sama. I o wiele bardziej nieswojo się czuję, jak zobaczę tam kilku dresików z crossem na jakiejś ścieżce w środku lasu niż jakieś ślady bytowania wilka, lisa czy innego “groźnego drapieżnika”.
I one niby miałyby podchodzić do ludzkich siedzib z własnej woli i wyrządzać tam szkody?
Osobną kwestią jest to, że rolnicy-janusze chętnie prowokują wilki do “niszczenia” im różnych rzeczy, celowo, żeby dostać odszkodowanie, a potem skarżyć się, jakie to wilki złe, żeby nie było na nich. Podobno (tu już niepotwierdzone info, z 2 ręki) potrafią wabić wilki na własne psy uwiązane celowo na środku pola, żeby wilk je zagryzł (szczekający pies płoszy wilkom ofiary). A na pewno lubią wabić wilki czy lisy, zostawiając w polu na noc np. kury, które za mało się niosą i są za mało wartościowe pod względwm mięsa, żeby potem wyłudzać za to jakieś odszkodowania czy co tam od tego dostają, zamiast stracić na tych kurach.

5 polubień

Napisałam, jak w praktyce wygląda to, o czym piszesz… Nie słyszałam, żeby komuś wilk zakradł się do gospodarstwa i zagryzł kury czy psa. Znaczy słyszałam, ale tylko z mediów. A z jakichś bardziej realnych przypadków, to jak najbardziej słyszałam o celowym wystawieniu psa czy kur na żer dla wilków, żeby wyłudzić za to potem kasę.

1 polubienie

A ja słyszałem i tak jest… Wilk potrafi wejść i zafryzc psy na łańcuchu przy domu a o martwych zwierzętach kilkadziesiąt metrów od domów już nie wspominam… Nawet małe krowy potrafią zabić… I wiem to a nie wymyślam sobie…

Nikt nie mowi,ze sa lagodne,podobnie jak wiele innych zwierzat.
To nie znaczy,ze mozemy je wszystkie wystrzelac.
Bo po nich,przyjdzie kolej na nas.

1 polubienie

Przecież nikt nie mówi o robieniu rzezi XD Może jakieś uspypianie i przewożenie czy coś też…

Totez napisalem,ze mozna zadtosowac lagodniejsze meyody.
Odlowic i wywiezc glebokie knieje…
Wilk zrrowych silnych zwierzat nie zabija.
To mysliwi takie zwierzeta zabijaja.

co ludzie dla odszkodowan potrafia?
siebie nawzajem za ubezpieczenie wybija
jak to nasz kolega @Szczery_do_BULU napisal? ubezpieczony bywa wiecej wart niz zywy

1 polubienie