Ceny u Waszego stomatologa?

Doszły mnie słuchy, że można już korzystać z usług stomatologicznych: warunkiem jest dopłata 50-100 zł za tak zwaną dezynfekcję. Czy Wasi dentyści liczą sobie dodatkowo za samą tylko kontrolę uzębienia?
PS. Jest też opcja bez dopłat, ale tylko za gotówkę :wink:
(I pytanie trochę obok: sprzęt do gabinetu, np. fotel sporo kosztuje, od 40-100 tysięcy za nowy, ciekawi mnie czy taki fotel można wziąć w lizing, czy lepiej kupić na raty, na kredyt?)

1 polubienie

Dentysci tylko w przypadkach kiedy leczenie jest niezbedne, trzeba sie umowic. Wszelkiego rodzaju zabiegi typu kosmetycznego na razie odlozone. Na ile wirus wplynie na ceny? Nie sądzę, zeby dużo, bo juz wczesniej srodki ochrony byly stosowane w szerokim zakresie. Moze dojdzie ozonowanie kliniki i wylaczenie poczekalni z uzytku. Ceny w Hiszpanii niewiele sie roznia od Polski. Z tym, ze gabinety dzialaja na zasadzie spolek, gdzie czesto niektorzy wspolnicy nie są dentystami, a tylko wykladaja czesc kapitalu.

2 polubienia

Pffff, sama sobie dezynfekuję pastą za 9.99 :rofl:

1 polubienie

Nie wiem jaka jest sytuacja tutaj, ale nie mogę się doczekac aż będę mogła odwiedzić Polskę i pójść do dentysty! W Australii ceny usług są kosmiczne! Za usunięcie próchnicy i wypelnienie ubytku to minimum jakieś 300 dolarow! Zakladajac ze mialabym do naprawy 4 zęby, to juz jest cena za bilet lotniczy do Polski i spowrotem! Na pewno mam do usunięcia zęby mądrości… to juz wydatek rzędu kilku tysiecy… nie wyobrazam sobie tyle zaplacic, wiec czekam…
Wielu Australijczykow lata do dentysty do Tajlandii, bo po opłaceniu noclegu i 400-500 dolarach za samolot i tak wychodzi taniej :roll_eyes::roll_eyes:

3 polubienia

Dlaczego chcesz usuwać zęby mądrości?
Pytam, bo już córki dwóch moich koleżanek to zrobiło
( zęby były zdrowe).
Sama mam 3.

@efka Mam zęby mądrości. Jak się wyrzynały bolało jak diabli… Podobno jak są w fazie wzrostu, można je przeszczepić w inne miejsce, nie wiem ile w tym prawdy :thinking:

1 polubienie

Nie mam pojęcia czy to prawda.Moje i tak się nie nadają, ze 40 lat już mają :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A mi nigdy nie wyrosly. Co większość dentystow wprawia stan pomiedzy zaskoczeniem a oslupieniem.
Wyglada, ze nie zmadrzeje.

3 polubienia

Moj dentysta nie podnosi sluchawki.Na stronie jest…“zamkniete do polowy maja”.Niczym samoloty :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Nie wiem bo rzadko chodzę choć powinienem częściej. Czeka mnie prawdopodobnie leczenie kanałowe. Najwyżej przez rok nie będę pił.

Co do dodatkowych opłat - chcieliśmy kapitalizm to mamy.

3 polubienia

@okonek śpij spokojnie.
Nie wiem kto je tak nazwał, ale wiem, że korzyści nijakiej z nich nie mam :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Kanal a picie to rozne sprawy.Jak sie uprzesz to i w znieczuleniu mozesz wciągać.
Ja mam napoczete 2 z 3 kanalow a piwa sobie nie załuje.By The Way!!!Juz czas wyjść :slightly_smiling_face:

Ale to drogie jest w Polsce. Z czegoś muszę zrezygnować :wink:
Albo sam wszystkie wyrwę. Do picia zęby niepotrzebne.

1 polubienie

Piwo w Polsce jest drogie???
Nie zartuj.Jak trafisz Żabce na tzw.promcje,mozesz czteropaka zlowic za 10 zl.W Anglii to niemozliwe.
I ma sie to nijak do ceny dentysty.Na kanaly musiz miec po 350-400 na jeden,zdaje sie…

W PRL było tak, kolego @Devil Po darmowym leczeniu, plomby wylatywały po pół roku. O dodatkowych znieczuleniach, zapomnij. Chciałeś mieć dobrze zrobione, to do prywaciarza, a tam za same ceny już zaczynały boleć zęby, albo same zdrowiały. Tak. że widzisz, gdzie się nie obrócisz, dupa z tyłu.

3 polubienia

Raczej 600 zł plus poprawki i dodatek od dezynfekcji :wink:
A ten mój będzie mial pewnie 3 kanały. Zacznę grać w lotto.

2 polubienia

Kazdy kanal to 400.Jak masz trzy to 1200,co mnie kiedys tam,czeka.

1 polubienie

U nas jest 250 zł za 1 kanał.

Niezły kanał z temi kanałami. :grinning:

@birbant, w 1977r zabrali nas ze szkoły do przychodni.
W ramach akcji " zdrowy uśmiech", zrobili każdemu przegląd i wyleczyli co leczenia wymagało.
Niestety moją dolną szóstkę borowali bez znieczulenia :sob:
Plombę mam do teraz.
Policz ile ma lat, ja kiepska z matemaaatyki :wink:

1 polubienie