Znalibyście głównych bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy?

Nie wiem, czy jest ona lekturą w szkołach teraz (przypuszczam, że może być), bo jeśli nie jest, to nie wiem, dlaczego dzieci i młodzież mieliby ją przeczytać?

Do tej pory potrafię ich wymienić łącznie z psem i słoniem.

5 polubień

Podobno ta książka jest rasistowska.

4 polubienia

Tak jak “Murzynek Bambo”
W sumie “Robinson Cruzoe” też.

4 polubienia

miec dobra pamięć…:joy: bwana kubwa

1 polubienie

Pierwsza lekcja geografii zanim geografia była w szkole. :grinning: Książka, atlas i palcem po mapie…

2 polubienia

To akurat pamiętam do dzisiaj całkiem dobrze, bohaterów, zarys fabuły, chociaż szczerze nie lubię w ogóle Sienkiewicza.

1 polubienie

Wymieniłbym chyba wszystkich łącznie z Linde - geografem badającym Afrykę, który potem zmarł. (On do głównych bohaterów oczywiście nie należał). Staś dostał od niego chininę dla Nel. Na grobie Lindego był napis: Linde - geograf. Mam przed oczyma ten napis mimo, że film oglądałem ponad 30 lat temu.

Za to mnie interesowało zawsze czemu “w pustyni” a nie “na pustyni” …

5 polubień

Licentia poetica. Ładniej brzmi.
Mialoby byc na pustyni i na puszczy?
Z tego co pamiętam to kot na puszczy siedzi w kuwecie :wink::smile_cat:

2 polubienia

W pustyni, to wg mnie w jakimś większym terenie, a na pustyni, to jakby na mniejszym terenie piaszczystym.

1 polubienie

Tak jak i ja…

2 polubienia

W “Pustyni i w puszczy” to jedna z niewielu polskich ksiazek w mojej australijskiej biblioteczce. Czeka na moje przyszle dzieci. Pieknie wydana.

5 polubień

Czytałam z własnej woli 11 razy. 10 razy w dziecinstwie. Ostatnio jakos parę lat temu jako osoba dorosła. Myślę że znam.

4 polubienia

Tak jak ja.

1 polubienie

To była lektura szkolna za czasów majej podstawówki. Ciężko było mi przez to przebrnąć. Nudziłam się strasznie. Jakoś Sienkiewicz nie przypadł mi do gustu… Kochałam się tylko w panu Wołodyjowskim granym przez Łomnickiego…

3 polubienia