Zywiec,Perła,Żubr,Warka...Dostrzegasz roznice?

Kategorii niby brak ale…Najwazniejsze ze forumowe Savonarole szlag trafil :innocent:
I dzisiaj i wczoraj,zlapalem sie na tym ze,przynajmniej w Anglii,odrozniam Zywca…A reszta?Hmmmm…
I to mówie ja,człek ze stażem :smile:
W Poznaniu to co innego!Od razu zaiwaniam po Browar Braniewo! :grin:

2 polubienia

Z piw wszelakich,najlepiej wchodzi mi whisky.

.byle nie szkocka.

3 polubienia

???
Tez wole irlandzką.Tullamore Dew przede wszystkim…Ale punkt widzenia ciekawy:))

2 polubienia

Ja odrozniam takie, ktore mi smakuja lub nie smakuja.
Problem z wiekszoscia piw to ich swiezosc i miejsce produkcji - nie raz sie przekonalam, ze zwlaszcza w przypadku tych o nazwach wiekszych koncernow to smak zalezy od kraju i browaru. Niby receptura powinna byc ta sama?

3 polubienia

A nie jest…To samo Tyskie w Anglii,ma sie nijak do polskiego.Mam na mysli z kija.
Inne,trudno powoedziec bo z kija nie ma ale…Rozlewane sa gdzies w centralnej Anglii i…Stad to pytanie.Jedna zupa.
Owszem,lepsze to niz ich Carling czy John Smith ale…Jak ktos lubi lager to najpewniej jest brac sie za Kronenburga.Chyba wciaz francuskiego.

2 polubienia

U mnie katalonskie piwa sie bardzo poprawily. Co mnie cieszy. Na i po guinessa to i tak musze jechac do angielskiej enklawy, zeby swieze bylo.:blush:

2 polubienia

Ta Estrella,zdobyla mnie szturmem:))

1 polubienie

Swego czasu byla niepijalna
Zmienil sie inwestor

Tyskie w Niemczech w porównaniu do piw niemieckich w tych samych cenach to jakieś gunwo. A w Polsce piłem jednym razem i było jakieś lepsze. A tych piw w tytule oprócz żywiec w Polsce, nie piłem.

1 polubienie

W ciemno pewnie nie, ale gdybym miał listę 4-6 piw i miał dopasować etykiety do płynów, to znane mi dobrze piwa rozpoznam.

1 polubienie

Piwo nawet lubie ale niezbyt sie orientuje bo nie pije (TUCZY!!!). Najbardziej lubie reddsa (zurawinowego!). Poza tym uwazam, ze zywiec jest bardzo dobry!

1 polubienie

Redds żurawinowy to nie piwo. :slight_smile:

3 polubienia

COOOOO!!! No, takie piwo z sokiem (jak wszystkie reddsy…) :grin:

Fuj. Za komuny piłem piwo z sokiem pod kurantami, bo innego nie serwowali, ale sok to pasuje do pociągów nie do piwa.

5 polubień

Ale MNIE smakuje!!! :grin:

Słuzba ochrony kolei Ci smakuje?

Ale ja nie jezdze koleja…

Bo ja wolę wypić piwo z SOKiem, niż z sokiem :wink:

3 polubienia

Taaa, zeby mi SOK wszystko wypil… :grin:

1 polubienie

Dostrzegam różnice.
99% polskiej produkcji to wyroby piwopodobne.
Polacy w odróznieniu od Czechów czy Niemców nie znaja sie na piwie (na winie też nie). Koncerny to dostrzegły więc wciskają nam siki. Piwo dla Polaka ma być tanie (i mocne), a zarabia sie na efekcie skali.
Smok pija tanie piwo tylko czeskie. Wydać na dobre piwo 6-8 zł to nie problem dla Smoka…
Wracajac do piw popularnych.
Zywiec jest na samym końcu skali smakowej Smoka. Cena jak u konkurencji tylko jakość 2x gorsza.
Perła kiedyś była dobra. Wraz z zwiększeniem produkcji to produkt niepijalny.
Żubr to samo.
Bardzo dobre piwo to kiedyś był Specjal (piwo dostpne tylko regionalnie). Ale dziś robią go z kukurydzy (i sprzedaja w całej Polsce). I to czuć…
Warka jest jeszcze znośna

1 polubienie