Znacie wyciskarki do soków?

Podobno nać marchwiana, listowie rzodkiewek a pewnie i inne trawy są jadalne i są źródłem cennych witamin. Ja to wszystko wywalam do odpadów bio bo przecież królikiem nie jestem.:rabbit2:

Po paru latach przerwy skusiłem się na udział w pokazie. Zastrzegam się że nie po nagrodę, nie na zakupy a z nudów i z ciekawości co nowego. Wiadomo co było: masażery, garnki, odkurzacze i roboty kuchenne.
Uwagę moją zwrócił wolnoobrotowy wyciskacz soków . On ponoć dałby radę wycisnąć wszystkie witaminy z wymieniowej wyżej zielenizny (i z czegokolwiek) i nie musiałbym jej szatkować zębami. Oczywiście nie zamierzam go kupić za oferowane 4 900 złotych.:frowning_face:

I tu pytania: kto zna tę odmianę sokowirówek, kto ma i używa, jak się sprawdzają? Jakiej marki i za ile? Bo jako przysięgły mięsożerca doszedłem do wniosku, że jednak należałoby czasem jakąś witaminką mięsiwko przegryźć.:yum:

3 polubienia

Nie znam się. Musiałbym zapytać mamusi.
Kupię toto jak mi protezy nie dopasują. Na razie bede chrupać.

1 polubienie

A sok to ewentualnie w piwie.

1 polubienie

Zona mojego brata ma taka wyciskarke (sokowirowke) ktora wyciska wlasnie kazde zielsko: szpinak, salate. natke rzodkiewki i inne listowie
Funkcjonuje juz kilka lat (wyciskarka, a nie kobieta - choc kobietka tez ma sie niezle) i jak na jej funkcje niedroga byla cos chyba okolo 800 zl a moze nawet mniej
Jest to jedyna tego typu sokowirowka w miare sprawna i wydajna. Inne kobiety pookupowaly drozsze i czesc pooddwaly do reklamacji.
Otoz polecilabym ci te wlasnie wyciskarke do owocow. Tylko zapytac musze brata jaki to typ, rodzaj i firma

Na pokazach ceny sa zwykle zawyzone.

1 polubienie

A czy toto zrobi sok z konopi?

2 polubienia

@Devil
Pewno tak
Tylko skad wziac konopie?
Chhociaz z tym coraz lepiej cukierki z dodatkiem konopi juz u nas sprzedawaja. Szkoda tylko ze tych konopi jest tak malo ze trzeba by zjesc kilka (kilkanascie?) tych paczek zeby zadzialalo

Z tego co widziałem, bo nawet obsługiwałem tę maszynerię, to konopiom też powinna dać radę. Oczywiście konopiom w wersji wiosennej a nie ziarnistej.:grinning:

1 polubienie

Az chmielu? :thinking::stuck_out_tongue:

1 polubienie

@birbant, @Antykwa koktajl konopiowo-chemielowy na bazie alkoholu.To byłoby coś.

2 polubienia

Niech bronią cię wszystkie bogi, jakbyś chciał mi z piwa jakąś mieszankę zrobić.

1 polubienie

Kto wie, może to będzie lek na raka?

Nieważne, czy na raka, czy na srakę, piwo ma być piwo i już!

1 polubienie

Nie profanować!

1 polubienie

Ramkę Ci!!! :grinning:

1 polubienie

oj to @vera223 bedzie dobra.
bo ja sie przyznam, ze posluguje sie takim smiesznym urzadzeniem pamietajacym czasy Gierka

tylko moja jest zielona.
trocinki z jednej strony, sok z drugiej - a zetrzec ziemniki na placki sie tym da.
jak sie popsuje bede plakac… ogladalam co prawda profilaktycznie takie ustrojstwo w Lidlu
https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCREST-Sokowirowka-SFE-450-C1-450-W/p100214489#
u mnie juz to sprzedaja.

1 polubienie

Ja właściwie nie mam wyciskarki.
Ale do smacznej formy owocki i warzywka można łatwo obrobić za pomocą choćby najtańszego blendera kielichowego (ręczny też może być, ale kielichowy jest wygodniejszy). Ja mam taki z lidla :stuck_out_tongue: i jest ok.
Można przerobić roślinki na koktajl/smoothie, mus lub pastę. Zupę też można doprowadzić do postaci kremu.
@Antykwa natki z marchewki, liście rzodkiewki i rzeczy typu np. jarmuż czy szpinak dobrze współgrają z cytrusami, które dodatkowo przez wit. C pomagają przyswajać z nich żelazo, i z bananem zamiast sztucznego dosładzania, wtedy masz bonusowo bombę potasu i magnezu z cukrem zamiast samego cukru.

2 polubienia

Do jakiegoś musu z kolei można domiksować wszelkie jadalne skórki, np. z jabłka, jak trzeba było je do czegoś obrać, bo też są zdrowe i fajne :slight_smile:

1 polubienie

Zachęcasz a właściwie kusisz @vera223, ale ja jeszcze nie mam tego cuda.
Mam nawet ochotę to kupić ale musiałby mi ktoś podpowiedzieć markę, producenta. Chodzi a to aby maszynka była trwała i skuteczna a także wygodna w użyciu i nie absorbująca w myciu.

1 polubienie

Ta Lidlowska to zwykła szybkoobrotowa sokowirówka, nie o to mi chodzi @okonek.

Zgadzam sie z tobą @birbant, nie bezcześcić szlachetnych trunków.

1 polubienie