Boli Was serce....

To nie chodzi o jedzenie mięsa, czy nie. Tu chodzi o szacunek do natury, dzikiej natury.

1 polubienie

Nie uważasz, że to zbyt wybiórcze i egoistyczne?

Jedzenie mięsa nie jest niczym złym, złem są ogromne hodowle, które zwierzęta traktują przedmiotowo.

To że ktoś je mięso nie oznacza że nie musi być tego świadomy i nie jest świadomy tego, że bez dzikiej natury planta nie przetrwa.

4 polubienia

Jeden człowiek świata nie zmieni, a świat jest przepełniony złem, jeśli już mam łzy uronić z tego powodu, to wybiorę ogrom nieszczęść spadających na bezbronnych ludzi.

1 polubienie

Pewnie ze świata nie zmienię, bo gdybym mogła to zamiast robić łzy dzialalabym.
Ale też jedno, nie wyklucza drugiego. Każda krzywda smuci.
Jak jeszcze oglądałam tv to płakałam na reklamach Merci

1 polubienie

A mnie nie boli. To nie jest tak, że z jednej strony mamy bezradną przyrodę a z drugiej człowieka niszczyciela. Jak nosorożce wymrą, to inny gatunek zajmie ich miejsce w ekosystemie. Czemu mam nosorożca stawiać ponad tym innym gatunkiem i bronić mu ekspansji na nową niszę ekologiczną?

1 polubienie

To powiedz jakie gatunki powstały w miejsce wymarłych. Raport o wymarłych gatunkach masz w necie. Podaj choć jeden gatunek.

2 polubienia

Powstały wieloryby żywiące się plastikowymi torebkami, żółwie w opakowaniach od piwnych sześciopaków…

2 polubienia

A nawet powstały nowe wyspy na oceanie, w sposób naturalny wypiętrzyły się góry śmieci. :unamused:

2 polubienia

Erzac… wszystkie bez wyjątku obecnie żyjące gatunki powstały w miejsce wymarłych.

Kolego, gdy nosorożce wyginą z natury, ta sama natura lukę wypełni. Gdy nosorożce wykończy człowiek. to już jest inna bajka. Niestety, bez szczęśliwego zakończenia.

4 polubienia

Oczywiście tylko wymarcie dinozaurów było spowodowane zlodowaceniem lub meteorytami a nie działalnością człowieka.
Poza tym poczytaj raporty jak to wymieranie przybiera na tempie.
Z biologicznego punktu widzenia zniknięcie jednego z gatunków zaburza cały ekosystem i nie pozostaje to bez wpływu. Im więcej takich zaburzeń tym bardziej jest to niebezpieczne.

Według pani Kopacz, dinozaury zostały pozabijane przez ludzi, bo rzucali w nich kamieniami. :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

No powiem ci że też gdzieś czytałam teorię że nie wszystkie dinozaury wyginęły na skutek zlodowacenia, bowiem Afryka, Ameryka Pld nie była nim dotknięta.
No ale ludzi wówczas było tak mało, że raczej nie byliby w stanie zjeść wszystkich dinozaurów.

1 polubienie

Ludzi wtedy w ogóle nie było.

2 polubienia

W plejstocenie byli ludzie przeciez

Według najnowszych badań, dinozaury wyginęły ok 65 milionów lat temu. To dość dawno.
Pierwszy ślad człowieka pochodzi z ok 7 milionów lat temu. Istoty dwunożnej będącej naszym przodkiem. Tyle nauka.

1 polubienie

A może masz rację w plejstocenie była już era wielkich ssaków", ale też wymarły i stąd moja pomyłka.
Tfu tfu.

Nie szkodzi. Jakby jakieś wątpliwości,co do dawności, wal do mnie, jak w dym. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kopacz jedna :rofl::rofl::rofl::rofl:

1 polubienie