Aplikacja dla tych w kwarantannie

@okonek
@joko
U nas polecaja ograniczyc kontakty socjalne
Hahahaha
To dobre moze dla Bayer, poludniowej Europy - ale u nas te kontakty i tak sa mniej niz skromne nawet w normalnych bezwirusowych czasach
Ja przywyklam do aktywnego raczej zycia, ale tych niedoborow socjalnych nie odczuwam. Czasami sie ciesze spokojem w miescie. Sklepy pozamykane, zycie zwolnilo tempo, zadnych terminow, nikt sie nie spieszy zadnej gonitwy, zadnego napiecia… ( hectic, czyli nasza Hektik - nieprzetlumaczalne na jezyk polski). Spokoj…mogloby tak zostac

4 polubienia

Reklamy mnie wkurzają, wszelkie reklamy. Ale skoro chcą, to niech sobiie śledzą, nic złego nie robię, nie mam się czego wstydzić.
Nie weim, co przyjdzie rządowi ze śledzenia mnie i kto tam będzie miał na to czas :slight_smile:

4 polubienia

No u mnie troszkę tych kontaktów jednak było. Odrobinę odczuwam ich brak, ale nie aż tak, bym miała powód do narzekania.

2 polubienia

Mogłabym napisać podobnie, ale nie napiszę. Bo to, co i kiedy robię jest tylko i wyłącznie moją sprawą, a nie jakiegoś obserwatora. Gdybym chciała być śledzona lub obserwowana, to wystąpiłabym w telewizji w jakimś cyklicznym (ciągłym) programie “na żywo”. Każdemu należy się odrobina prywatności.

3 polubienia

Ze mną, to w ogóle nie byłoby łatwo :joy: Nie jestem “uazleżniona” i nie uważam za konieczne zabieranie ze sobą smartfona, gdy gdzieś wychodzę. Oddzwaniam lub odczytuję poi powrocie. A co? Mam w sklepie słuchać, że którąś fryzjerka za krótko obcięła? Albo mam natychmiast zawrócić będąc “na kijkach”, bo ktoś się za mną “stęsknił” i właśnie do mnie jedzie? Musiałabym tak robić mając telefon przy sobie, a tak, to mam swoje chwile prywatne. :blush:

6 polubień

Ktoś pewnie się łapie…

1 polubienie

@birbant We Włoszech namierzano przebywających w kwarantannie przez lokalizację w telefonie. Okazało się że 40% osób nie stosowała się do zaleceń i była poza domem… We Francji znowu wysyłają drony, które mają napominać malkontentów odpoczywających na lazurowym wybrzeżu…

6 polubień

Tak naprawdę, jak widzę młodzież, to zaczynam żałować, że paska no nich się nie używało. W dooopie mają innych. Liczy się tylko ich “ja” i ich wygody i zabawy.

5 polubień

Młodzież to zawsze lekceważyła sobie różne zakazy. Do momentu nieszczęścia.

Jeszcze jak gówniarzem byłem, to starsi opowiedzieli mi, że jeszcze przed moim urodzeniem, chłopaki zakładali się o przełażenie przez nierozminowany teren. Wtedy tylko tabliczka ostrzegawcza tam była. Na tym polu niedokończono rozminowywania z jakichś względów i odłożono na później. I wydawało się, że tam nie ma już min. Bo nic złego przez czas jakiś się nie działo, aż raz pierdykło i rozerwało “bohaterskiego” młodzieńca.

Później z jego młodszym bratem trafiłem do tego samego ogólniaka.

5 polubień

Po stwierdzeniu przez lekarza zostajesz wpisana do ewidencji osób przewidzianych do kwarantanny - łącznie z obecnym aktualnym adresem zamieszkania, jak i osobistym kontaktem z tobą służb np. Sanepid, pogotowie R czy policja / lub jej zamiennik - pracownik socjalny z urzędu lub pomoc wojska na konkretny numer telefonu z opcją zrobienia np. selfie że to ty odbierasz powiadomienie, poprzednio były tylko same telefony sprawdzające twoją obecność w wskazanym miejscu zamieszkania, jednak ludzie kombinowali - odbierał ktoś inny, to wymyślili że kolejne telefony sprawdzające wymagają podejścia do okna i pomachania ręką, dlatego kolejnym hitem jest selfie / zdjęcie z twoją podobizną zrobioną telefonem z uwzględnieniem godziny i daty tego zdjęcia. Taki polak to się nakombinuje, nie to co Niemiec - ten będzie słuchał zaleceń aż zemdleje z głodu :thinking:

4 polubienia

Niemcy tez kombinatorzy…

3 polubienia

Nawet taki zakaz można obejść. Można mieć “popsutą” możliwość wykonywania fotek :wink:, a machać z piątego piętra przez brudną już szybę, to ja bym sobie mogła. Tyle, że nie o to chodzi… Jak trzeba siedzieć w domu, to trzeba i nie ma zmiłuj, bo inaczej, to nigdy z tego nie wyjdziemy.

4 polubienia

Taa Niemcy to płaczą jak samochody polakom sprzedają za takie grosze :grinning:

1 polubienie

To też przerabiali - popsuty telefon to żaden problem / panowie czy panie fatygowały się po schodach do mieszkania delikwenta, by osobiście sprawdzić obecność czy to on łącznie z danymi z dowodu osobistego, którego wpis widnieje w dokumentach do zalecanej kwarantanny - RODO tu jest zwolnione ustawowo z racji wyższej konieczności. Pewnie za kilka dni ktoś nowość wymyśli - może ci powracający z zagranicy pracujący na czarno, co nie byli ubezpieczeni, dlatego teraz mają najazd na powrót do kraju by ich państwo za darmo ? zbadało na koszt ogółu, polak jak nie pije to myśli

2 polubienia

Sory mam powiadomienie - weź lekarstwa :confounded:

4 polubienia

Nie da się stworzyć takich aplikacji. Jeśli nie będziesz mógł jej odinstalować, ja Ci pomogę :grin:

1 polubienie

Root?

2 polubienia

Ja nie chcę być śledzona, tak jak nie chcę oglądać żadnych reklam, ale nie robię nic karalnego, więc się nie boję.

2 polubienia

Tu nie o strach chodzi, ale o to, by nikt Ci z buciorami nie właził pod koszulę.

2 polubienia

Tak? To jak mam zrootować s9Plus z snapdragonem? Już jest na androidzie 9…???

1 polubienie