Zdajecie sobie sprawę jak bardzo mamy przeje*e?

W tym basenie to bym radzila sie nie kąpać, bo tam woda syf z braku filtrowania

1 polubienie

Jedzenie bardziej marnują duże markety, nie można tego rozdać potrzebującym, czy bankom żywności, bo ustawa sanepid zabrania. Jako darowizna podlegają dodatkowemu opodatkowaniu. Jeśli coś tam trafia to jest nielegalnie, próbki żywności są płatne w 100%, podobnie jak utylizacja w Bakutilu. Mądrzejsi wyprzedają około 14 dni przed terminem za około 20-35 % wartości z pierwotnej ceny

1 polubienie

Mozna, w Hiszpanii jest obowiazek, ze jak cos sie ma zmarnowac??? To jak nie jest to jadalne to przerobic na kompost. Kazdy pomysl, zeby sie nie zmarnowalo mile widziany.

1 polubienie

Nie ustawa sanepid a chodzi o vat. I największe markety od lat robią punkty z wszystkim z końcem terminu. Nie robi tego jedna firma w Polsce… Polska W Dino panienki upychają produkty po półkach tak by nie zauważyć.

2 polubienia

Kolego to upychanie? Zawsze jak rozkladasz towar na półkach to z przodu umieszczasz ten bliski przeterminowaniu
Ludzie odruchowo siegaja po pierwsze z brzegu i ladnie opakowane

2 polubienia

Uwierz sprawdzone. Laski z premedytacją albo z głupoty rozkładają przeterminowane. Choć z tego jak tam się zachowują to może i ich głupota? Ale po kilku skargach na jedno z Dino firma nadal nic nie robi. Skarżyłem się na to że przy lodówkach stoją palety uniemożliwjające dostanie się do lodówki. 5 skarg, 3 miesiące a do lodówki dojscia nie ma.

1 polubienie

Dziura prawna. Popierajaca bylejakosc.

1 polubienie

Coraz więcej leków jest wycofywane z aptek z powodu np zanieczyszczeń technologicznych z produkcji czy np substancja czynna nieposiada określonej normą procentowego stężenia. Mi póki co wycofali lek p.miażdzycowy. Bardziej niepokoją wycofywane leki refundowane, gdzie rząd nie płaci producentowi refundacji zgodnie z pierwotna umową. Producent określoną partię leku może wypuścić za free do obrotu w aptece w formie antyreklamy. Ale nie pracuje charytatywnie. Problem niespłacania refundacji jest znany od około 7 lat, minister zdrowia i rząd nie widzi problemu, puki co likwidują apteki i punkty leczące chorych w mniejszych miejscowościach - w tym np w szkołach. Złodziejstwem są płacone składki np zdrowotne - miało być indywidualne konto, ale nie ma okresów składkowych. Rząd się zabezpieczył by obywatel opłacał kolejnemu drogie operacje np rakowe, przeszczepy, transfuzje itd, co wychodzi na około 80% pożyczki od każdego opłacajacego składki, któremu pozostaje około 15% na opłatę swego leczenia, pozostałe % to podatki. Idąc prywatnie to usługę przepłacamy hm dwu, trzy krotnie co jest wbrew konstytucji i prawie pacjenta do leczenia jeśli dożyje bez brania kredytu. Taka sytuacja powinna być karana z mocy obowiązującego prawa, ino że rząd siebie nie ukarze z mocy immunitetu

1 polubienie

Zięba będzie leczył

1 polubienie

Fuj, wlewami z witaminy C?

1 polubienie

W Toruniu są 3 baseny cywilne + kryty ogrzewany pełnowymiarowy basen na terenie jednostki wojskowej

1 polubienie

Witamina C to jest pokrętna - lewo albo prawo skrętna i zależna od kieszeni pacjenta. Z łąk i pastwisk można zrobić każdą mieszankę, wystarczy ino przekonać 1 z tysiąca chorych że zielsko dało poprawę. Rządowy poseł też chciał leczyć nawet te nieuleczalne, ino zniszczyła go konkurencja :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Kaziu czy to ten de bil od c?

1 polubienie

U mnie za znalezienie produktu po terminie lub dzień przed na regale market wypłaca kasę / jego wartość / za odnalezienie takiego produktu, odwrotnie jest w sklepikach prywatnych - za takie wskazanie niby oczerniasz sklep i właściciela że jest niesumienny i pazerny bo nie usuwa. W sumie jesteś nie miłe widziany

1 polubienie

Tego rządowego posła nazwisko mi wylatało z głowy

A w mojej wiosce basenow dostatek
To takie pueblo, ze przy kazdym , no prawie kazdym wiezowcu jest basen. A do morza z obcasa kilka minut.
Mieszkanie tu ma swoje wady i zalety.

1 polubienie

Taaa reklamy . zapewne jesteś pośrednikiem nieruchomości :rofl:

Akurat nie. Ale pośrednikiem handlowym tak - buty w ilosciach zarowno przemyslowych jak i indywidualne zapotrzebowanie
Rozeznanie rynku i cierpliwosc do klienta? Są ponadczasowe.

A masz sportowe buty w ofercie?

Jako porządny / chyba / obywatel nie mogę ci zazdrościć, więc korzystaj do woli. U mnie są 2 niecki basenowe dla dzieciarni i druga na potrzeby abonamentowe szkół z okolic, oraz 2 głębokie dla dorosłych. Wszystkie kryte + zjeżdżalnie. Były jeszcze 2 baseny otwarte dla turystów pobudowane za PO, i działały dobre 15 lat jako kompleks Centrum Sportowego, ale koalicja PiS zdecydowała że pamięć z tamtego okresu jest szkodliwa dla wyborców, i baseny zasypano, wtedy też polikwidowali czytelnie, biblioteki, kino i teatr. W sumie nastąpiło zacofanie kultury do sportu i rekreacji, na rzecz krainy jezior Charzykowskiej, bo to i regaty żaglówek, łodzi motorowych i tak dla rybaków i wędkarzy - jeziora mają i po 20-30 m głębokości. Ino że plaże choć brudne to ludzi jak mrówek. Od zeszłego roku pojawiły się parawany

2 polubienia