Zawsze bylo,20,25,50...Teraz prawie 100

A ilu takich o ktorych nikt nic nie wie?
Przyrzekam ze ostatni raz o to pytam.
Jestem jednak daleko od domu.I naturalną koleją rzeczy,chce wiedziec wiecej niz oficjalnie.
Debilom dziekuje za udział.

4 polubienia

tez by mi sie ta wiedza przydala. mama w Posce sama, a do tego 86 lat, ratowac jej pewnie nikt nie bedzie.
a szpital zakazny dwie male przecznice dalej.

3 polubienia

Wybacz serce ale to jedyna mozliwosc…

1 polubienie

Teraz nikt tego nie jest w stanie powiedzieć. Brak wszystkiego: od testów po mydło w szpitalu. O tym pisałam w innym temacie. Poza tym ludzie są nieodpowiedzialni: wychodzą z domów, często grupami. Ci, którzy mają kwarantannę też potrafią sobie wyjść (a są sprawdzani).

4 polubienia

ja wiem, ze w tej chwili to niczego sie nie da zrobic - pozostaje tylko kontakt - na szescie podstawowej obslugi smartfona i whatsappa sie nauczyla i zamowic jej ciezsze zakupy w Tesco - zeby nie wychodzila z domu, reszte jej opiekunka przyniesie.
ugotowac sama sobie to jeszcze ugotuje.
a mi cholera przedluzyli stan wyjatkowy do Wielkanocy - co prawda mozna bylo sie tego spodziewac, bo Hiszpanie od Niedzieli Palmowej amoku dostaja - procesje, nocne czuwania, pare dni wolnych to wyjazdy na miniwakacje - co roku szalenstwo. Bez restrykcji jakie za soba niesie satn wyjatkowy by tego nie upilnowali, cala robota poszlaby na marne.
a jedna dobra wiadomosc - Fernando Simon (pisalam o nim, osobowosc) zlapal tylko zwykla infekcje, co jest istotne, bo podczas jego trzydniowej nieobecnosci politycy zaczeli szalec.
jednak widac, ze pokolenie do 40 roku zycia tutaj to pod kloszem chowane, po zachowaniu widac, ze im sie nigdy porzadnie “do tylka nie nalalo” jak to moja babcia mawiala.

2 polubienia

Leci mi rok 59 i sama sobie dopowiedz co moge czuć…Tym bardziej gdy śmieszne ilosci zakazen w Polsce rosną z dnia na dzien o 100
%
Co bedzie za tydzien?
Czy mnie wzrok myli czy nagle brakuje oswieconych debili? :wink:

4 polubienia

ja oswieconym bana nie dawalam…
a co do wieku? spora czesc uzytkownikow jest w strefie zagrozenia ja tez sie do nich zaliczam, jutro a najpozniej pojutrze musze nos z norki wystawic pojechac po zakupy - niestety siec, ktora chwalila sie niezawodnoscia dostaw do domu okazala sie byc wydmuszka - jedna juz widze dziala, jeszcze sprawdze carrefoura - ale oni mocno niesolidni - tam mi sie rzadko zgadzala faktura z dostawa, ciagle cos pomylone.

2 polubienia

To co ja mam powiedzieć, jak kaftan wraz z całą resztą u mnie w szafie czeka gotowy w kazdej chwili do użycia? Jutro do roboty i nie wiem, co mnie spotka. Nie mogę siedzieć w chacie by przeczekać najgorsze. Dostałem kopa w d… i jak trzeba, to do roboty.

Nie, nie narzekam absolutnie na swój los. Wku…ia mnie tylko pier…lenie niektórych, że ten wirus to jak przeziębienie, że jak się żre owoce, to się go wyleczy albo bekanie drugiego durnia, że nasz kraj jest dobrze przygotowany na epidemię … I jeszcze się jeden z drugim obrusza, że ich kuźwa obrażam.

To, jak poważna jest sytuacja nie potrafią skumać, ale że ich k… mać obraziłem to od razu zrozumieli.
W d… kopane ameby umysłowe

Przepraszam, ale nie mogłem być cicho …

9 polubień

sytuacja wyglada ja kwadratura kola

1 polubienie

Przecież wiesz, że każdy ma poziom umysłowy taki, jaki ma i nic się na to nie poradzi :wink: Oszczędzaj nerwy, bo szkoda ich na trwonienie na kogoś, kto i tak nic z tego nie pojmuje :wink:

6 polubień

Pozwolę sobie na poinformowanie, co jest w Holandii na tę chwilę, bo sobie zajrzałem.
Otóż: 4204|179

2 polubienia

jak na maly kraj to bardzo duzo.

1 polubienie

Dwa polskie województwa i 16 mln.

2 polubienia

A Niemcy od poniedziałku wprowadzają niezły rygor. Lokale publiczne zamknięte absolutnie, a w miejscach publicznych mogą stać obok siebie tylko dwie osoby. Zero tolerancji i kara za nieprzestrzeganie; - 25000 euro. Słownie: dwadzieścia pięć tysięcy euro.
Pewnie jeszcze łapanki wprowadzą.

7 polubień

@collins02 Wszystko wszystkim ale może darujmy sobie określenia typu: “debile”.

2 polubienia

Hiszpanii nie przebili, u nas do 30 tysiecy…
a taki rygor to jua od ponad tygodnia - dodatkowo w samochodzie tylko jedna osoba, chyba, ze dziecko czy osoba wymagajacca opieki i jada w okreslonym celu. na spacerek tez nie wyjdzisz.
i tak do Wielkanocy…
a najgorsze - tu jest ok. 4600 domow opieki dla osob starszych, czesto molochow na kilkaset osob z tego polowa prywatnych - czytaj zwykle niekontrolowanych. w sumie ok. 370 tysiecy ludzi. juz tam wirus szaleje, a co bedzie dalej? opcja Wlochy wydaje sie byc lagodna…

4 polubienia

To normalne, że krzywa zakażeń rośnie lawinowo. To nie jest zależność prosta a raczej logarytmiczna i wykładnicza.

3 polubienia

tu nie trzeba niczego prognozowac, wystarczy popatrzec na kraje oscienne.

2 polubienia

ok.Oprocz debili.
A jak chcesz,ja z pewnoscia nie bede tym kto Cie powstrzyma.
Wypij co Twoje i zastanow sie.Czy to wazne?
Czy faktycznie trzeba sie skupiac na czyichś nerwach?
…?

1 polubienie

Nie przejmuj się: ja też nie mogłam…

1 polubienie