Zauważyliście że w serialach czy jakichs produkcjach

Jeszcze z przełomu 20 i 21 wieku można było usłyszeć teksty typu ty zydzie, murzynie, czy cokolwiek o “Żydach” “murzynach” “pedalach” itp tak na jaja… Najczęściej w jakichś komediach. A teraz usłyszeć takie coś gdziekolwiek w tv to byłby skandal na cały świat… Świat się cofa czy idzie do przodu :rofl:

Jeszcze 150 lat temu istniało niewolnictwo i pańszczyzna, a teraz wprowadzić takie cos to byłby skandal na cały świat. Świat sie cofa czy idzie do przodu?

5 polubień

Poprawnosc polityczna forever.
Przyroda pustki nie lubi, w koncu afroafrykanin obelga bedzie.

1 polubienie

To jednak znowu całkiem co innego…

W ubiegłym wieku nasz świat stanął na skraju przepaści. Ale w tym wieku zrobiliśmy duży krok do przodu”… :wink:

3 polubienia

Nie zauwazylem,nie ogladam seriali,ani tez Tv.
Wcale mi nie brakuje nasmiewamia sie z innych grip etnicznych,czy ras.

Ponoc cytat z klasyka Gomulki? A moze Cyrankiewicza?

2 polubienia

Świat, póki co, idzie do przodu. Nie oznacza to, że wszystko w tym marszu jest dobre.

3 polubienia

Ale to nie jest w sensie nasmiewania się… Przynajmniej ja to tak odbieram gdy to oglądam

Moze to i nie jest nasmiewania,a wykazanie,ze moja rasa,moj natod,sa lepsi.
A tak nie jest.
W kazdym narodzie,radie,sa tzw.ludzie i ludziska.
Ja yulko ludzi dziele na dwie kategorie.
Dobrych i zlych.
Wedlog mnie,nie ma innych podzialow.

2 polubienia

Nie chodzi o naśmiewanie się, ale jeśli chcę opowiedzieć np. o ciemnoskórym poznanym a autobusie, to powinnam go poprosić o pokazanie paszport u. Nie wiem przecież czy to Afropolak, Afroniemiec, czy Afroamerykanin, a jak powiem “murzyn”, to wszyscy zrozumieją, ale zrobią mi awanturę :frowning:

2 polubienia

Wszystko zalezy w jakim kontekscie uzujesz tego slowa.

1 polubienie

Dla mnie jest to tylko człowiek o ciemnej/czarnej skórze. Bez żadnego zabarwienia (pozytywnego, czy negatywnego). Po prostu fakt! Tak jak albinos, metys czy mulat. Dlaczego można mówić “mulatka”, a słowo “murzynka” już jest naganne?

2 polubienia

Pewnie coniektorzy sa nadwrazliwi.
Inna sprawa,ze okreslenie murzyn,bylo stosowane,odnosnie miewolnikow.
Jeszcze inna sprawa,ze gdy ktos bedzie vhcial sie przyczepic,powod znajdzie.

Świat zmierza w stronę tolerancji i politycznej poprawności. Lekcją było niewolnictwo i nazizm. Wszyscy są równi. Była apokalipsa, ofiary. Myślę że mimo popadania w skrajność idziemy do przodu.

1 polubienie

tylko niektórzy równiejsi :frowning: Tak było, jest i będzie.

1 polubienie

To już mniej ważne, z kogo ten cytat. Za to jak dobrze pokazuje koszt podążania cały czas w tym samym kierunku niezależnie od okoliczności! :wink:

Kiedys za ten cytat mozna bylo wyladowac w wiezieniu. Za dowcipy polityczne tez.

Wybacz, ale nie rozumiem do czego zmierzasz.

Uzyles slow z czasow kiedy jakiekolwiek zakpienie z wladzy moglo sie bardzo zle skonczyc.