Ból z tyłu głowy

Co może oznaczać ból z tyłu głowy…taki bardziej uciskający…kierujący się na boki, koło uszu i kark. Miał ktoś z Was taki ból? Ostatnio przechodziłam duży stres, nadciśnienia nie mam. Raczej zawsze niskie (np. 88 na 60).

Poczytałam trochę w necie, ale ciekawi mnie, czy ktoś z Was miał taki problem.

Mam taki ból o różnym nasileniu , mam też już diagnozę skąd pochodzi , to dyskopatia czyli przepuklina 2 kręgów szyjnych.

1 polubienie

Nie masz nadciśnienia? Masz, Tzn, masz gwałtowne skoki w górę i w dół, które trwają krótko i wszystko wraca do normy. Skąd wiem? Mam to. Jestem po zawale i takie objawy już na rok wcześniej miałem, Do lekarza marsz.

Nie chcę Cię martwić, ale dokładnie taką diagnozę miała moja żona. Zrób tomografię.

1 polubienie

Nie mam skoków. Zwykle mam takie samo lub trochę niższe ciśnienie.

A co to moze być?

Ja już jestem po wszystkich badaniach i przeswietleniach , rehabilitacja , szpital i inne takie .
Dyskopatię ma prawie 50 % ludzi , ale jeszcze tego nie wiedzą , mnie dopadł całkowity niedowład jednej ręki a ból przeniósł się też na jedną nogę , chodziłam jak pijana , brak równowagi, w lewej ręce nie potrafiłam utrzymać filiżanki.
Już po problemie , to znaczy kręgi nigdy się nie zregenerują ale jest okey , złego diabli nie wezmą :grin:

3 polubienia

Tego nie da się od razu wykryć. Zawał miałem po szczegółowych badaniach, według których nie miałem prawa go mieć. Badania były tydzień przed zawałem.

Oczywiście, u Ciebie przyczyna może być inna Jest ok 1000 przyczyn migren i bólów palnika. Ale nie lekceważ tego, co zapodałem. Na wszelakij słuczaj, jak ruskie mówią.

2 polubienia

Tarczyca też może być przyczyną. @Tris_Prior

To jest za niskie cisnienie,grozi zawalem.
Radze udac sie do lekarza.

1 polubienie

Skoki ciśnienia są najtrudniejsze do wykrycia.

1 polubienie

Od kręgosłupa może być.

Nie mam pojecia…Co ciało to “obyczaj”…Ja od stresu czy naglego wysilku,mam febrę :slightly_smiling_face:
A od czasu gdy juz nie gram w piłke,nic mnie nie boli.Moze jedynie łydki gdy przesadze z rowerem…
To moze byc z niewyspania…

Jadę do lekarza mocno źle się czuje dodatkowo mam silny ból w klatce piersiowej. Kazali mi dzwonić po pogotowie ale jadę jeszcze do przychodni może mnie przyjmą

3 polubienia

Jeśli ten ból, to zatykanie i pieczenie, jak najszybciej lekarz.

2 polubienia

Ty sie @anon75849589 nie wyglupiaj,bo kogo bede podrywal)))

1 polubienie

Ogolnie,przy takim cisnieniu,obowiazkowo kardiolog.
Daleko u do normalnego/bezpiecznego cisienia.

1 polubienie

EKG wyszło dobre. Dali mi skierowanie do neurologa i wysłali do domu.

1 polubienie

Jak miałaś duży stres i wiesz na pewno, że byłaś zdrowa, to może być z tego powodu. Uciskający, tępy ból z tyłu głowy lub w okolicach czoła jest charakterystyczny dla nadmiaru stresu.
Ja tak mam, jak się stresuję+jestem bardzo przemęczona, tylko że u mnie to zawsze jest z przodu, czoło +skronie. W tych samych sytuacjach innych ludzi głowa bolała w ten sam sposób, niektórych tylko z przodu, innych tylko z tyłu innych tylko skronie, innych cały obwód…ale zawsze na mniej więcej tej samej wysokości.
O ile mi wiadomo, poza tym też jestem zdrowa, ciśnienie mam raczej za niskie niż za wysokie. (Ok, ale nie aż tak niskie)

1 polubienie

Ale oczywiście zawsze lepiej się upewnić wcześniej, czy nic bardziej poważnego Ci nie jest, zanim założysz, że to jakieś bóle napięciowe.

1 polubienie