Zobaczcie, czego się spodziewano po Cumbre Vieja na La Palmie,

czyli zagrożenie tsunami dla wschodniego wybrzeża USA., jeszcze przed obecną aktywnością wulkanu

strasza tym od niepamietnych czasow, Amerykanie lubia sie bac…

1 polubienie

Chodzi o to, że ten Cumbre Vieja to calkiem spora góra, której większość schowana jest pod wodą.

Co to jest to ja wiem.
Wyspy Kanaryjskie to w ogole archipelag pochodzenia wulkanicznego, kazda wyspa byla kiedys podwodnym wulkanem.
Palma i Hierro (gdzie od lat trwa aktywnosc, tyle ze podwodna, wiec mniej spektakularna) sa najmlodszymi i w fazie rozrostu.
Zamiast ogladac Klimuszke obejrzyj sobie na YT pare dokumentow na ten temat i nie szukaj taniej sensacji.
To, ze trzesienia ziemi, wybuchy wulkanow i inne fenomeny przyrodnicze sa nieprzewidywalnegf to nie znaczy, ze nie poznano mechanizmow ich powstawania.

Jeszcze Cię na Ziemi nie było, jak z Klimuszką się znałem…

A moze bylam w innym wcieleniu?

Pewnie byłąś we wcieleniu jako harmonijna kawka lub muszka owocówka, @okonek :slight_smile:

A nie słoń lub hipopotam :joy_cat::wink:?

2 polubienia

Jakoś o tych zwierzątkach harmonijny kolega nie wspomina.

1 polubienie

Najmarniej, najgłupiej, to nasz nieharmonijny gatunek się prezentuje. Ślepy to widziałby i rozumiałby…

Każdy potrafiący myśleć, obserwować, dostrzegałby, że te kawki to cudowne stworzenia. Marzenie być nimi. jestem w nich zakochany. Zresztą podobnie do wszelkich innych harmonijnych gatunków DSHN-u. Najgłupiej być człowiekiem.

Możliwe. Byłem u Niego na plebanii kościoła św. Wojciecha w Elblągu ze ślubną, z obiema córkami, aby też poznały niezwykłego człowieka… Przysłał mi osobisty list.