Żeleński chce do NATO

Czyli jak rozpetalem III wojne oficjalnie?
Putin dzis co prawda odwalil niezłą szopke na Kremlu (ogladalam transmisje, nauki pobieral u Kima czy odwrotnie?), ale moze wlasnie dlatego, żeby wzniecic takie histeryczne nastroje?

Spoko. Wstąpienie do NATO Ukrainy wcale nie oznacza III wojny.
Najpierw Ukraina musi wyyebać ruską swołocz ze swych ziem, a następnie zabezpieczyć. Właśnie poprzez bycie w NATO.

5 polubień

Źle się dzieje. Bardzo źle. Użycie taktycznej broni jądrowej jest kwestią czasu. Ukraina nie planuję się zatrzymać a Putinowi na wojnie nie idzie. Co więc mu pozostaje?

Konflikt się rozlewa. Świadczą o tym uszkodzone gazociągi.

1 polubienie

Gdyby świat był moralny to ten karypl by nie zrobił takiej kariery.

2 polubienia

Jak jest wojna, to zawsze dzieje się źle. A użycie atomu? To u kacapów nie takie proste, najpierw muszą wyremontować wyrzutnie. I ulepszyć.
Czołgi im się rozsypują same z siebie, to co dopiero tak skomplikowana sprawa, jak precyzja trafienia na kilka tys km. I żeby doleciało. I wybuchło.

4 polubienia

Dobry ruch, bo wydaje się, że tylko NATO może na dłużej zapewnić spokój w regionie. Kto wie, może gdyby nie odmówiono Ukrainie w 2008 roku ( niechęć Francji i Niemiec), tego co się teraz dzieje, udałoby się uniknąć. Teraz to
trzeba Ukrainę potężnie dozbroić, żeby wygrała wojnę i odzyskała kontrolę nad zagarniętymi przez najeźdźców terenami. Żadne " zamrożenie" działań zbrojnych nic tu nie da, bo wszyscy dobrze wiemy, że gdyby tak się stało, za jakiś czas ruskie wrócą. Ukraina musi odbić tereny teraz. Niestety, przywódcy niektórych krajów europejskich, potrafią tylko pięknie mówić o pokoju i dialogu, dlatego wojna może potrwać jeszcze długo…

5 polubień

Ja nie jestem przeciwna Ukrainie w NATO.
Ale w zachowaniu Putina widzę próbę sprowokowania przeciwnika - i to mi sie nie podoba.
Tu nie ma sie co bawic w wojne pozycyjna - ale niestety wielu zachodnim politykom takowa by się marzyla. A w tym czasie Putin niczym Hitler w Ardenach?

1 polubienie

Jest kilka analogii do zrywu w Ardenach, no i nadchodzi też zima…

1 polubienie

A tymczasem:

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła projekt rezolucji potępiającej Rosję w sprawie aneksji.
Tylko Rosja, mająca tam prawo weta, była przeciw rezolucji.

Powiedz, ze to tylko zły sen… :eyes::sweat:

2 polubienia

To było do przewidzenia. Mam tylko nadzieję, że już po wojnie dojdzie do sporych zmian na arenie międzynarodowej. Nie tylko w ONZ.

5 polubień

A Ukraina na to, że chce do NATO.

6 polubień

Nie wiem tylko po co ruscy mordują ludzi i sami giną na rozkaz wodza… Taki bogaty kraj, który ma ropę i gaz mógłby przecież kupić tych Ukraińców z tych rejonów podbitych w 2014r.np. dać im takie warunki ekonomiczne, miejsca pracy, żeby się wzbogacili i przeciągnąć ich na swoją stronę.

ale oni nie chcieli pod wladze cara.

1 polubienie

A jakby im stworzyli raj na ziemi np. fabryki z wysokimi pensjami i przywilejami, to by może chcieli? :thinking:

znam takiego jednego, juz w czasie pierwszych walk w Doniecku zapakowal pare książek, psa i zwial do Polski, slusznie czujac, ze i na Ukrainie nie ma czego szukac. ironia losu - bo Rosjanin (tym razem dużą litera)

Znam takich kilku, są w Polsce i w Niemczech, a jeden dostał azyl w Holandii.

2 polubienia

ten to węzełek spakował w 2014, a żeniąc sie w Polsce profilaktycznie przyjął nazwisko żony.

1 polubienie

Obawiam się ze ta wojna nigdy się nie skończy.
Ukraina jest za słaba aby wkroczyć na sowieckie ziemie.Moze wygonić sowiecka zarazę ze swego kraju ale nic więcej nie są w stanie sami zrobić.
A Putin nigdy z rozpoczętej burdy nie zrezygnuje.Nikt o zdrowych zmysłach w to nie wierzy.Putina trzeba więc ZMUSIC aby podwinął ogon.
Ciekawe jak…On ma MILIONY mięsa armatniego a z całym szacunkiem dla Ukrainy,stracil jak dotąd jakieś 40 tysięcy.Tymczasem minęło pół roku a Europa zachowuje się mniej więcej tak jak w latach 30-tych…

5 polubień

Nie wierze w ZADNE zmiany w ONZ.Ten skompromitowany twór miał okazje się wykazać po Srebrenicy.Nie zrobiono nic…

3 polubienia

Tak, ja tak myślę też :frowning: Tej chołoty tam za dużo wysyła ten bandyta. A politycy powinni dawno go mocno zastopować. Dzieci tam sprzedają na ulicach swoje zabawki, wytwory pracy na rzecz wojska broniącego kraj, Ukraińcy się biją jak szaleni…aaa jakby ktoś chciał się dorzucić do dronów dla ZSU to na 1+1 jest kod. I był artykuł na onecie Wyrwała też z namiarami.

1 polubienie