Zbiórka na ofirary wojny w Ukrainie Link w opisie

Mam nadzieję że nie zostanie to potraktowane jako coś w rodzaju spamu przez moderację i admina

Zbiórka na uchodźców i ofiary wojny w Ukrainie jeśli jest ktoś chętny wpłacić pieniądze umieszczam link poniżej Jest to pewna strona od lat tam są zbiórki na chorych ludzi i z innymi poważnymi problemami jeśli by miał ktoś wątpliwości

4 polubienia

kazda pomoc jest dobra
co do tej strony? dopoki dobre checi nie przekraczaja wydatkow?
zbiorka i problemy ?
kolego/kolezanko nie zapominaj o tym, ze pewne zchowania mediatyczne obejmuja to co ladnie wyglada
co do moderacji to odpowiem za siebie - zbiórka i pospolite ruszenie czesto sa niczyym w porownaniu z pomoca dorazna a i pieniadze? najesz soe zlotem? :wink: na forum jest miejsce - udostepm¡niamy linki
jest to forum otwarte

1 polubienie

Złotem się jeszcze nikt nie najadł to prawda ale jedzenie za darmo dostępne nie jest Żeby była jakaś pomoc to pieniądze też muszą być same chęci i wola nie zawsze wystarczą szczególnie jeśli idzie o pomoc humanitarną i warunki do życia i przeżycia

1 polubienie

Tam sie wyświetla jakas kwota od kilku do kilkudziesięciu zlotych,gdy wybieram ile chce poslać…Co znaczy?Pobierają opłaty???

Można wysłać dodatkowe pieniądze na samą fundacje ale nie jest to obowiązkowe jeśli się nie chce Ale nie jestem pewny ja wysłałem sms wiem tyle że dochodzą do tego podatki to na pewno i fundacja też z czegoś się utrzymuje ale czy z opłat nie wiem…

1 polubienie

wolontariusza tez trzeba nakarmic

1 polubienie

Ale wolałbym w tym przypadku sam o tym decydować.Nie o wolontariuszy tu przecież chodzi.

3 polubienia

Kiedyś coś u nich załatwiałem…I byłem zadowolony.Ale juz nie pamietam,co to było…Sprawdzę to.

1 polubienie

sa to oganizacje pozarządowe objete ochrona (0d Hitlera a wlasciwie Kasi Wielkiej to juz niekoniecznie)
posluguja sie slowem humanitaryzm
humanitarnie to ja bym Putina i spolke uspola/uspila
byla biala flaga, jest tez czerwony krzyz, polksiezyc i inne oznakowania jak Z , zajebiem?

2 polubienia

Ok.Załatwione. :saluting_face:

2 polubienia

Oni akurat są godni zaufania,na ile sie zorientowałem.Przy okazji coś sobie przypomniałem…Coś co było i powinno mieć swoj ciąg dalszy.Ale to nie w moich rękach…

1 polubienie

Unikam takich zbiórek, mam złe doświadczenia. Pomagam indywidualnie. Teraz mam konkretne rodziny z Ukrainy, które zaopatruję w konkretne, potrzebne właśni im rzeczy, jedzenie. Kupuję, albo szukam wśród znajomych. Ostatnio zdobyłam darmowy rower, dla Ukrainki, żeby miała możliwość dojazdu z mojej wsi do pracy. Obywam się bez pośredników.
Na siepomaga też czasami coś wpłacam, bo siostrzeniec dużą pomoc od nich uzyskał, więc uważam ich za “sprawdzonych” :slight_smile:

3 polubienia

Teraz jest tyle możliwości pomocy tym ludziom, że nawet nie trzeba szukać wiarygodnych miejsc, bo pomóc można na różny sposób. Co to jest, że wprost piszą w ros.mediach o eksterminacji Ukraiców jak narodu. Boże… :frowning: Przecież ci ludzie żyli spokojnie na swojej ziemi, nie robili nic innemu krajowi…:frowning: To jest jak faszyzm.

1 polubienie

I jak komunizm…

3 polubienia

Moze inaczej rozumiemy slowo wolontariat :rabbit2: :wink:

1 polubienie

I inne -izmy

Podobna zbiórkę u mnie ! organizuje Biedronka w kasie automatycznej - kasa z żywą kasjerką liczy normalnie !. Do każdego produktu dolicza sobie + 8 zł / niby drobnostka / bez powiadomieniania czego doświadczyłem osobiście - skanujemy, dodajemy itd, i liczydło końcowe wyświetla że moja pomoc to dodatkowe 80 zł odemnie, mogę to anulować robiąc zakupy za kwotę powyżej 100 zł. Oczywiście z zakupami przeszłem do żywej kasy. Potem w sieci czytam że Biedronka ! co tydzień wykłada na pomoc 50 000 zł. Dodam że w sklepie obok dałem produkty / żywność, chemia, odzież itd / sam od siebie bez proszenia na dużo większą kwotę. Kiedyś sam byłem zmuszony do podobnej pomocy + kasa w gratis / nie w polsce /. Ukraińcy w kraju mają po kilkadziesiąt bonów zakupowych z Centrum pomocy w wydzielonych sklepach / żywność, odzież, obuwie, AGD itd. Choć nie mam problemu czy kupić cały chleb zamiast 2 bułek, to mam inne opłaty, sąsiadów biedniejszych czy schorowanych którym różnie pomagam

2 polubienia

O rany. Wiecie co, prawda jest na ogół smutna. Ale czasem jest do d-y. Kaziu to, o czym piszesz to draństwo.

Jesteś pewien ze tak to działa?
Do np. cebuli,sztuk jedna,też doliczą 8 zl.?
Złodziejstwo to mało powiedziane.Ktoś sobie tragedią gębe wyciera… :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

A działanie Auchana, który nie wycofał się z rosji? Dyrekcje w Polsce twierdzą, że wspierają Ukrainę, bo zbierają do koszy produkty od klientów i przekazują uchodźcom, czy wręcz wysyłają na Ukrainę, A ja pytam: gdzie ta pomoc? Akcja tylko zwiększa obroty Auchana, bo przecież klienci za to płacą. Klienci sponsorują. Czy wezmą do domu, czy zostawią, Auchan tylko zyskuje. A czy wysyła? Nie wiem, może; a może odkłada na półkę do ponownej sprzedaży?

2 polubienia